Biała karta wędkarska

/ 16 odpowiedzi
Witam, ja z zapytaniem. W zeszlym roku zrobiłem karte wedkarska, mam pytanie gdzie można łowic na białą kartę? Interesuja mnie tereny Bytomia Piekar Śląskich i okolic. 
bonek18

Masz kolego 2 wyjścia. Albo opłacić składkę PZW (chyba że już to zrobiłeś na okręg Katowicki) lub jezdzić na jakieś łowiska komercyjne. (2014/01/07 10:17)

berthold

Masz kolego 2 wyjścia. Albo opłacić składkę PZW (chyba że już to zrobiłeś na okręg Katowicki) lub jezdzić na jakieś łowiska komercyjne.

może łowić na stawach nie objętych przez PZW tak zwanych gminnych sporo jest takich małych sadzawek nie wiem jak pod bytomiem ale w rudzie śląskiej jest sporo takich stawików i co ciekawe ryb tam na ogół jest więcej niż objętych tak zwaną opieką przez PZW (2014/01/07 11:17)

Roxola

W Bytomiu takich stawów jest od groma. Takie najbardziej znane, to znajdujące się w Rezerwacie ptactwa wodnego, czyli ...Żabie doły.  
Zaczekaj jak wątek przeczyta Darek @perwer - to będziesz miał bardzo szczegółowe dane o łowiskach na "Białą kartę" w Bytomiu  :) Ja znam siedem takich miejsc, a jest więcej. (2014/01/07 11:54)

Artur z Ketrzyna

Witam, ja z zapytaniem. W zeszlym roku zrobiłem karte wedkarska, mam pytanie gdzie można łowic na białą kartę? Interesuja mnie tereny Bytomia Piekar Śląskich i okolic. 

Na wszystkich wodach państwowych na których nie ma opłat za wędkowanie. To znaczy takich na których nie ma uprawnionego do rybactwa. (2014/01/07 12:45)

Luisiano

Witaj :) a czy mozesz uchylic mi rabek tajemnicy i powiedziec gdzie sa te miejsca? ;) wiesz chcialbym polowic. (2014/01/07 19:08)

yakuza KRA

Witam :D przejmuję ten wątek w przyszłym roku ;) pozdrawiam jako pierwsza ofiara podwyżek. (2022/12/27 20:34)

jurasek15

Witam :D przejmuję ten wątek w przyszłym roku ;) pozdrawiam jako pierwsza ofiara podwyżek.

Pewnie nie tylko ty. PZW już w październiku bębniło, że w preliminarzu budżetowym na 2023 rok liczbę członków należy pomniejszyć o 14%. Przykre to. Z drugiej strony, wypady wędkarskie dla kogoś, kto nie mieszka bezpośrednio nad wodą to taka kasa, że te całe składki nawet po podwyżkach, to przy tym pikuś. Ja póki moje dzikie rzeki są pod PZW nie zrezygnuję z opłat, ale z chęcią członkostwa w tej organizacji ma to niewiele wspólnego. (2022/12/28 15:45)

Basia Kier

Szkoda, że w mojej okolicy nie ma sensownych wód No-PZW, tylka jakieś zapyziałe komercje. Cóż, za nałog przyjdzie zapłacić. (2022/12/28 19:17)

yakuza KRA

Cześć o podwyżkach wiem od października po publikacji oficjalnych podwyżek na Węgrzech dziwne nie. Lepiej nie szukaj rozwiązań na Węgrzech bo się zdziwicie co się u Nas z wędkarstwem stanie(Ja to nazywam wędkarstwo na śliwkę węgierkę (po owocach ich poznacie kol.Julianie zapożyczam). Tu masz zaskakująca zbieżność, z podwyżkami ,częściowo wyciętą treść.
/OPUBLIKOWANA właśnie tabela pokazuje, że ceny biletów wędkarskich wzrosną w zadziwiającym tempie w przyszłym roku. Roczny bilet obszarowy zmienia się z 31 500 HUF na 45 500 HUF, co stanowi wzrost ceny o 44,4 procent. Musimy jednak sięgnąć jeszcze głębiej do kieszeni po bilet dzienny: o ile w tym roku moglibyśmy go dostać za 3500 forintów, o tyle w 2023 roku będziemy musieli zapłacić za to 5200 forintów. To wzrost o 48,5 procent./ Ciekawi mnie jeszcze jedno czy po zapoznaniu się z systemem wędkarstwa na Węgrzech odniesiecie takie same spostrzeżenia co Ja. (2022/12/28 19:33)

Basia Kier

@yakuza KRA: też zacytuję: "socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w innych ustrojach". Polak, Węgier, dwa bratanki, i do opłat i do szklanki (to już moje). (2022/12/30 16:28)

yakuza KRA

Z cyklu wędkarstwa które ryje banie;)
Wędkarski ciężar związany ze zmianami.
- I choć byś my zjedli tysiąc kotletów nie uniesiemy taki to ciężar :D (2023/01/05 13:19)

kaziq

Teleskop który można zwinąć do plecaczka i spierdzielać w las.
Takie będzie moje wędkarstwo anno domini 2023 (2023/01/05 17:36)

yakuza KRA

Wszystko już mają zaplanowane niestety. To że lasy rzedną czas się zmienia i coraz trudniej o jelenia też wiedzą, zapłacą za nich ci lojalni. To że ci co opłacili i nad wodą spotkają wędkarzy na przypale to już wszyscy wiemy. Ja wiem jedno wąż który nas dusi zawsze skórę zmienić może ale serca nie zmieni. Dlatego zamiast siedzieć po uszy w bagnie za własne złotówki wolę po pas w bagienku:) jak na grzybach za darmo. (2023/01/05 20:22)

jurasek15

Teleskop który można zwinąć do plecaczka i spierdzielać w las.
Takie będzie moje wędkarstwo anno domini 2023

Trochę jak wsiadanie po piwie za kierownicę, niejeden tak robi, niby nic się nie dzieje, ale czy jest to powód do chwalenenia się?

Dla przykładu, poniżej - stawy na białą kartę, z rybami o których się na PZW nie śniło. :) (2023/01/05 20:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

yakuza KRA

Wędkarstwo wiadomo jakiej treśi.
Wędkarz w sklepie-Anno Domini 2023.
Witam potrzebuje zakupić tanią dobrą wędkę w zasadzie taki tani komplet wędkarski.
Jaką metode będzie Pan preferował w tym roku -może coś dobiorę do Pana wymagań.
Moje wyprawy będą się charakteryzować częstym porzuceniem mienia -odpowiada klient :D (2023/01/06 13:36)

yakuza KRA

Wędkarz na rybach .Anno Domini-2023

Na przypale albo w cale-pierwsza wyprawa.

Dziadek skitrany w gąszczu zarośli gdyż nie opłacił składki na 2023 bo cięka ręta.
Nagle spostrzega nadchodzącą straż wędkarską, przerażony mówi- Panowie ja nie mam opłaconej .
Strażnik na to : My jesteśmy Społeczną Strażą Przypalonych(przez PZW) Wędkarzy nie widzi Pan okularów które nosimy.

Jak odróżnić strażników SSR/PSR od strażników SSPrzypalonych Wędkarzy?
Pierwsi straszą tych co nieopłacili zezwoleń karami.
Ci drudzy straszą ryby tym co opłacili zezwolenia.

Co śpiewają podczas ucieczki ze swoich zakrzaczonych miejscówek przypaleni wędkarze?
Nas nie dogoniat,nas nie dogoniat:) (2023/01/07 15:44)