Bazuka i skrzynka wędziska

/ 17 odpowiedzi
Bazuka, skrzynka do przewożenia wędzisk.
Oglądając dziś program Taka Ryba, widziałem nowinkę techniczną do transportu wedzisk i sprzętu wędkarskiego. Nazywano to Bazuka, plastikowa tuba/skrzynka o wyglądzie pokrowca do wędek.
Czy ktoś coś takiego widział lub ma?
Ta opisywana w programie była dość ciekawa. Można było spakować kilka zestawów wędkarskich i akcesoria. Możliwość regulacji długości itd.
endriu1994

Też to widzialem bardzo ciekawy gadżet wedka przewożona w czymś takim jest bardzo bezpieczna. No i regulacja długości można przewozić różne kije. Muszę popytać w sklepach napewno by się coś takiego przydało. (2013/02/08 12:27)

troc

Ma jedną wadę- tuba o średnicy 16 cm kosztuje około 350PLN (2013/02/08 13:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

henryk58

Bezpieczny transport wędek?

To podaję wam "przepis":

- rura PCV 110 dł 2m /obcinamy na potrzebną długość/

- dwa korki do rury/ w korki wkładamy gąbkę/

- mufa

Razem : 23 zł

- materiał na obszycie rury- 30 zł/ można wykonać 3 pokrowce/ 

Za 33 zł mamy tubę do transportu wędek .

Ten pomysł podrzucił mi kolega ze sklepu wędkarskiego a dzisiaj go zrealizowałem.

Pozdrawiam

(2013/02/08 14:22)

endriu1994

23 zł brzmi bardziej rozsądnie niż 350. To bardzo ciekawy pomysł będę miał zajecie na najbliższy wolny wieczór. (2013/02/08 14:34)

patryk6patryk

Kolego a mozesz wrzucic jakies zdjecie tego wykonanego przez ciebie pokrowca?
Chyba i ja sie na taki skusze;) (2013/02/08 14:37)

Artur z Ketrzyna

Bezpieczny transport wędek?

To podaję wam "przepis":

- rura PCV 110 dł 2m /obcinamy na potrzebną długość/

- dwa korki do rury/ w korki wkładamy gąbkę/

- mufa

Razem : 23 zł

- materiał na obszycie rury- 30 zł/ można wykonać 3 pokrowce/ 

Za 33 zł mamy tubę do transportu wędek .

Ten pomysł podrzucił mi kolega ze sklepu wędkarskiego a dzisiaj go zrealizowałem.

Pozdrawiam

ten prezentowany w filmie miał kształt walizki, w środku miał pojemniki na akcesoria i wędki z zamontowanymi kołowrotkami. Takiego czegoś jeszcze nie widziałem. (2013/02/08 14:57)

pstrag222

Paten świetny uważam , że po zrobieniu szkicu i dozy samozaparcia stworzył by coś takiego samemu (2013/02/08 18:40)

albercik

Niewiem czy oto chodzi
http://jerkbait.pl/topic/17566-artykul-futeral-do-transportu-wedek-frabill-pack-a-pole-model-7000/ (2013/02/08 19:25)

stanislaw88

trzykomorowy dragon tańszy i wygodniejszy (2013/02/08 20:09)

henryk58

Paten świetny uważam , że po zrobieniu szkicu i dozy samozaparcia stworzył by coś takiego samemu

Nie potrzeba szkiców tylko miarka , brzeszczot do cięcia metalu ,kawałek gąbki i jest surowe wykonanie tuby ,która uchroni przed urazami mechanicznymi wędek,a jeżeli chcesz coś więcej to możesz to obszyć i doprawić rączki .

(2013/02/08 20:32)

albercik

Zastanawialem sie kiedys zeby przerobic walizke na strzelby mysliwskie :). Sprwdzalem w USA orginal 120 olarow za podwojna 170 za taka na cztery kije (2013/02/08 20:40)

Artur z Ketrzyna

trzykomorowy dragon tańszy i wygodniejszy

To znaczy o czym mówisz?
O pokrowcu?
Pokrowiec jest miętki i nie zabezpieczy wędki przed przypadkowym zgnieceniu.
Taki futerał pozwala cały czas wozić wędki w bagażniku, bez obawy że zakupy je uszkodzą. Tak więc w każdej chwili jesteś gotowy do wędkowania.

albercik tak o ten chodziło. (2013/02/08 20:45)

troc

Niewiem czy oto chodzi
http://jerkbait.pl/topic/17566-artykul-futeral-do-transportu-wedek-frabill-pack-a-pole-model-7000/

Dokladnie to samo, i cena normalna- 80 dolcy.
(2013/02/09 09:19)

pstrag222

Paten świetny uważam , że po zrobieniu szkicu i dozy samozaparcia stworzył by coś takiego samemu

Nie potrzeba szkiców tylko miarka , brzeszczot do cięcia metalu ,kawałek gąbki i jest surowe wykonanie tuby ,która uchroni przed urazami mechanicznymi wędek,a jeżeli chcesz coś więcej to możesz to obszyć i doprawić rączki .

Chodziło mi o tube razem z pewnego rodzaju skrzynka na drobne akcesoria:) (2013/02/09 19:13)

piotr-malarz

23 zł brzmi bardziej rozsądnie niż 350. To bardzo ciekawy pomysł będę miał zajecie na najbliższy wolny wieczór.

Mnie kosztowało to akurat 40 płn ale.... Zamiast korków mam zakręconego zamknięcie. Długo szukałem jak to zrobic ale udało sie. Dla zainteresowanych podaje przepis na tubę do spiningu 2.85 przy dł. Trans. 1.45 m. 
Rura pcv- 2m fi 75Korek, zatoczka. Fi 75Mufa fi 75Oraz 'rewizja' fi 75.Pasek zakupiony w regału- tatoDwie opaski
Rurę przycinamy do odpowiedniej długości. Z jednej strony korek na druga stronę kuffe. Zakręcony korek robimy w następujący sposób. Z rewizji wycinamy rurek z zakręconym korkiem w trujkat jak wychodzi ze kształtu. Wycięty korek wyciskamy w mufa isprawa gotowa. W rurze wiercimy cztery otwory do zamocowania paska. Mocujemy pasek na opaski i gotowe. Ja owinalem sobie to wszystko czarna izolacja chcąc inknac szarości pcv. Sporo szukałem rozwiązania z zakrętach wiec stad pokusilem sie o opis-być może ktoś wykorzysta i nie będzie sie musiał głowic i szukać. Dla zainteresowanych mogę przesłać foto całości. W razie czego proszę na priv.  (2014/01/24 18:50)

mario84

Sam robiłem tubę na wędkę 215

jest sposób żeby były 2 korki oryginalne z jednej strony jest ori kielich więc łatwo go zaślepić
z drugiej strony tam gdzie się docina wystarczy rurę podgrzać nad gazem pod wpływem ciepła rura zwiększy średnicę i wkładamy tam oryginalny korek bez zbędnej   mufy (2014/01/24 19:16)