Biała plecionka na grunt?

/ 7 odpowiedzi
Mam pytanie. Czy biała plecionka o grubości 0,23mm bedzię dobra do łowienia na grunt?? Woda w moim łowisku jest w miare czysta. Zamierzam łowic karpie, liny itp. Słyszałem że i tak się zabrudzi i nie będzie widac. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
vampire

Przepraszam za błąd w tytule. (2012/04/23 18:18)

michalkostyra

Osobiście używam i polecam specjalne żyłki do metody feeder. Używam żyłki o wytrzymałośći do 9.00 kg. Jest to żyła mikado feeder czarna. Ona jest specjalnie przystosowana do łowienia z gruntu z koszykiem zanętowym. Łowiłem na grunt z plecionką oczywiście ryba brała ale lepsze efekty miałem na zwykłej żyłce feeder.

Myślę że pomogłem (2012/04/23 19:27)

maciek2544

0,23 mm to na jakieś 20kg? Ja do feedera używam plecionki 0,06mm do koło 3kg.I łowię rybki około też 3kg i mogę wyszarpać zaczep na zarośli , bo cienka plecionka przecina trawy itp. A kolor biały myślę że nie będzie stanowił większego problemu , może gdy ryby będą brały chimerycznie i biała plecionka na ciemny dnie może trochę im przeszkadzać. (2012/04/23 20:35)

vampire

No z tą grubością to przesadziłem. Chodzi mi głownie czy biały kolor nie będzie odstraszał ryb?? (2012/04/23 20:44)

ryukon1975

No z tą grubością to przesadziłem. Chodzi mi głownie czy biały kolor nie będzie odstraszał ryb??

Jako linka główna może śmiało być,jednak jako przypon wypada dać coś w naturalnych barwach.
Biel na dnie rzeki czy zbiornika raczej nie jest naturalnym kolorem.
Ja nie zwracam zasadniczo uwagi na kolor żyłki do feedera ale kolor plecionki na przypony dobieram już w miarę starannie. (2012/04/23 20:56)

masin1985

robię tak jak kolega, cieniutka plecionka moim zdaniem pozwala na więcej niż żyłka 0,18 czy 0,22.
Wrazie zaczepu można szarpnąć troszkę mocniej,żyłki używam na przypon-zazwyczaj gotowe haczyki z przyponem ownera  (2012/04/23 21:19)

jarekk

Białe plecionki, to najnowsza moda. Podobno zupełnie niewidoczne. Mnie jakoś to nie do końca przekonuje. Chyba wolałbym wybrać te w naturalnych kolorkach. (2012/04/24 01:18)