Zaloguj się do konta

Bezrobotny wędkarz...

utworzono: 2012/12/28 22:55

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

altershepi

Witam wszystkich forumowiczów...

Zbliża się nowy 2013r i z tej że okazji życzę wszystkim forumowiczom Taaaaaakiej Ryby i ogólnie powodzenia w wędkarskiej przyszłości i nie tylko :)

Ale jak nowy 2013r to i nowe składki... 

I teraz mam pytanie odnośnie osób posiadających status bezrobotnego...

Jakiś czas temu był wątek ale nie mogę go odnaleźć i fakt że z tego co pamiętam to nic nie uradzono czy należy się jakaś ulga...

Mam nadzieje że jest ktoś kto będzie wstanie udzielić odpowiedzi ze 100%owa pewnością, jak i jak starać się o tę ulgę...

Pozdrawiam 

[2012-12-28 22:55]

JOPEK1971

Witam wszystkich forumowiczów...

Zbliża się nowy 2013r i z tej że okazji życzę wszystkim forumowiczom Taaaaaakiej Ryby i ogólnie powodzenia w wędkarskiej przyszłości i nie tylko :)

Ale jak nowy 2013r to i nowe składki... 

I teraz mam pytanie odnośnie osób posiadających status bezrobotnego...

Jakiś czas temu był wątek ale nie mogę go odnaleźć i fakt że z tego co pamiętam to nic nie uradzono czy należy się jakaś ulga...

Mam nadzieje że jest ktoś kto będzie wstanie udzielić odpowiedzi ze 100%owa pewnością, jak i jak starać się o tę ulgę...

Pozdrawiam 

Słyszałem że jest coś takiego,zapytaj się w opiece społecznej. [2012-12-29 03:17]

wedkarz2309

Tak, jak napisał kolega JOPEK, może gdzieś można się o takie coś starać, ale nie mam pojęcia...
Wiem natomiast, że w PZW, nie ma czegoś takiego, jak zniżka dla bezrobotnych, emerytów, czy rencistów, bo pytałem kiedyś. [2012-12-29 08:21]

Tak, jak napisał kolega JOPEK, może gdzieś można się o takie coś starać, ale nie mam pojęcia...
Wiem natomiast, że w PZW, nie ma czegoś takiego, jak zniżka dla bezrobotnych, emerytów, czy rencistów, bo pytałem kiedyś.

Dla bezrobotnych nie ma , ale dla rencistów i emerytów jest zniżka.

[2012-12-29 09:54]

ryukon1975

Wiem natomiast, że w PZW, nie ma czegoś takiego, jak zniżka dla bezrobotnych, emerytów, czy rencistów, bo pytałem kiedyś.

Dla bezrobotnych nie ma , ale dla rencistów i emerytów jest zniżka.

Nie ma takiej zniżki.
Jest zniżka dla kobiet po 60 roku życia i dla mężczyzn po 65 roku życia.
Jednak okręgi same ustalają przepisy i w niektórych może taka zniżka być.
Przepisy PZW nie są jednolite i jednakowe dla wszystkich inaczej może być w Krakowie a całkiem inaczej w Gdańsku.
[2012-12-29 10:08]

halski021

Składka ogólnozwiązkowa nie ma zniżki dla bezrobotnych.Natomiast składka okręgowa na ochronę i zagospodarowanie wód w okręgu słupskim przewiduje zniżki dla bezrobotnych.I tak bezrobotni,bez prawa do zasiłku mają 50% zniżki , a bezrobotni z prawem do zasiłku mają 25% zniżki.Jak jest w innych okręgach , nie wiem.
[2012-12-29 10:15]

tonyrebeliant1

Zawsze mnie zastanawialo,czy to jest sprawiedliwy system,ze ci ktorzy najwiecej czasu nad woda spedzaja,najmniej placa. Troszke komuna gomulkowska traci. Pracujesz- jedziesz na ryby 3-razy do roku -cala skladka, Jestes emerytem lub bezrobotnym -siedzisz nad woda 200 dni w roku- znizka.... Na panierke do ryb chyba ;-))) Bez urazy koledzy emeryci,zdecydowana wiekszosc z Was to etyczni wedkarze. Ale powiem szczerze ,ze przesladuje mnie obraz z konca lat 90-tych nad Solina kiedy to spotkalem emerytow i rencistow gorniczych (w wieku 40-50lat) i ich przetwornie ryb. Pewnie siedza tam do dzis.Lub emerytowanego oficera SB z wiadrem niewymiarowych karpi w Chanczy(tego akurat dopadla straz i ukarala) [2012-12-29 10:48]

Zander51

Nie pakuj wszystkich do jednego worka. Moja matka przepracowała 45 lat i tysiąca nie ma. Też ją do SB-owskiej szlachty zaliczysz ?
[2012-12-29 10:55]

lesniutenki

Witam :)) Najlepiej to tak : Idziesz do urzedu pracy rejestrujesz sie prosisz pania o taki kwitek o statusie bezrobotnego i tyle

Nastepnie udajesz sie do skrbnika Swojego kola
zalezy jak z nim zyjesz :)) czy flaszeczka czy za darmo Ci to zrobi
w znizkach zaznacza inne i temat z glowy przynajmniej 3 lata temu7 tak bylo :)

Pozdrawiam

[2012-12-29 11:03]

Iras1975

Nie pakuj wszystkich do jednego worka. Moja matka przepracowała 45 lat i tysiąca nie ma. Też ją do SB-owskiej szlachty zaliczysz ?

Czy to jest wrzucanie wszystkich do jednego worka:

"Bez urazy koledzy emeryci,zdecydowana wiekszosc z Was to etyczni wedkarze. "

?

[2012-12-29 11:04]

Zander51

Mam inne zdanie...
[2012-12-29 11:08]

tonyrebeliant1

Nikogo sie nie czepiam,dziele sie swoimi watpliwosciami. Od tego sa fora. Czyz nie tak? [2012-12-29 11:08]

halski021

Tak jak napisał kolega "ryukon1975" każdy okręg ma swoje zasady.Ponieważ nie każdy na tym portalu podał z jakiego jest okręgu,to niektóre odpowiedzi mogą wprowadzać w błąd.Apeluję,aby koledzy zanim spytają o składki albo wymiary ryb lub limity itp. sprawdzili to co ich interesuje na stronie swojego okręgu lub okręgu w którym chcą wędkować,bo tam najczęściej jest prawidłowa odpowiedź,a tutaj niektórzy wprowadzają w błąd (świadomie-dla jaj , lub  nieświadomie).
[2012-12-29 11:13]

halski021

Czarne owce są w każdej grupie.I mimo,że jestem rencistą i uważam się za etycznego wędkarza , nie obrażam się na tych co krytykują , bo mają dużo racji.Wielu kolegów nie przestrzega etyki wędkarskiej , nie tylko emeryci i renciści.
[2012-12-29 11:32]

Bernard51

Jestem już pare lat emerytem ale w srodowisku w którym żyje wole uchodzic za ręcistę??Natomiast kiedy pracowalem na "GRUBIE"jako "ryl"nikt mi nie zazdrościl??A na ryby jeżdzilem wiecej jak teraz , po calej Polsce urlopu braklo byly "s-ki" "z-tki" za niedziele i zerówki "0" i przyjeżdrzajac nad wode zazdrościlem emerytom ze moga lowić kiedy chca ?? Dziś lowie kiedy chce i mam ochote ale nie poczuwam sie ze jestem lepszy od tego co pracuje i nie ma zbyt wiele czasu aby poświecić rybaczeniu bo sam to przeszedlem i rozumie pewne troche zawistne żale  w stosunku do nas emerytów, i zdania takie pewnie zawsze bedą??
Tak jak Krzychu napisal po skonczeniu 65 lat wedkarz i 60 pani wedkarz sa jakieś ulgi w opłacie! Nie jest to zależne od tego czy sie jest recistą czy emerytem.
Ale są grupy uprzywilejowane których jest coraz wiecej Zaslużeni odżnaczeni dzialacze (dwa lata pracy spolecznej pseldo z mlodzieza)w strukturach klubów, w SRR, (Tutaj trzeba zachecic aby pozyskać nowych strażników-5zł na rok i tu bym najmniej dyskutował bo ktoś musi i wszyscy maja równą  szanse tą czarną robote wykonywać??)
Czyli jest jak jest i nie zawsze dla wszystkich jest to racjonalne rozwiązanie oplat które wnosimy za nasze hobby.
[2012-12-29 11:56]

Artur z Ketrzyna

Ile masz lat?
Uczysz się?
Zniżki przysługują w zależności od sytuacji członka, i wieku.

Np.
Dotyczy;
- młodzieży uczącej się od 16 do 24 lat.
- członkowie PZW powyżej 70 lat.
- emeryt i rencista osiągający dochód do 800 zł brutto.
- odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW.
członkowie kół PZW byłego okręgu w Suwałkach

Składka członkowska ulgowa 50%

• młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat.
  • członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW.
  • mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia.
  • kobiety po ukończeniu 60 roku życia.
Jeśli nie pracujesz, masz pewnie zasiłek dla bezrobotnych lub z MOPSu czy GOPSu.
Weź z sobą zaświadczenie o tych zasiłkach. Lub decyzję odmowną ich przyznania i zaświadczenie że jesteś bezrobotny. Udaj się do swego koła, z tymi świstakami i zobaczysz co tam ci zaproponują...
[2012-12-29 13:02]

Lujski

ja to bym zaprononowal kopa w dupe i za robote sie brac, a jak roboty nie ma to nie mam zamiaru opłacać przyjemnosci innym ...

przyklad znajomego - przez caly rok zbiera jakies puszki, butelki na opłacenie karty ... i takiego szanuje
[2012-12-29 14:49]

perwer

ja to bym zaprononowal kopa w dupe i za robote sie brac, a jak roboty nie ma to nie mam zamiaru opłacać przyjemnosci innym ...

przyklad znajomego - przez caly rok zbiera jakies puszki, butelki na opłacenie karty ... i takiego szanuje

Po co iść do roboty ,jak można wszędzie kombinować z ulgami ,a wolny czas spędzać na rybach . 
Ja sie pytam jednego znajomego ,który bez kasy i zadłużony na mieszkaniu :
 Marek rusz dupe do roboty ,kumpel Ci załatwi u siebie  . Jednak jak sie dowiedział że za 1400 zł ,to sie  jeszcze obraził że za takie pieniądze nie będzie harował .
 No dobra ,ale to lepiej łazić dziennie pod sklep i sepić o piwo ,zamiast zarobić..
[2012-12-29 15:11]

Kolego nie bądż taki do przodu , takie mamy czasy  o pracę trudno pamiętaj dzisiaj on jutro możesz byc ty. [2012-12-29 16:14]

ryukon1975

Ja bym zapłacił i dwa razy więcej ale chciałbym zobaczyć gdzieś nad wodą lub w wodzie choć mały procent tych pieniędzy.Tak ja je widać nad wodami nie należącymi do związku.

Dodam że nie mam żadnych zniżek bo u mnie w okręgu ich nie ma są tylko dla uczących się i "starych" a pomimo że większość płaci pełne składki to panuje ogólna nędza nad wodami.
[2012-12-29 16:25]

towarex

A ile taka ulga ( powiedzmy 50%) może wynosić? Stówkę, nieco ponad ? Chodzić i załatwiać jakieś papierki w UP i przedstawiać je w swoim kole wędkarskim? Dla mnie żenada. Tłumaczenie , że nie ma pracy jest śmieszne w kontekście zniżki na opłacenie składki.

Ile kosztuje jeden wyjazd na ryby ( paliwo,przynęty ,zanęty, prowiant itp) no pewnie też coś koło stówki więc..... cóż to za oszczędność?

[2012-12-29 16:38]

89krzysztof

Ile kosztuje jeden wyjazd na ryby ( paliwo,przynęty ,zanęty, prowiant itp) no pewnie też coś koło stówki więc..... cóż to za oszczędność?

Chyba się za dużo naoglądałeś programów w telewizji. Mnie wyjazd na ryby kosztuje tyle, ile paliwa spali samochód. Przynęty kupuję 2-3 razy w roku, żyłkę wymieniam mniej więcej raz na pół roku. Sprzęt mam do łowienia. No ale oczywiście "zawodowcy" muszą wrzucić do wody 5kg zanęty + 2L jokersa i nie wiadomo co jeszcze.

A co do samych bezrobotnych, wolałbym pracować i mieć mniej czasu na ryby niż być bezrobotnym i siedzieć nad wodą codziennie.

A ile taka ulga ( powiedzmy 50%) może wynosić? Stówkę, nieco ponad ? Chodzić i załatwiać jakieś papierki w UP i przedstawiać je w swoim kole wędkarskim? Dla mnie żenada. Tłumaczenie , że nie ma pracy jest śmieszne w kontekście zniżki na opłacenie składki.

Widzę, że szacunku do pieniędzy za bardzo nie masz. Dla Ciebie 100zł to takie nic, dla innych bardzo dużo, nie każdego stać żeby 100zł wyłożyć od tak. [2012-12-29 17:12]

ryukon1975

To prawda z tą stówką za jednorazowe łowienie to popłynąłeś.:)
Zanęty,przynęty do feedera tego nie kupuję bo najlepsze są naturalne przynęty z łowiska na którym chce łowić.
Woblerów i innych przynęt sztucznych też już nie zostawiam w wodzie tyle ile w czasach nauki spinningu.
Więc ogólnie średnia byłaby znacznie,znacznie mniejsza.Miesięcznie wydaje na wędkarstwo pewnie z 200-300 zł a w sezonie letnim łowię prawie codziennie.
[2012-12-29 17:23]

tonyrebeliant1

Idac tym tokiem rozumowania. Proponuje,zeby :1). Wymagac znizek w PZPN dla bezrobotnych,przeciez wielu jest kibicami2). Na stacjach benzynowych,przeciez trzeba na ryby i mecz jakos dojechac3). OC przynajmniej na jeden samochod bezrobotnego za friko4). Oczywiscie na komunikacje pospieszna i lotnicza tez5). Na cala reszte rowniezA powaznie. Wedkowalem w roznych krajach Swiata i nigdzie nie spotkalem sie z tak rozbudowanym systemem znizek i przywilejow.I nie mowie tylko o wedkarzach.Ja osobiscie bardzo lubie wedkowac na Alasce,moze biuro podrozy daloby mi znizke  50%bo mnie nie stac zaplacic calosc. [2012-12-29 17:25]

wirefree

Mieszkasz w komunistycznym kraju i twierdzisz ze w polsce jest jakikolwiek system znizek ?

Zartujesz prawda ?

[2012-12-29 17:37]

xemit

Bezrobotny, moim skromnym zdaniem powinien dostać zwyżkę, a to z następującego powodu.W Polsce pracy nie brakuje , pod warunkiem że jej się aktywnie szuka. Jeśli więc uzyska zniżkę w składkach pozostanie pasożytem spędzającym większość wolnego czasu nad woda , skutecznie trzebiąc to co w niej pozostało, zamiast szukać tego co stracił, porzucił lub skąd go wyrzucono -czyli pracyW tym czasie większość z wędkarzy ciężko pracuje by zapewnić byt sobie, swojej rodzinie i niestety  obibokom dla których jedyną  rozsądną propozycją pracy jest " robota lżejsza od leżenia", a tylko wolne chwile spędzają na łowisku gdyż z oczywistych względów mają niej czasu Wszystkim bezrobotnym należało by zabrać wszelkie przywileje gdyż jako pracodawca często zauważam że wymagania w postaci "chęci do pracy" najczęściej są zbyt wysokie, a praca w której stawka dochodziła do 20 zł/h była porzucana z powodu " co z tego że u Pana można zarobić, jak trzeba zapi........ć"Pozdrawiam.

[2012-12-29 17:43]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia