Biała Przemsza ok. katowicki

/ 7 odpowiedzi
Witam kolegów po kiju. Mam pytanie odnośnie Białej Przemszy. Mianowicie - ze względu na fakt iż wędkowanie na jeziorach uniemożliwiają nam warunki atmosferyczne chciałbym na początku lutego wybrać się nad tą rzeczkę i spróbować połowić kropki. Będzie to mój debiut z tą rybą. Wiem że nie jest to rzeka licencjonowana ale czy przy opłacaniu karty wędkarskiej muszę uiścić jakieś dodatkowe opłaty aby móc wędkować na tej rzece czy zwykła opłata taka podstawowa co płaci większość wędkarzy wystarczy. Pytam iż nie mam na ten temat zielonego pojęcia a nie chciałbym narazić się na jakieś nieprzyjemne sytuacje. Będę wdzięczny za obszerne informacje które pozwolą mi spokojnie odpocząć nad wodą.
Pozdrawiam Tomek.
kali333


W hali targowej na Załężu w Katowicach jest sklep wedkarski,tam można wykupić licencje na białą Przemsze, (2014/01/23 19:21)

Robert1911


na Białą Przemszę niema licencji. Licencje są na Czarną. Na białej jest odcinek "no kil" Jeśli ktoś tam bywa to chętnie poczytam co się tam dzieje. Na Białej Przemszy można wędkowac bez dodatkowych opłat. (2014/01/23 19:31)

Kiler1906


Na  Przemszę można mieć a można nie mieć pozwolenia...
Zależy na jakim odcinku chcesz wędkować i jakim sposobem chcesz wędkować http://bialaprzemsza.pl/luk/index.php?option=com_content&task=view&id=230&Itemid=1 poczytaj i poszukaj za to się nie płaci wystarczy ruszyc glowa;]
Połamania (2014/01/23 19:35)

Robert1911


Na  Przemszę można mieć a można nie mieć pozwolenia...
Zależy na jakim odcinku chcesz wędkować i jakim sposobem chcesz wędkować http://bialaprzemsza.pl/luk/index.php?option=com_content&task=view&id=230&Itemid=1 poczytaj i poszukaj za to się nie płaci wystarczy ruszyc glowa;]
Połamania


Nie znalazłem nic co mówiło by o jakichkolwiek dodatkowych opłatach na Białej (2014/01/23 21:04)

Tomczo88


Metoda połowu to spining. Co do Czarnej Przemszy to wiem można kupić np w Psarach ale co do Białej nic nie znalazłem i dlatego pytam. Artykuł co podałeś również wcześniej przeczytałem i dowiedziałem się o odcinku no kill ale ceny :/ czy jakiś zezwoleń :/ nic tam takiego nie ujrzałem. Także zwykła opłata w Kole wystarczy czy trzeba dokupić jakieś zezwolenie na rzeki górskie lub coś takiego... (2014/01/23 21:51)

Robert1911


zwykła opłata w kole wystarczy. Nie mamy w okręgu katowickim dodatkowych opłat na wody górskie. Jak zrobisz opłaty to pierwszego lutego wędka w dłoń i do boju. (2014/01/24 10:46)

BadAdd


Dokładnie tak jak kolega pisze. Opłata ogólna wystarczy na Białą Przemszę. W Sławkowie jest pewien odcinek, na którym nie można w ogóle łowić i drugi, gdzie nie można zabierać ryby. Poza tym ludzi pod dostatkiem, z rybą już gorzej, ale tereny fajne. (2014/02/01 18:53)