Zaloguj się do konta

Belona - łowienie z łódki .

utworzono: 2011/02/16 12:27
jac123

Witam. Mieszkam nad morzem (okolice zatoki puckiej) mam pytanie odnosnie belony. szukalem w wielu tematach, ale nieznalazlem szukanej odpowiedzi. Wiec pytanie ktore najbardziej mnie nurtuje brzmi GDZIE JEJ NAJLEPIEJ SZUKAC LOWIAC Z LODKI.
[2011-02-16 12:27]

minus

mam znajomka który jeździ do Mechelinek na belonę w maju

[2011-02-16 12:35]

jacenty75

??? To raczej my Ciebie powinniśmy się pytać o belonę. Skoro mieszkasz obok Zatoki to z nadejściem maja zacznij baczniej obserwować co się tam dzieje i podpatruj gdzie pływają rybacy za beloną. Ja nad morze mam kawałek drogi ale jestem tam obowiązkowo raz w roku właśnie pod koniec maja w celu zapolowania na tę super rybkę. Wypływamy co prawda z Jastarni ale przez kilka kolejnych lat nie zaobserwowałem jakiś szczególnych schematów wg. których szyper prowadzi łódkę. Miałem dobre wyniki zarónwo na płytkiej (ok. 1 metr) jak i na głębokiej (pow. 10 metrów) wodzie, przy wodorostach i na czystej wodzie, w trollingu i "z ręki". Jedyne co podpatrzyłem to, że przy znikomej fali szyper oserwuje taflę wody i wypatruje spławiających się belon. Ty kolego masz ten przywilej, że mieszkasz na miejscu więc bywaj nad wodą, obserwuj pilnie i słuchaj co mówią inni no i oczywiście z nadejściem sezonu podziel się z nami tą wiedzą. Ja w tym roku wybieram się 21 maja i też będę ciekaw czy belona już jest???? [2011-02-16 12:56]

bobus86

Witam. Mieszkam nad morzem (okolice zatoki puckiej) mam pytanie odnosnie belony. szukalem w wielu tematach, ale nieznalazlem szukanej odpowiedzi. Wiec pytanie ktore najbardziej mnie nurtuje brzmi GDZIE JEJ NAJLEPIEJ SZUKAC LOWIAC Z LODKI.

poszukaj w moich znajomych kolegi balonstyle on chyba o lowiemniu w morzu wie wszystko [2011-02-16 14:55]

jac123

Moze i powinienem wiedziec wiecej o polowie tych ryb z racji tego ze mieszkam tak blisko zatoki, aczkolwiek pierwszy raz bylem w zeszlym roku niemajac zielonego pojecia o polowie tej ryby. Dlatego w tym roku chcialbym sie lepiej przygotowac, poniewarz polow tej ryby jest niesamowicie przyjemny. Pytanie o to gdzie szukac dotyczy tego czy na mieliznach, czy jak sie zaczyna glebiej robic.
[2011-02-17 11:05]

redneloh

Witam!

Wczoraj pochłonęły mnie wszelkie wpisy na temat belony na naszym portalu, przez co noc okazała się o wiele za krótka. Nasi koledzy i koleżanki fantastycznie opisują swoje doświadczenia. Zaznacz w wyszukiwarce opcję wiadomości, wpisz belona i poczytaj. Dodatkowo wszedłem na youtube.pl i wpisałem belona, jest kilka filmików, które podnoszą cisnienie. Powodzenia i połamania kija.

[2011-02-21 19:09]

jac123

filmy na youtube mam przejzane, tematy na forum tez i nadal nie uzyskalem odpowiedzi na moje pytania. Głowne pytanie ktore mnie nurtuje to gdzie jej szukac plywajac łodka, tzn, czy na troche glebszej wodzie czy na mieliznach, i na co zwracac glownie uwage
[2011-02-24 15:56]