Białka Tatrzańska - jakie muchy w czerwcu na pstrą

/ 1 odpowiedzi
Witam! Mam spory problem, gdyż chodzę łowić pstrągi na białkę tatrzańską w okolicach miejscowości Trybsz i Nowa Biała. W maju łowiłem na jętki. Co prawda ryby brały ale takie małe, nie było większego niż 25 cm, przez co nie można brać ich do domu. Teraz na początku czerwca nie mogę nic złowić. Próbuję jętki, babki i inne ale nic nie bierze. (łowię tylko na suche muchy) Co się dzieje? Może znacie jakieś dobre muchy (najlepiej z allegro) na które szedł by mi pstrąg w tej rzece ( Jeszcze łowię na dunajcu), oraz chciałbym się dowiedzieć na co też idzie lipień.Jestem początkującym wędkarzem dlatego nie wiem na co teraz łowić.Z góry dziękuję za odpowiedź !
BartoszPLXD

Przepraszam żę tak późno odpowiadam, ale nie zauważyłem wcześniej twojego pytania. O tej porze roku na suchą muche dużej ryby z tej rzeki nie wyciągniesz. Łowię tam około 8 lat, i praktycznie jeżeli zakładam suchą muchę to tylko po to żeby pobawić się z malutkimi pstrągami i lipieniami, zazwyczaj nie przekraczającymi długości 25cm. Osobiście polecam nimfę. Praktycznie wszyscy mi znajomi wędkarze, łowią na nimfe. Jest bardzo skuteczna. Największego pstrąga złowiłem w sierpniu na glajche, miał 48 cm, natomiast mój kolega wyjął troć 75 cm na pomarańczową nimfe z zielonym fleszkiem i srebrną głowką. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat nimf i sposobu łowienia, pytaj na pw. (2012/11/11 10:15)