Bezprzewodowy transmiter dźwięku

/ 31 odpowiedzi

Witam, mam pytanko:

czy istnieje na polskim rynku zestaw malych nadajnikow ktore wpina sie w wejscie 2,5mm jack w FOX alarmach, ktore nastepnie przekazuja dzwiek droga radiowa do odbiornika? Lowie w uk, maja tutaj cos takiego firmy Garnder ale troszke drogie, tanszych zamiennikow narazie nie znalazlem...

 

dzieki z gory

notaki


Są. Poogladaj ofertę na allegro. Są tez całkowicie bezprzewodowe zestawy ( sygnalizatory plus bezprzewodowy odbiornik ) (2013/07/16 19:22)

qbe12


Ja mam sygnalizatory (alarmy) fox mx+, maja wejscie na jacka 2,5mm, szukam samych nadajnikow ktore sie wpina w te wejscia, I odbiornika. Jakby ktos mogl podrzucic link przykladowy bylbym bardzo wdzieczny

 

pzodrawiam

(2013/07/17 14:37)

notaki



Szukałem trzy minuty

http://allegro.pl/centralka-fox-micron-txr-i3383760799.html (2013/07/17 15:08)

qbe12


Dzieki za pomoc,

 

Sorry ale nie mieszkam I nie Lowie w Polsce przez co obca jest mi polska terminologia wedkarska.

 

pozdrawiam

(2013/07/17 15:24)

qbe12


przez co mialem problem z lokalizacja tego. dzieki raz jeszcze (2013/07/17 15:28)

notaki


Mnie ta elektroniczne tez :D
wszedłem : allegro > sport i turystyka > wedkarstwo  i w wyszukiwarce wpisałem słowo "Fox". Wynik był bodajże na pierwszej czy drugiej stronie ;-)

Połamania :-) (2013/07/17 15:29)

qbe12


Bardziej mi chodzilo o tansze, niekonieczne firmowe uniwersalne urzadzonko troche inaczej rozwiazane, ale podobnie dzialajace.

Zamiast wpinania kabli, wpinamy tylko krotkie antenki do alarmow, ktore droga radiowa przekazuja signal do odbiornika. W zestawie ktory podales trzeba wpiac kable do alarmow ktore ida do nadajnika, ktory dopiero sam w sobie komunikuje sie odbiornikiem. Nieco nieco utrudnia sprawa, dodatkowo tego typu sidla nocna pora roznie moga sie skoncz

(2013/07/17 18:17)

qbe12


Aby mi sie oplacilo to nowy zestaw musialby byc chyba klase nizszy, nieprawdaz? F MX+ jakby nie bylo to dosc dobry product. Nowa ceentralka produkcji Gardner na 3 alarmy foxa £170, rozejrze sie jeszcze, musza byc jakies zamienniki na rynku to tylko w koncu bezprzewodowy przekaznik dzwieku z jacka 2,5mm...??

(2013/07/19 17:04)

JKarp


CześćMam FOX MX i zapewniam Cię, że ja różnicy żadnej nie widzę - oczywiście oprócz ceny. Ale skoro musisz mieć napis FOX ( co prawda i wcale nie przeczę, że to dobre sygnałki ) to trudno.A jak tu jest różnica klas i na czym ona ma polegać?Chciałoby by się napisać " cudze chwalicie a swego nie znacie " ...
JK (2013/07/19 17:14)

qbe12


JK nie chodzilo mi o alarmy FOX jeden model nizej czyli FOX MX. Tak naprawde to nie ma zadnej roznicy miedzy MX a MX+ w dzialaniu poza tym ze ze jest dodana funkcja zmiejszenia czulosci reagowania. klase nizszy mam na mysli tanszy badziew bezfirmowy najczesciej. .

 

 

Fox to najtansza z solidnych opcji, jeden z moich wpadl caly do wody na pare minut I dzialal I dziala bez zarzutow.

 

poozdrawiam

(2013/07/19 17:58)

qbe12


Krotko mowiac nie oplaci mi sie sprzedac tych I kupic nowych porzadnych z centralka. (2013/07/19 18:00)

JKarp


Popatrz na te testy ;-) JK (2013/07/19 18:37)

qbe12


Dzieki JK, jednak chyba poszukam innego transmitera na 2,5mm, ewentualnie moze trafie uzywke Gardner'a taniej. Nie chce sprzedawac moich Foxow bo mam je od nowosci i bardzo je lubie, poza tym niedawno dokupilem trzecia sztuke.
pozdrawiam (2013/07/20 20:52)

qbe12


Poza tym ten Monster Fishing sygnalek gra niczym chinska harmonijka, dzwiek ma sie wydobywac TYLKO jak zylka przesuwa sie po czujniku, a nie jakas kilkusekundowa melodia nawet po krotkim przesunieciu. Widzialem dzis idealnie wygladajace alarmy 'opakowane' w inne loga, kolory itd. Napewno nie jest to dobra alternatywa do Foxa MX+.

Pzdr (2013/07/21 14:17)

notaki


Mam komplet dwóch sygnalizatorów z centralka bezprzewodowa wykonanych przez małe chińskie raczki i widze w nich tylko dwie wady
- drogie baterie.
- idiotyczny błąd konstrukcyjny polegający na tym, że ściszenie głośnosci dzwięku skutkuje zmniejszeniem zasięgu łączności bezprzewodowej.
Zasięg max  jakieś 40-50  m, jak dla mnie zupełnie wystarczajacy
Za całośc zapłaciłem bodajże 180 zł :-) (2013/07/21 14:42)

notaki


Za szybko wyslałem :-(
Sygnalizatory oferują:
- zmianę głośności
- zmiane częstotliwości dzwięku
- zmiane czułości
dżwięk ( pikanie ) wydawany jest tylko przy przesuwaniu zyłki.
Centralka oferuje:
- zmianę głośnosci ( pikanie centralki zsynchronizowane z pikaniem sygnalizatora
-mini wyświetlacz pokazujący nr sygnalizotara na którym jest branie (2013/07/21 14:46)

qbe12


to sie wlasnie nazywa tandeta, na opakowaniu wyszczegolnione wszystkie funkcje tlusta czcionka, a co sie dzieje to sam widzisz. Jak mozna w ogole porownywac Foxa do czegos takiego..
A bateria pada bo sygnalek wygrywa chore kilku sekundowe melodyjki nawet jak lekko tracisz wedke, widac to na video po krotkim dotknieciu czujnika melodia gra kolejne pare sekund, poza tym swieci to niczym choinka (2013/07/21 17:44)

notaki


to sie wlasnie nazywa tandeta, na opakowaniu wyszczegolnione wszystkie funkcje tlusta czcionka, a co sie dzieje to sam widzisz. Jak mozna w ogole porownywac Foxa do czegos takiego..
A bateria pada bo sygnalek wygrywa chore kilku sekundowe melodyjki nawet jak lekko tracisz wedke, widac to na video po krotkim dotknieciu czujnika melodia gra kolejne pare sekund, poza tym swieci to niczym choinka


O czym Ty piszesz ????? Sygnalizatory dzialaja znakomicie, nie wygrywają zadnym melodyjek ( o czym pisałem ), a bateria wcale nie pada, tylko zwyczajnie po dwóch latach się wyczerpała. Niestety nowe kosztuja ok 18 zł za szt, stad uznałem to za wadę. Chcesz korzystac z FOX-a , Twoj wybór, tylko nie twierdź że wszystko co nie FOX to badziewie . (2013/07/21 18:42)

qbe12


sorry, po tym jak napisales ze drogie baterie myslalem ze masz na mysli ze szybko padaja. Z drugiej strony skoro wytrzymaly dwa lata to dlaczego podkreslasz ze drogie, drogie tzn ile, 10-20zl na 2 lata? Na filmie widocznie widac ze koles delikatnie przejezdza czyms po czujniku a one chwile jeszcze potem graja i swieca. Dzwiek powinien sie wydobywac tylko jak zylka sunie, w momencie jak zylka staje dzwiek automatycznie powinien ustac, dzieki temu wiesz co sie dzieke. No spoko, jak Ci sluza to dobrze, wazne bys byl zadowolony,mnie jakos nie przekonuja, wolalbym uzywane Foxy za ta cene niz nowe MF. (2013/07/21 20:40)

notaki


i tak u mnie jest :-)
Sygnalizatory sa naprawdę udane, precyzyjnie pokazują brania ( na najwyższej czułości nawet przy wietrze i fali zbyt prezyzyjnie po potrafią piknąc przy przesunięciu żylki o kilka milimetrów ), fakt.. nie topiłem ich , i tu wierzę, ze sprzęt z najwyższej półki będzie miał duza przewagę.. ale...
za komplet z centralka zapłaciłem tyle , ile Ty za sztukę ;-)

A baterie.. wchodzą cztery ( dwie do sygnalizatorów plus dwie do centralki ), więc uznałem że 80 zeta, przy cenie kompletu 180 zł jest wadą .
No.. staralem się być obiektywny :D (2013/07/21 20:52)

qbe12


u mnie koszt baterii do jednego alarmu to ok 50 groszy, mysle ze pochodza dluzej bo maja tylko po 1 led a nie 12, w dodatku nie graja melodii :)
cena sprawdz sam, ja nie kupywalem w PL (2013/07/21 21:45)

JKarp


Cześć
Jakby celowo wprowadzasz w błąd.
Owszem w ofercie MonsterFishing są sygnałki z dźwiękami, które i mnie nie koniecznie się podobają. Jednak jest to tylko opcja lub wybór - pozostałe wszystkie mają normalne, znane nam zwykłe dźwięki." Poza tym ten Monster Fishing sygnalek gra niczym chinska harmonijka, dzwiek ma sie wydobywac TYLKO jak zylka przesuwa sie po czujniku, a nie jakas kilkusekundowa melodia nawet po krotkim przesunieciu. Widzialem dzis idealnie wygladajace alarmy 'opakowane' w inne loga, kolory itd. Napewno nie jest to dobra alternatywa do Foxa MX+.
Pzdr"
To o czym piszesz spowodowane jest ustawieniem wysokiej czułości a to powoduje, że sygnałek musi wygrać swoją jak to piszesz " chinska harmonijka" nawet jak żyłka przesunie się po rolce 1 cm ( najwyższa czułość ). Ty odbierasz to jako wadę a zapewniam Cię, że przy celowym łowieniu amurów taka czułość to podstawa sukcesu :-)
Mam wrażenie, że jesteś zafascynowany Foxami i nie chcesz dopuścić do siebie myśli, że można mieć coś dobrego, taniego, nie awaryjnego za bardzo małe pieniądze.A ja tylko zapytam- czy inne firmy wkładają do swoich sygnałków złoto, że mają takie ceny ;-) ?
JK

(2013/07/21 22:57)

notaki


Tak w nawiązaniu do postu Janusza...
Budowa wszelakich sygnalizatorów których reakcja oparta jest o przesuwanie się zyłki jest zblizona i szcerze mowiąc prosta jak konstrukcja cepa ;-). Mój pierwszy sygnałek ( videotronic ) kupiłem jakies dwadzieścia lat temu i zasadniczo od tamtej pory nic w podstawowej konstrucji nie uległo zmianie. Nadal jest to osadzona na trzpieniu rolka obracana przez żyłkę, na tym samym trzpieniu znajduje sie ( zwykle ) krążek  z wieloma otworkami/szczelinami obracający się pomiędzy fotodiodą a jakimś fotoelementem. I tyle :-). Dochodzi jeszce płytka dośc prymitywnej elektroniki przetwarzającej sygnał z fotoelementu na pikanie czy "chinskie harmonijki ".
I ten element jest rozbudowywany o nowe bajery-buzery.
Funkcjonalność tych prostych sygnałków po 30-40 zł i tych po 200- 300 zł jest zasadniczo identyczna :-), różnią się pewnie jakością uszczelnienia, może te lepsze sa łozyskowane.. może plastik obudowy jest trwalszy.... i tyle. :-)
No i jeszce mają widoczne logo producenta, które czasem bywa istotniejsze od zawartości ;-) (2013/07/22 14:38)