Biała Przemsza nr 023 Okradzionów - kontrola

/ 40 odpowiedzi
toten


Z tymi rejestrami jest jeden wielki zament.

Też słyszałem (od działacza PZW) że rejestry powinny być we wszystkich okręgach.

Reguluje to nie ustawa tylko "rozporządzenie ministra..." jakiegoś tam.

I w sumie jeśli to prawda (a wydaje mi się że tak jest ale nie chce mi się szukać:D) to powinny być w każdym okręgu i PZW ma w tej kwestii niewiele do powiedzenia.

Każdy "BARON" w swoim okręgu inaczej rządzi:D


Jak oddawałem rejestr za poprzedni sezon to skarbnik nawet nie zerknoł czy jest wypełniony!

(2012/03/21 16:48)

toten


Znalazłem!

Ale nie chce mi się czytać...

Może ktoś cierpliwy przeczyta...

I zrozumie... :D


http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/rozporzadzenie;ministra;rolnictwa;i;rozwoju,dziennik,ustaw,2003,180,1766.html



Pewnie rzeczony akt prawny pozwolił na zatrudnienie kolejnych kilkudziesięciu urzędasów!

(2012/03/21 16:59)

u?ytkownik64718


Stwierdzic muszę że rejestry przynajmniej w moim okręgu to jedna wielka ściema. Będąc w tym roku na zebraniu sprawozdawczym za poprzedni rok był też zaproszony gośc okręgu Elbląg, i właśnie padło pytanie : czy okręg analizuje rejestry które koło dostarcza do okręgu, pan oczywiście stwierdził że oczywiście jest osoba w okręgu która tym się zajmuje, ale jak poproszono pana by przedstawił analizę za wcześniejszy rok to zrobił głupią minę i stwierdził że nie ma takiej statystyki i nie wie ile i jakich rybek najwięcej złowili koledzy z mojego koła, więc nie ma o czym mówic i jak do tego mają się zarybienia odpowiedż nasuwa się sama nijak, jesteśmy robieni w balona. (2012/03/22 09:08)

kawiorek



Pewnie rzeczony akt prawny pozwolił na zatrudnienie kolejnych kilkudziesięciu urzędasów!


Tu sie trzeba zgodzic bo innego pozytku z tych rejestrow narazie nie ma

Juz kola nawet nie udaja ze zbieraja za poprzednirok tylko wyrzuc to sobie gdzies!!

(2012/03/22 12:18)

Lopez


                                           ŁOWISKO 023
BIAŁA PRZEMSZA z dopływami od źródeł do jazu w Maczkach

woda górskaPrzynęty sztuczne. Wymiar ochronny pstrąga potokowego 30 cm. Limit dzienny połowu pstrąga potokowego 2 szt..

Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01.

Wprowadza się zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie na odcinku od jazu Elektrowni Wodnej w Okradzionowie przy ul. Białej Przemszy  do byłego mostu kolejowego w Sławkowie obecnie ścieżki rowerowej.

Ustanawia się strefę ochronną na której obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb na odcinku 100 m w górę i 150 m w dół od ujścia strumieni komora 1 i 2 położonych w Sławkowie  przy ul. Olkuskiej.

Wprowadza się zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie na odcinku od jazu Elektrowni Wodnej w Okradzionowie przy ul. Białej Przemszy  do byłego mostu kolejowego w Sławkowie obecnie ścieżki rowerowej.

Ustanawia się strefę ochronną na której obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb na odcinku 100 m w górę i 150 m w dół od ujścia strumieni komora 1 i 2 położonych w Sławkowie  przy ul. Olkuskiej.

 

Teoretycznie powinno to być bardzo rybne łowisko i bardzo dobrze. Ale jeżeli służy tylko i wyłącznie catch & release i można nad nim spędzić miło cały dzień.

To do czego może  służyć rejestr połowu !!! Wpisanie daty i nr. łowiska absurd sam w sobie. Jeżeli rejestr ma czemuś slużyć.

(2012/03/22 15:12)

toten


"To do czego może służyć rejestr połowu !!! Wpisanie daty i nr. łowiska absurd sam w sobie. Jeżeli rejestr ma czemuś slużyć."



Może służyć do nakładania mandatów za brak wpisów...:D

(2012/03/22 15:47)

jkwiat15


toten - niestety masz rację - póki, co to główną "zaletą" rejestrów jest... możliwość wlepienia mandatu za ......(tu wpisać dowolne)

Pomijając fakt, że w niewielu okręgach przykłada się do niego wagę (o czym swiadczyć może praktyka, że przy opłacie za kolejny rok, brak poprzedniego rejestru "nie jest problemem" to mamy jeszcze kwiatki typu:

1. Nr łowiska - świetnia rzecz, jak łowimy tam często i znamy "ten numer", jeżeli jednak trafiliśmy tam pierwszy raz, lub "przypadkiem" np. jechaliśmy autkiem, spodobała się nam woda, wiec stajemy i łowimy, to już samo to "wymaganie" może nas narazić na mandat i inne kary. Pół biedy, jak woda jest niezbyt duża, a my "gorliwie" chcemy spełnć ten wymóg i obiegamy wode do okoła szukając tabliczki z nr łowiska, okręgu itp (bo teoretycznie taka tablica informacyjna powinna być nad wodą - łowiskiem) ale co wtedy jak "toto" ma wielkość np. Zalewu Sulejowskiego?? Kto będzie szukał informacji o łowisku?? ( bo smiem watpić, że takowa będzie rozmieszczona np. co 100 m.)

2. O samym wpisie "złowionej ryby" było już tyle postów i opinii, że każdy, kto śledzi te wątki wie, ze to kolejna "mina" na której można się łatwo wyłożyć - brak jednakowej interpretacji i pozostawienie to w gestii danego koła to absurd sam w sobie - dobre poznanie wymogów "swojego" koła i okręgu to już niezłe wyzwanie, a jeżeli łowimy na wodach "zaprzyjaźnionych" to jest to wręcz niemożliwe go ogarniącia (np. Legnica ma porozumienie bodajże z 24 innymi okręgami !! a więc możliwe są 24 różne interpretacje dotyczące wypełniania rejestru !!).

3. waga ryby - kolejny absurd - bo skoro nie "wymaga" się posiadania wagi (a np. obowiazkowe jest urzadzenie do wypinania zachaczonej ryby) a jednak każe się wpisywac wagę ryb (limity wagowe) to dla jednego "na oko" może coś ważyć 2 kg, a dla np. SSR 10 kg !! i mandacik :>))

Można tak wymieniać w nieskończoność - jak już ktoś to słusznie zauważył - dopóki  nie ujednolici się przepisów, zawsze będzie naciaganie przepisów na swoją stronę ( wędkarz kontra SSR) z tym, że to kontrolujący "jest na prawie" i bardzo rzadko przy odmiennej interpretacj przepisów wygrywa wedkarz. (ten przykład opisany powyżej, gdzie kazano wpisać rybę do rejestru, którą straznik własnoręcznie wypuścił do wody jest tego dobitnym przykładem - :( )

 

Pozdrawiam

(2012/03/22 17:37)

pitfish


lin66 - osobiście wcale nie utożsamiam się z całą jak to nazwałeś "organizacją". Jestem w jej szeregach, bo chcę, bo mam dzięki niej pewne uprawnienia, zapewniam Cię, że bardzo niewielkie, jestem w niej nieodpłatnie, a wręcz wykładam na to moje środki. Nie uważam się za "wszystkowieda". Dlatego nie feruję wyroków, ale mam swoje sumienie i kontakt do ludzi mądrzejszych ode mnie i tam idę po pomoc, jeśli czegoś nie wiem. Mnie zależy na tym, żeby wędkarstwo nie straciło swojego clue - czyli ryb w wodzie. I wiem, że w mojej grupie, z którą najczęściej współpracuję (10 osób) rozumiemy się dobrze i działamy na tyle ile możemy. Czy dobrze, czy źle - ocena przyjdzie nie jutro, a za parę lat. Wędkarze to ocenią w pryzmacie swoich wyników. Czy gdzie indziej SSR działa źle, bardzo źle czy nagannie, czy ma się za świętszych od Papieża - nie mnie się wypowiadać. Aczkolwiek nie neguję, że możesz mieć negatywne doświadczenia.

Pozdrawiam (2012/03/26 10:32)

pitfish


Dyskusja widzę jest zaciekła, ale nasuwa mi się tylko jeden wniosek:
Każdy z Was krytykuje, ale żaden z Was nie podaje żadnych propozycji innych rozwiązań - lepszych czy gorszych... Uważam, że jeśli się komuś coś nie podoba, to powinien próbować to zmienić czy da radę czy nie. Próbowanie to oznaka chęci, narzekanie to oznaka lenistwa. A wierzcie, nawet najtwardszy beton można skruszyć ;)
Pozdrawiam (2012/03/26 10:39)

markus70


witam,
myślę, że jeśli chcecie mieć solidne dane odnośnie występujących na odcinku 023NK ryb, to można by np.tak właśnie ten odcinek oznaczyć w rejestrze na 2013 rok oraz wprowadzić obowiązek wpisywania złowionych tam ryb do rejestru.
 Jest rzeczą oczywistą i bezdyskusyjną , że ryby te nie powinny być wliczane do żadnych limitów ilościowych.
Czy miało by to sens, sam nie wiem?
Pozdrawiam

  (2012/03/28 18:40)

victor7


Witam:)
Propozycja lin66 ma sens dla tego łowiska o ile zasadny wpisywania zostaną precyzyjnie określone w instrukcji do Rejestru a sam Rejestr będzie posiadał odpowiednią rubrykę (tabelę) tak aby nie powstał chaos dotyczący limitów ilościowych i nie wyszło, że każda złowiona ryba z odcinaka specjalnego łowiska 023 została zabrana. (2012/03/29 11:28)

pitfish


Jest to jakiś pomysł.
Poza tym już wcześniej rozważaliśmy czy rzeka Biała Przemsza powina być łowiskiem o jednym numerze 023, a nie powinna być rozbita na kilka odcinków o innych nr. Bo woda to bardzo niejednolita w swym biegu. Wtedy odcinek bez prawa zabierania ryb mający swój własny oddzielny nr mógłby być rejestrowany na specjalnych zasadach. Nie byłoby też błędu statystycznego, zaniżającego wyniki połowów (zabranych ryb). Bo jeśli na całej rzece będzie łowić np 100 wędkarzy i 50 będzie miało wpisy o rybach, a 50 będzie łowić na C&R i tych wpisów nie będzie, to wcale nie będzie znaczyło, że ryb nie złowili.
Pzdr (2012/04/02 14:43)

Darunio


Witam, Nie wiesz czy ten pierwszy byl z ssr czy nie, widzialeś blache lub legitymacje??? Gość cie zrobil w chu..... ty wpisales a on zadzwonil po Straż, W takim wypadku SSR mialo prawo wezwać policje zdeponować ci sprzet i karte,  a policja przeszukać ciebie auto i bagaże gdyz bylo podejrzenie ze zlowileś i zabileś rybe na odcinku bez zabierania ryb.I sprawa do sądu Grodzkiego.  Po co robileś ten wpis??? Czytales RAPR???


Pozdrawiam


Za co sprawa w sądzie jak nie ma ryby czyli dowodu?

Gdzie w RAPR jest instrukcja wypełniania rejestru?

Czytałeś RAPR?

:)



NIKT NIE MA PRAWA ZATRZYMAĆ KARTY WĘDKARSKIEJ
  (którą wydaje Starostwo) MOGĄ ZATRZYMAĆ JEDYNIE LEGITYMACJE CZŁONKOWSKĄ . (2012/04/08 09:01)

jogi


To jeżeli prawo jazdy wydaje wydział komunikacji to tylko on może je zatrzymać a Policja już nie ?. Jesteś kolego w błędzie. Nie mówię tu o SSR , ale  PSR ma prawo zatrzymać dokumenty wędkarskie  (również KARTĘ) . (2012/04/08 10:44)

jogi


Uprawnienia strażników PSR

 

I. W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Państwowej 
    Straży Rybackiej jest uprawniony do:

1.        Kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokunujących połowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu,

2.       Kontroli ilości masy i gatunków odłowionych ryb, przetwarzanych lub wprowadzanych do obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu,

3.        Zabezpieczenia porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w wypadku niemożności ustalenia ich posiadacza,

4.Żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzania kontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia:
- legitymowania osób podejrzanych w celu ustalenia ich tożsamości,
- odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, 
   z tym   że ryby należy przekazywać za pokwitowaniem uprawnionemu do 
   rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć,
- zatrzymywania za pokwitowaniem dokumentów, o których mowa w pkt.1, z tym   że dokumenty te wraz z wnioskiem o ukaranie przekazuje się w terminie 7 dni właściwemu kolegium do spraw wykroczeń,
- kontroli środków transportowych w celu sprawdzenia zawartości ich ładunku w miejscach związanych z połowem ryb,
- przeszukiwania osób i pomieszczeń na zasadach określonych w Kodeksie postępowania karnego w celu znalezienia przedmiotów  mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających przepadkowi,
- doprowadzenia do najbliższego komisariatu lub posterunku Policji osób, w stosunku do których zachodzi potrzeba podjęcia czynności wyjaśniających
,

(2012/04/08 11:08)