Biała ryba na spinning

/ 18 odpowiedzi
kaban


Może coś ściślej-gatunek,rodzaj łowiska itp. (2011/01/09 10:58)

Gacek065


białych ryb nie łowi się na spining jeśli tak to możesz ją przypadkowo zahaczyć. (2011/01/09 18:08)

kaban


Można je łowić i to czasami z niezłym skutkiem(może poza kilkoma gatunkami),ale autor nie odpowiedział na moje pytanie i nie bardzo wiem czego te rady miałyby dotyczyć. (2011/01/09 18:14)

obcy91


Mój znajomy łowi czasem leszcze,certy na rzece, na twistery. (2011/01/09 18:19)

szuler666


pewnie ze sie da choc raczej jako przyłow moja najwieksza ploc złapałem na czary twister na boczny trok 34cm i 0.7 kg (2011/01/09 18:36)

szuler666


Miałem jeszcze 2 tylko troche mniejsze  po28/31 cm (2011/01/09 18:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

niutek40


Białą rybe łowi się ,głównie na  spławik albo z gruntu na spining to tylko na przyłów ,łowienie  lub próba łowienia bialej ryby  na spinig to mija sie z celem (2011/01/09 21:23)

pawelz


Białą rybe łowi się ,głównie na  spławik albo z gruntu na spining to tylko na przyłów ,łowienie  lub próba łowienia bialej ryby  na spinig to mija sie z celem



Malo jeszcze wiesz o wedkarstwie. Skoro tak piszesz.
Sa metody ktore pozwalaja na swiadomy polow bialej ryby na spinning.
Przykladem niech beda jazie, klenie, brzany czy leszcze.
Moj kolega na Sanie lowil ... kielbie na mikrowoblerki. Oczywiscie mozna zlowic jeszcze plocie wzdregi czy np krapie (kiedys z powodzeniem lowilem te ryby na malenkie twistery, i robilem to celowo). Prawidlowo prowadzona przynete odpowiednich rozmiarow zaatakuje w zasadzie kazda ryba.
Kiedys stalem obok goscia ktory lowil (probowal) leszcze na przeplywanke. Wynik. Ja 3 szt (do 55 cm) on 0. Przyneta byl mepps black fury 1. Tego na pewno bym nie polecil na leszcza, ale na malego celta z twisterkiem na pojedynczym haczyku zakladalem celowo na leszcze. (2011/01/10 09:53)

zaderek


kto pisze ze nie da sie lowic bialej ryby na spining to chyba malo wedkuje

jasne ze sie da tak jak kolega wyzej pisze odpowiednia wielkosc kolor prowadzenie i mozna smialo probowac

ja na rzece gdzie jezdzimy na polocie na spining na biale paprochy lowilem piekne leszce i nie byl to zaden przypadek bo lowilem ich kilkanascie sztuk w ciagu dnia tak tak koledzy wcale nie jest prawda ze na spining tylko drapieznik

widzialem rowniez jak na treningu przed zawodami koles lowil wzdregi na paprochy pieknie mu to szlo

(2011/01/10 10:11)

piotrekelk


w tamtym roku zamiast okoni łowiłem krąpie na małe paproszki, na początku myślałem że to przypadek ale na jednym się nie skończyło...biały paproszek chyba im posmakował...:) (2011/01/10 10:54)

leleon


Metodą spinningową można łowić wszyskie gatunki ryb. Trzeba jedynie odpowiednio dobrać sprzęt.

(2011/01/10 12:54)

u?ytkownik61065


białych ryb nie łowi się na spining jeśli tak to możesz ją przypadkowo zahaczyć.


owszem da sie tżeba dobrać tylko odpowiedni sprzęt

(2011/01/10 13:47)

pajdos


witam wszystkich. Kilka lat temu jak ktoś mi powiedział, że złowił na spinning płotki, wzdręgi czy leszcze reagowałem na to śmiechem ponieważ nie wierzyłem w takie rzeczy, ale natrafiłem pewnego razu na artykuł o połowie białej ryby na przynęty sztuczne. Poczytałem i pomyślałem, że facet głupio nie pisze wiec postanowiłem spróbować. i tak już od 5 lat skutecznie łowie płocie, leszcze, wzdręgi, liny( wbrew pozorom są strasznie drapieżne) i karpie. (2011/01/10 16:09)

kaban


Nikt nie wspomniał o świnkach a w łowieniu ich na spinning i muchę nabieram coraz większej wprawy.Dla mnie łowienie ryb tzw. białych na przynęty sztuczne to wyzwanie i próba zaliczenia nowego gatunku na niby nieodpowiednią metodę.Czysta zabawa,ale tak to właśnie pojmuję. (2011/01/10 18:59)

dawido199


Białą rybę na spining owszem czytałem o łowieniu płoci na twisterki bez ogonka chociaż nie jestem pewien tej metody. (2011/01/10 20:30)

dawido199


Białą rybę na spining owszem czytałem o łowieniu płoci na twisterki bez ogonka chociaż nie jestem pewien tej metody. (2011/01/10 20:30)

Mateusz997Pila


Boleń.. typowy drapieżnik. Jaź, kleń,brzana,wzdręga na te ryby możesz łowić na spinning z powodzeniem.
A jak opanujesz jakieś patenty, to możesz próbować inne gatunki przykładowo płocie, leszcze czy certy jak wyżej pisali koledzy.
pozdrawiam (2011/01/10 21:09)

marcpat


Metodą spinningową możemy złowić każdą rybę i to nie tylko drapieżną. Zazwyczaj kojarzy się niektórym spinning z czymś takim, że się rzuca i zwija i to wszystko, a taki tok myślenia jest zły, bo wtedy nie można wykluczyć, że jakaś np. biała ryba zostanie przez nas źle zahaczona. Cały sekret tkwi w umiejętnym prowadzeniu przynęty. Pewien Pan wspomniał, że jego znajomy łowił wzdręgi na paprochy i to prawda, bo ja sam takie łowiłem ponadto jazie, klenie, brzany, świnki i uwaga nawet kilka uklei. Do osób którym wydaje się, że spinning jest przeznaczony tylko do połowu ryb drapieżnych można skierować proste pytanie, a mianowicie...co imitują tzw. paprochy, małe twisterki jak nie robaki lub narybek i niech sami sobie odpowiedzą co na małe białe lub czerwone robaki łowią dajmy na to metodą spławikową. Ktoś może teraz sobie pomyśleć coś takiego, że ciekawe jak on dajmy na to pójdzie ze spławikiem, a dajmy na to ja z lekkim spinningiem i kto szybciej coś złowi. Nie wiem i trudno mi odpowiedzieć ale jak mam lekki spinning wzdręgi, płocie zawsze się trafiają.

PS.
Przepraszam, że teraz odbiegnę od tematu ale chciałem wspomnieć o istotnej sprawie.
Kiedy jesteśmy nad wodą to Drodzy Wędkarze dodawajmy do ustalonego przez PZW wymiaru ochronnego przynajmniej 10 -15 cm do danego gatunku.
Dla przykładu jeśli kleń ma 25 cm i 1 milimetr to nastawmy się, że 35 będzie nasza dolną granicą, a mniejsze sztuki wrzućmy po złowieniu do wody. Nie podoba mi się określanie "mięsiarzem" kogoś kto złowi sobie rybę zgodnie z RAPR i bierze ją sobie do domu, bo ma do tego  prawo i to jego sprawa czy wypuści czy nie. Sam rzadko zabieram ryby do domu bo łowię dla zabawy ale jeśli ktoś  po złowieniu wymiarowej ryby zgodnie z RAPR wkłada ją do siatki lub kosza w przypadku ryb łososiowatych nie mam nic przeciwko.
Hol większej ryby to lepsza zabawa. (2012/06/05 07:18)