Berkley Whiplash Blaze Orange vs Ultima

/ 4 odpowiedzi
Witam zastanawiam się nad kupnem którejś z tych dwóch plecionek. Którą byście wybrali i dlaczego? Mam je w tej samej cenie (70 zł) bo kupiłem w sklepie internetowym power pro 0,19mm ale okazało się że jej nie ma na stanie i zaproponowali mi jedną z tych w cenie power pro. Plecionka ULTIMA Dragon 0,17mm 100m i ULTIMA Dragon 0,18mm 125m. Proszę o opisanie wszystkich wad i zalet tych plecionek.
drdala


Producenci piszą że:
Power pro 0,19mm ma wytrzymałość 13kg
Dragon ULTIMA 0,18mm 17,60kg
PLECIONKA BERKLEY WHIPLASH BLAZE ORANGE 0,17mm 21,70kg
ile w tym prawdy chciałbym się od was dowiedzieć...
Nie ukrywam że wytrzymałość jest dla mnie ważna bo łowię na łowiskach gdzie są częste zaczepy o rośliny i nie tylko i dlatego wybrałem power pro o rozmiarze aż 0,19mm żeby w razie czego wyrywać je na siłę, a poza tym lubię ryzykować i rzucać przy samych trzcinach żeby wywołać szczupłego ze swojej nory;P no i czasem wrzucę w trzcinki i mam nadzieję że takimi plecionkami nie będę się martwił że straciłem kilkadziesiąt metrów całkiem nie taniej plecionki... lecz chciałbym znać nie tylko opinię na temat wytrzymałości tych plecionek ale wszystkie wady i zalety o jakich wam wiadomo. czekam na wasze odpowiedzi i opinie na temat tego co napisałem. pzdr (2012/04/27 13:38)

henryk58


Testowałem Ultima 0,15 ,jest super ale za sztywna przy lekkich przynętach ,0,12 przy lżejszych jest OK  a jeśli chodzi o BW to mam 0,08 crystal jest mocna ,tylko przegrubiona , ale 0,15 powinna spełnić Twoje oczykiwania jeśli chodzi o wytrzymałość i nie będzie gruba .

Oczywiście , będą głosy pewnie przeciwne ale chyba tych co nie używali a wyczytali w internecie .

Pozdro

(2012/05/10 13:35)

u?ytkownik64718


używam wiplasha, jest bardzo mocna , ogólnie dla mnie bardzo dobra , jedyną jej wadą jest to że jest przegrubiona dlatego trzeba uważac i kupywac zawsze mniejszy rozmiar . (2012/05/10 16:45)

matti073


Witam.
Piszecie tutaj ,ze plecionki sa przegrubione. Moze i tak tylko kto podaje diametr czegos co nie jest okragle ?  A z jakiego powodu ? Bo tego sie nie da zmierzyc. Jak zauwazycie na ten przyklad plecionki z USA nie maja podanej srednicy. Ciekawostka jest tez to , ze te same plecionki sprzedawane w Europie maja wieksza wytrzymalosc. Oczywiscie tylko na papierze. W USA podaje sie najmniejsza wartosc wytrzymalosci a w Europie najwieksza jej wytrzymalosc.  Dlatego tez jak sobie porownacie plecionki roznych producentow to sie okaze, ze co niektore sa dwa razy grubsze od innych choc srednica na opakowaniu jest taka sama. Sa oczywiscie plecionki z osmioma splotami i sa praktycznie okragle ale za to sa bardzo drogie.
Poza tym uzywalem tylko plecionki Berkleya i Power Pro z tych co wymieniles wiec nie bede ich porownywal. Co do Berkleya mam natomiast mieszane odczucia. Fakt, jest bardzo mocna ale i bardzo gruba biorac juz pod uwage srednice, choc ja na to nie zwracam uwagi ze wzgledow w/w. (2012/05/10 19:08)