Zaloguj się do konta

Biały robak na płoć

utworzono: 2010/03/17 20:55
Dawido98

drodzy wędkarze chciałbym się spytać czy na płotkę warto polować z białym robakiem na chaczyku
[2010-03-17 20:55]

buntownik86

Owszem warto łapać plotkę na białego robaka jednak radziłbym zaopatrzyć się również w czerwonego. Nie zawsze biały możne się sprawdzić, ryba może być wybredna.
[2010-03-17 20:58]

roman76

czy na białego?jasne choć ja najlepsze efekty mam na konserwową kukurydze można też jak pisał mój poprzednik na czerwonego robaka pozdrowienia i połamania
[2010-03-17 21:12]

Elmiszello

Jeżeli chodzi o łapanie płoci to jest to różnie i zależy to tak że od łowiska. Ja łowię płocie na białe robaki ale bardziej na płoć stosuję pinkę,ziarno konopi i tak jak kolega roman76 stosuję również kukurydze konserwową. Płoć bierze różnie jak każda ryba pod względem pogody ale te i pora roku jest bardzo wpływowa. Na wiosnę najlepsza jest ziarno konopi jest bardzo aromatyczne dla tej ryby i bardzo szybko potrafi ją zwabić na miejsce w którym mamy swoją przynętę oraz gdzie nęciliśmy. Pozdrawiam i proponuję wypróbować  [2010-03-18 10:23]

Czesc. Proponuje też sprubowac na pęczak.Wczesniej troszke,ale troszke(pora roku) podnęcic,jedno ziarenko na haczyk i efekt powinien byc murowany.Ale białe i czerwone też oczywiscie.Pozdrawiam.
[2010-03-18 11:48]

Patrol94

Najlepsze na płoć sa (z mojego doswiadczenia) bialy i bułka. Nie wiem jak u Was, ale u mnie są brania. Pozdrawiam
[2010-03-18 16:26]

szymbor

Oczywiście że warto :) tylko ja na wyprawę zabieram również kukurydze ponieważ jak biorą małe płocie zakładam kukurydze na hak i łapie wtedy te większe :) pozdrawiam ....
[2010-03-18 17:03]

Lowrider1989

kup sobie pinki i załóż na haczyk pinke białą i czerwoną :) tylko pamiętaj pierw biała a potem czerwona ! bądź patriotą !

a tak na powaznie płocie w mojej okolicy uwielbiają białe robaki , a jeśli słabo biorą to jak dołoże czerwoną pinke to prowokuje je to do wiekszej ilości brań ,
pozdrawiam
[2010-03-19 06:29]

Przemas83

I bądź patriotą przede wszystkim! A ryby Ci to wynagrodzą ;) pozdrawiam!
[2010-03-19 06:46]

jarcyk18

Ja łowiąc na kanałku żerańskim na wiosne,tzn jak lud zejdzie . To staram się łowić na pinke kolorowa od 2 robaczkow w zwyż, w zależności od brań. A jak przynęta nie zdąży dolecieć do dna to dociążyj bardziej zestaw. Bo jak uklejki zacznąc żreć to musi przynęta szybko spadać na większy grunt. Albo przyfasol porządnego czerwonego robala to ukleje narybek będziesz miał z głowy. Choc na wiosne proponuje szczerze małe przynęty typu pinka i przedewszystkim mięsne.Może tez byc ochotka:):):):))::)połamania
[2010-03-19 08:47]

dan984

Biały robak jak najbardziej na płotkę, oczywiście zależy od łowiska moim zdaniem, bo bywałem na takich że płoć tylko brała na ciasto z manny lub pęczak, wiadomo że co łowisko to inne obyczaje. POZDR
[2010-03-19 12:38]