Zaloguj się do konta

Bat York-Opinie

utworzono: 2011/06/13 11:23

Witam serdecznie koledzy mam do was pytanie co myślicie o bacie York Axion CX POLE    800 Casting Weight 2-20 g  ?? i jeszcze takie pytanie mając bata 8 metrowego musze do niego robić 8 metrowe zestawy (wybaczcie ale człowiek się uczy całe życie :) ) ? pozdrawiam. [2011-06-13 11:23]

nikt się nie zna na batach ? :D ale jaja :D [2011-06-13 13:36]

warun

Witam serdecznie koledzy mam do was pytanie co myślicie o bacie York Axion CX POLE    800 Casting Weight 2-20 g  ?? i jeszcze takie pytanie mając bata 8 metrowego musze do niego robić 8 metrowe zestawy (wybaczcie ale człowiek się uczy całe życie :) ) ? pozdrawiam.

Witaj.

Może nie to, że się nikt nie zna na batach, tylko nie odwiedził lub nie zauważył wiadomości nikt, kto miał z tym wędziskiem do czynienia. Tak czy inaczej, jak masz zamiar wydać za bata około 500 zł to chyba lepiej wybrać się do większego sklepu i potrzymać kilka wędzisk i zobaczyć, która najlepiej leży w ręce. Prz ytej wadze to spokojnie utrzymasz ją nawet dwie tury, bardziej chodzi mi o sztywność, wyważenie itp. Wędka musi "leżeć" wędkarzowi a to już indywidualna sprawa.

A co do długości zestawów, nikt Cie nie zmusi do robienia 8m zestawów, możesz zrobić dużo krótsze albo dużo dłuższe, przecież to Ty będziesz tymi zestawami łowił...a przynajmniej będziesz próbował nimi łowić :D

A tak już całkiem poważnie, teoria mówi, że zestaw powinien być około 15-30 cm krótszy niż bat (najwygodniej ląduje się ryby "na klatę"). Oczywiście są możliwe odstępstwa, np skracanie zestawu, ale w drugą stronę raczej się tego nie robi bo mogą być problemy z zarzucaniem zestawu i jak wcześniej napisałem, lądowaniem ryby.

Pozdrawiam
Warun [2011-06-13 15:23]

ripper

ja mam bata yorka 8m ale nie pamiętam modelu nie chce mi się iść oglądać powiem tyle jest troszkę ciężki elastyczny w sam raz i to mój pierwszy bat i pierwsze w życiu nim zawody wygrałem tak że mi przyniósł szczęście polecam te markę
[2011-06-13 15:29]

ayem

Nie ,a co kombinować z zestawami zasada jest taka , że musi byc krótszy od wędki do około 30 cm . nie wyobrażam sobie łowić 8 m batem z zestawem np. 4m. ;)
[2011-06-13 15:31]

aha dziękuje koledzy za odpowiedź czyli bacik ogólnie dobry i zestawy 15-30 cm krótsze od wędeczki dzięki serdeczne :) [2011-06-13 21:07]

RoberciKLife

Proponuję bata Kongera lub nawet na początek Mikado ale to tylko moja sugestia i w tych markach wybór jest niezły tak mi się wydaje.Poza tym co do reszty zgadzam się z innymi wędkarzami zestw do bata około 30 cm krótszy od długości całego wędziska.Co do Yorka nie mam z nim żadnej styczności poza żyłką więc wypowiedziec się nie mogę.

pozdrawiam i powodzenia

a

także efektów:)

[2011-06-13 21:51]

jaki mi proponujecie zestaw do tego bata ( główna, przypon , spławik, haczyk ) ??
[2011-06-16 13:50]

? [2011-06-16 19:41]

torczu

zależy jakie ryby chcesz łowić i na jakiej wodzie
[2012-01-19 17:12]