Zaloguj się do konta

Belona jaki sprzęt do połowu

utworzono: 2011/02/22 08:19
polst

Koledzy

Mam zamiar wyskoczyć poraz pierwszy na połów belony.Proszę o pomoc z kim wypłynąć, jaki sprzęt skompletować. Połowy morskie nie są dla mnie nowością(kuter-dorsz).

Dzieki za wszelkie informacje.

[2011-02-22 08:19]

lgft

szukaj kolegi balonstyle
[2011-02-22 08:26]

baloonstyle

Zacznę od tego że trzeba poczekać do końca kwietnia początku maja.Sprzęt to spin i błyski małe.Jeżeli chcesz łapać belony z łodzi to musisz szukać szybkich łodzi motorowych.
Podam tobie numer do człowieka co ma kilka jednostek i z nim się będziesz musiał dogadać co do belony bo wiem że pływa też za ta rybką jak jest sezon:))
 To jest numer +48 603 64 36 51 porozmawiasz z armatorem i wszystkiego się dowiesz :))
Ja tez planuje z nim zaatakować belony w tym roku :))
[2011-02-22 08:54]

kaziks403

Witam.W zeszłym roku byłem na belonie pod koniec maja, tydzień po Baloniadzie. Wypływaliśmy z Pucka, szybką łodzią motorową dla 4 osób. Znalazłem w necie. Niestety za późno. Belona nie pływała już w większych grupach i trzeba było ją szukać.
Radzę wziąć swój sprzęt. Spin 240-270 cw.30-35g.My nie wzięliśmy i otrzymaliśmy na łajbie teleskopówki c.w. 60-80g. Nieporozumienie. Ciągnąłeś rybę bez żadnych wrażeń czy też oporów.
Przynęty to wahadłówki 14 -18 - 24 gramy dozbrojone kotwiczką na 10-15cm. plecionce. Przy blachach niedozbrojonych ryby bardzo często się nie dały zaciąć lub schodziły (bardzo twardy dziób ryby).

[2011-02-22 19:21]

Mefokiller

Witam. W zeszłym roku byłem na belonie pod koniec maja, tydzień po Baloniadzie. Wypływaliśmy z Pucka, szybką łodzią motorową dla 4 osób. Znalazłem w necie.  Niestety za późno. Belona nie pływała już w większych grupach i trzeba było ją szukać.
Radzę wziąć swój sprzęt. Spin 240-270 cw.30-35g.My nie wzięliśmy i otrzymaliśmy na łajbie teleskopówki c.w. 60-80g. Nieporozumienie. Ciągnąłeś rybę bez żadnych wrażeń czy też oporów.
Przynęty to wahadłówki 14 -18 - 24 gramy dozbrojone kotwiczką na 10-15cm. plecionce. Przy blachach niedozbrojonych ryby bardzo często się nie dały zaciąć lub schodziły (bardzo twardy dziób ryby).



na blache i na muche nic nie zlapalem ale na kule wodna owszem. [2011-02-23 07:40]

Mefokiller

szynka wedzona i sledz w kawalkach czytaj posty bedziesz  wiecej wiedzial [2011-02-23 09:18]

jacenty75

Witam,

A ja nie polecam ani szybkich łodzi motorowych ani tym bardziej dozbrajania blach kotwicą na przyponie!!!!. Stosuje własny sposób udoskonalenia blachy mianowicie wstawiam dodatkowy krętkik z agrafką do której przypinam kotwicę ale nie oryginalną z blachy tylko odbpowiednio ostrą dobrej jakości bo miałem dosyć oglądania belon obwiniętych przyponem i zachaczonych za grzbiet, brzuch, ogon itp. Pozatym taka przynęta mniej się plącze. Dla mnie osobiście największą atrakcją są brania tych ryb a to, że wycholuje co 5-tą sztukę to i tak nie ma zaczenia bo do konsumcji zabieram max. 10 szt. A co do terminu to wybieram zawsze drugą połowę maja i w tamtym roku też byłem właśnie tydzień po beloniadzie  i miałem b. bobre wyniki tak więc sukces zależy raczej od sumiennego szypra a nie od szybkich łodzi do pływania na wycieczki. Na koniec dodam, że wypływam jedynie z Jastarni.

[2011-02-23 09:58]

baloonstyle

Słuchajcie, możecie łapać belonę bez szypra i wydatków na łodzie.Na Zatoce Puckiej jest tzw. Małe Morze.Nakładacie wodery , idziecie 200metróqw w morze i belony po między nogami wam pływają.Jest tam taki odcinek ze z jednej strony brzegu morzem przejdziecie na drugi brzeg.
[2011-02-23 10:07]

Mefokiller

ja wodna kula sbirulino z brzegu wyniki zajebiste no i polska szynka´dobrze wedzona.  [2011-02-23 10:07]

Mefokiller

o tym nie slyszalem [2011-02-23 10:10]

baloonstyle

Obejrzy sobie mapę dna zatoki puckiej i wszystko jest czarno na białym
[2011-02-23 10:13]

jacenty75

Słuchajcie, możecie łapać belonę bez szypra i wydatków na łodzie.Na Zatoce Puckiej jest tzw. Małe Morze.Nakładacie wodery , idziecie 200metróqw w morze i belony po między nogami wam pływają.Jest tam taki odcinek ze z jednej strony brzegu morzem przejdziecie na drugi brzeg.


Dokładnie, to też bardzo dobry sposób. Gdybym miał deczko bliżej nad morze to łapał bym tak co weekend albo i jeszce w tygodniu po pracy. Z uwagi na odległosć w Jastarni melduje się tylko raz w roku tak więc wolę z łódki z szyprem. [2011-02-23 10:13]

baloonstyle

wiesz co jak przejeżdżasz koło morza to widać gdzie jest rybka bo zawsze jest tam masa wędkarzy :))
[2011-02-23 10:17]

Mefokiller

no widzisz tak jak u nas.A Weissenhaeser  Strand juz slynie z tego. [2011-02-23 10:20]

baloonstyle

po za tym chyba żaden szyper nie znajdzie tak szybko belony jak wędkarze.Jedziesz autem , widzisz że stoją i biczuję , nakładasz szybko wodery i lokujesz się koło nich.% minut i już jest rybka :))
[2011-02-23 10:22]

Mefokiller

po za tym chyba żaden szyper nie znajdzie tak szybko belony jak wędkarze.Jedziesz autem , widzisz że stoją i biczuję , nakładasz szybko wodery i lokujesz się koło nich.% minut i już jest rybka :))


teraz o tej porze,nie wyobrazam sobie. [2011-02-23 10:26]

baloonstyle

Nie nie teraz to w tamtym rejonie na łyżwach można sobie pojeździć :))
[2011-02-23 10:35]

Mefokiller

po morzu? [2011-02-23 12:02]

jacenty75

Wydaje mi się, że Zatoka w jakimś tam stopniu zamarza? Chyba, że się mylę. [2011-02-23 12:36]

baloonstyle

O Zatoce puckiej piszę :))
[2011-02-23 12:38]

Mefokiller

a to ciekawe Hochwachter Bucht czyli zatoka nie zamarzla tez mamy po 10 w minusie.Moze o wiatr wschodni chodzi? [2011-02-23 14:16]

Nie nie teraz to w tamtym rejonie na łyżwach można sobie pojeździć :))

Potwierdzam, łyżwy, kite na nartach to teraz norma. Baloonstyle, to nie do końca tak, że spacerkiem z Pucka na półwysep się dostaniesz ,są odcinki, które trzeba przepłynąć. Polecam relacje z corocznego Marszu Śledzia.
Co do miejscówek to mogę polecić Rzucewo i klif w Gdyni Orłowie dla spinningistów oraz molo w Orłowie i skwer Kościuszki w Gdyni dla spławikowców. Ja łowię na padlinkę i spławik najczęściej z łódki wlaśnie po klifem i w Rzucewie. Namierzyłem miejscówkę w Gdańsku na Westerplatte i pewnie ją w tym roku przećwiczę.

[2011-02-23 19:10]

baloonstyle

Na dzień wczorajszy Zatoka na 4km w lodzie morze na 30 km.Jeszcze troche i do Szwecji z buta będzie mozna ruszyć :)) [2011-02-25 11:01]

Mefokiller

Na dzień wczorajszy Zatoka na 4km w lodzie morze na 30 km.Jeszcze troche i do Szwecji z buta będzie mozna ruszyć :))


to tak zimno ostatnio u was bylo. [2011-02-25 11:40]

baloonstyle

Tak, do tego słaby wiatr i ścieło morze.Woda wczesniej była mocno oziębiona więc dużo jej nie było potrzebne. [2011-02-25 11:52]

jacenty75

Na dzień wczorajszy Zatoka na 4km w lodzie morze na 30 km.Jeszcze troche i do Szwecji z buta będzie mozna ruszyć :))


No to jak tak potrzyma to z beloną w maju może być lipa. Rozproszy się wzdłuż całego wybrzeża a do Zatoki nie wejdzie. Ale bądźmy dobrej myśli i aby do wiosny. [2011-02-25 12:08]