Biała karta wędkarska

/ 21 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam,   
w zeszłym roku zrobiłem kartę wędkarską- gdzie można łowić na białą kartę?
 Interesują mnie tereny Bytomia Piekar Śląskich i okolic. 
bonek18

Masz kolego 2 wyjścia. Albo opłacić składkę PZW (chyba że już to zrobiłeś na okręg Katowicki) lub jezdzić na jakieś łowiska komercyjne. (2014/01/07 10:17)

berthold

Masz kolego 2 wyjścia. Albo opłacić składkę PZW (chyba że już to zrobiłeś na okręg Katowicki) lub jezdzić na jakieś łowiska komercyjne.

może łowić na stawach nie objętych przez PZW tak zwanych gminnych sporo jest takich małych sadzawek nie wiem jak pod bytomiem ale w rudzie śląskiej jest sporo takich stawików i co ciekawe ryb tam na ogół jest więcej niż objętych tak zwaną opieką przez PZW (2014/01/07 11:17)

Roxola

W Bytomiu takich stawów jest od groma. Takie najbardziej znane, to znajdujące się w Rezerwacie ptactwa wodnego, czyli ...Żabie doły.  
Zaczekaj jak wątek przeczyta Darek @perwer - to będziesz miał bardzo szczegółowe dane o łowiskach na "Białą kartę" w Bytomiu  :) Ja znam siedem takich miejsc, a jest więcej. (2014/01/07 11:54)

Artur z Ketrzyna

Na wszystkich wodach państwowych na których nie ma opłat za wędkowanie. 
To znaczy takich na których nie ma uprawnionego do rybactwa. (2014/01/07 12:45)

Luisiano

czy możesz uchylić mi rąbek tajemnicy i powiedzieć gdzie są te miejsca?  (2014/01/07 19:08)

Basia Kier

Szkoda, że w mojej okolicy nie ma sensownych wód No-PZW, tylka jakieś zapyziałe komercje. Cóż, za nałog przyjdzie zapłacić. (2022/12/28 19:17)

kaziq

Teleskop który można zwinąć do plecaczka i spierdzielać w las.
Takie będzie moje wędkarstwo anno domini 2023 (2023/01/05 17:36)

yakuza KRA

Wszystko już mają zaplanowane niestety. To że lasy rzedną czas się zmienia i coraz trudniej o jelenia też wiedzą, zapłacą za nich ci lojalni. To że ci co opłacili i nad wodą spotkają wędkarzy na przypale to już wszyscy wiemy. Ja wiem jedno wąż który nas dusi zawsze skórę zmienić może ale serca nie zmieni. Dlatego zamiast siedzieć po uszy w bagnie za własne złotówki wolę po pas w bagienku:) jak na grzybach za darmo. (2023/01/05 20:22)

jurasek15

Teleskop który można zwinąć do plecaczka i spierdzielać w las.
Takie będzie moje wędkarstwo anno domini 2023

Trochę jak wsiadanie po piwie za kierownicę, niejeden tak robi, niby nic się nie dzieje, ale czy jest to powód do chwalenenia się?

Dla przykładu, poniżej - stawy na białą kartę, z rybami o których się na PZW nie śniło. :) (2023/01/05 20:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zenfr

caly problem wędkarstwa leży w tym,że nikt nie przestrzega przepisów, ktore regulują zasady wędkowania.1 konstytucja 2 Ustawa o rybactwie środlądowym 3 prawo wodne, ktore określa czyje są wody granice obwodow rybackich i zasady korzystania z wod.(Rybanaga blogspot com)w tym blogu jest omówione.Miłej lektury.tak na szybko.Karta wedkarska no ostatniej stronie zawiera istotne prawdziwe informacje.
(2023/02/17 22:18)

yakuza KRA

Ciekawostki z innych krajów .Austria wprowadziła zakaz spinningu na Dunaju od 01-01 do 01-06 dotyczy wód nizinnych .Zakaz ma na celu utrzymanie kurczącej się populacji ryb drapieżnych. Dodatkowo zostaje na tej rzece wprowadzony okres ochronny dla karpia dunajskiego. Bawaria kraj związkowy przyklepał odstrzał wydry w celu ochrony gospodarstw rybackich. Czechy limitowane połowy na niektórych rzekach pstrągowych w celu ograniczenia presji wędkarskiej. Dania strajki wędkarzy przeciw rybakom chcącym dostawić więcej farm do hodowli pstrąga tęczowego na Bałtyku - no tam jest grubo jeśli w niemieckich gazetach o tym piszą.

(2023/08/18 12:06)