Bersz - wymiar ochronny

/ 9 odpowiedzi
Dziś na chwile ze spinnem nad Wisłą. Złowiłem rybkę jak w temacie. Bersz, bo sandacz to raczej nie był. Chyba, że zdarzają się takie bez zębów z przodu. 
I pytanie: Czy ta ryba w naszych wodach ma jakiś wymiar ochronny ? W RAPR nie ma żadnej wzmianki o niej. Ale jest rybą raczej niespotykaną w naszych wodach, a na liście ryb chronionych jej nie ma... 
u?ytkownik57785


Nie ma. Tarło ma jedynie kwiecień-maj. (2011/12/03 14:57)

CZzesio


Cześć :) Może to nowy gatunek inwazyjny ...wcześniej się z tą rybką nie spotkałem .
Google tez za wiele nie mówią ..ale cos zawsze się znajdzie ;)

Występowanie

Północna część zlewisk mórz Czarnego i Kaspijskiego.


Bersz

Bersz
89krzysztof


Czesiu, czytałem o tym, ale żadnych informacji nie znalazłem. Dlatego zadałem pytanie tutaj, może ktoś jest bardziej zorientowany niż google (to by było dopiero!). 
Ciekawe skąd się to znalazło w Wiśle i jakie okazy u nas pływają, bo chyba taki 15cm to nie rekord Polski.  (2011/12/03 15:47)

u?ytkownik57785


I pytanie: Czy ta ryba w naszych wodach ma jakiś wymiar ochronny ? W RAPR nie ma żadnej wzmianki o niej. Ale jest rybą raczej niespotykaną w naszych wodach, a na liście ryb chronionych jej nie ma... 


Napisałem- nie ma.

(2011/12/03 15:53)

CZzesio


Ja pierwszy raz słyszę o tej rybce .Pewnie przywlekła się z trawianką i czebaczkiem , ale nie jest aż tak "popularna ".
Google tworzymy My wszyscy ,poprzez swoje wpisy w "necie" ;) na pewno jest ktoś kto miał z tą rybką do czynienia i wie o niej dużo .

Pozdrawiam Czesio :)


haha....Czesio znalazł więcej ;) 

Sandacz czy może bersz (2011/12/03 15:59)

89krzysztof


I pytanie: Czy ta ryba w naszych wodach ma jakiś wymiar ochronny ? W RAPR nie ma żadnej wzmianki o niej. Ale jest rybą raczej niespotykaną w naszych wodach, a na liście ryb chronionych jej nie ma... 


Napisałem- nie ma.


Widziałem Twój wpis. Spokojnie :-)  (2011/12/03 16:38)

darekgliwice


kiedyś był artykuł na "wędkuję.pl" o tej rybie że spotykany jest w Odrze okolice Kędzierzyna-Kożla, jak znajdę link to wrzucę , jest to ryba inwazyjna więc nie powinna być wypuszczana spowrotem ,ja osobiście jeszcze jej nie złowiłem (2011/12/04 11:29)

aigor


Gatunki nieendemiczne powinno sie eliminowac z łowiska (2011/12/06 13:25)