Zaloguj się do konta

Bezpieczny ponton wędkarski

utworzono: 2013/06/11 21:11

Cześć. Znalazłem na necie coś takiego: http://tablica.pl/oferta/ponton-2-osobowy-nowy-okazja-ID2W00T.html#ee71e12062
Przydałby mi się taki do podpłynięcia na stawie jak okoni nie mogę dosięgnąć z brzegu, albo jak będę łowił szczupaki, to mogę podpłynąć do trzcin.
Czy takie coś jest bezpieczne?
Albo to: http://tablica.pl/oferta/nowy-ponton-okazyjna-cena-ID31CbN.html#ee71e12062 [2013-06-11 21:11]

z@mela

bezpieczne one są do plywania w  takim rozkladanym basenie ogrodowym   sa wrecz do tego stworzone chyba ze ktos jest nadwyraz odważny to sie moze pokusic  o pływanie  w okolicach plazy w okresie letnim  ale to w kompielówkach  , rękawkach  na bickach i pod okiem WORPu .


Do wędkowania szukaj pontonów zrobionych z gumy   cos typu  ruskie ufimka , czajka itp   lub   wyroby z PVC    kolibri , pro marine itp.
[2013-06-11 21:23]

Raczej bezpiecznie ,ale szał to to nie jest. Bez kamizelki na głębokiej wodzie bym się cykał. I sprzętu by było  żal... sam ma ponton za 45zł do nęcenia karpiszonów, ale pływam nim na kałużach do 100 hektarów :)))Cóż Kolibri z podłogą to Kolibri z podłogą ;) [2013-06-11 21:29]

Frisk

bezpieczne one są do plywania w  takim rozkladanym basenie ogrodowym   sa wrecz do tego stworzone chyba ze ktos jest nadwyraz odważny to sie moze pokusic  o pływanie  w okolicach plazy w okresie letnim  ale to w kompielówkach  , rękawkach  na bickach i pod okiem WORPu .


Do wędkowania szukaj pontonów zrobionych z gumy   cos typu  ruskie ufimka , czajka itp   lub   wyroby z PVC    kolibri , pro marine itp.


Wyłącznie w kompielówkach. [2013-06-11 22:56]

esox61

Da radę ale trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem. Żadnych ostrych przedmiotów pod i na nim. Rozkładanie i składanie powinno się odbywać na grubej folii budowlanej. To ponton podobny do typu Fishunter Sevylora. Na małe i znane do 70 ha wody jest ok. Na wody gdzie sterczą jakieś patyki czy trzciny lepiej nie płynąć. Mój Fishunter ma sześć lat i pływa. Tego Seahawka ma mój brat i też daje radę ale trzeba uważać. Wygoda jest taka że pokuje się to na bagażnik roweru i jedzie do lasu gdzie dusza zapragnie na dowolne leśne jezioro. Na dwie osoby to nie da rady bo za słaby materiał. Nie można go też zbyt mocno pompować a jak sie pływa na słońcu trzeba ciut powietrza upuścić by go nie rozsadziło - to dotyczy wszystkich pontonów i łodzi pneumatycznych.  [2013-06-12 11:03]

Zalew79

Daruje sobie to psełdo pływadełko. Wystarczy że powieje mocniej zepcha Cię w trzciny na jakieś wystające patyczki i może być nieszczęście. Dozbieraj sobie i kup coś porządnego co posłuży Ci parę lat a i bezpiecznie będzie. Polecam coś z Kolibri 2-osobowy ok. 1000zł naprawdę warto. Wcześniej pływałem na 2 osobowym nyroku2 (już ich nie produkują ) przez 7 lat i nic się z nim nie działo a eksplatowany był około 30 razy w roku co daje nam przez 7 lat 210 razy i do dziś jest sprawny (troszkę powietrze uchodzi ale co 3 godzinki trzy razy pompką dmuchnąć i dalej się pływa. Zmieniłem go na Kolibri KM 330 PP ze względu na komfort (czteroosobowy) i sztywną podłogę. We dwóch spinninguje się naprawdę komfortowo nawet stojąc. Polecam !
[2013-06-12 11:26]

Banita

Kolego ostrożności nigdy za wiele, myślę jednak, że dasz radę, kamizelka ratunkową załóż na plecy, zabierz z sobą maksimum rozsądku, zabierz tylko najbardziej potrzebny sprzęt a nic złego się nie stanie.

Ja czasem pływam na takim maleństwie 180/118 i nic złego się nie dzieje.

[2013-06-14 19:22]

lukaszek2402

Każdy ponton jest bezpieczny do pewnego stopnia. Sam użytkuję rosyjską ufimkę i mam na niej duże doświadczenie. Duży szczupak potrafi ciągnąć cały ponton lepiej niż silnik. Dwa to gdy jest duża fala to też bywa różnie. Woda się przelewa i sił na powrót czasami brakuje. Ale mimo różnych opinii łowienie na takich pontonach jest bezpieczne tylko trzeba mądrze je użytkować.
[2013-06-30 20:11]