Bat wędka do 500 zł

/ 8 odpowiedzi
Witam kolegów. Dopiero zaczynam przygodę z wędkowaniem i postanowiłem zacząć od bata czy to dobry wybór?? Poszukałem trochę, poczytałem i wpadł mi w oko nieco starszy bacik TRABUCCO XELION STP 700 - czy któryś z kolegów na forum może się wypowiedzieć na temat tego kijaszka ?? Czy może kupić coś innego nowszego?? Kwota jaką mogę wydać na początek na sam bat to coś ok. 500zł
marek-debicki


Jak na początek to za 500 będzie można kupić i bardzo dobre dwa baty, nie przesadzaj. Szukaj typowej siódemki. Ja osobiście bym proponował poszperać w internecie i zapoznać się z cenami i markami. Następnie wybrać się do sklepu, spojrzeć na cenę, długość, wagę, wykończenie, możliwość zastosowania amortyzatora, to wszystko się liczy. Taki wybór może dać sporo satysfakcji. (2011/08/23 15:43)

Tensa


Ja używam Trabucco antrax Stp  podobna akcja zapewne aczkolwiek xelion zrobiony jest z lepszych materiałów co za tym idzie jest znacznie lżejszy  w moim kiju bardzo dobra praca szczytowa kij nie wygina się w połowie nie jest gumowaty dobrze wykonany . Waga mojego kija to 430 gram z korkiem.

Polecam baty trabucco bo to włoska jakość i nie ma problemu z serwisem.

Jeśli chcesz coś naprawdę wyczynowego to dołóż 100 zł i kup jaxona z seri XT pro (2011/08/23 17:21)

alek7


Jak z znajomymi rozmawiałem odradzają Jaxona i kierowali mnie na inne firmy tylko nie Jaxon. (2011/08/23 17:34)

bluehornet


I guzik maja nie rację , bo ktoś się sparzył Jaxonem , być może nawet przez nieumiejętne używanie - mam Ace  Pole 800 Advanced Carbon Fibre i nie powiem na niego złego słowa !!! A seria XT Pro jest naprawdę dobra . (2011/08/23 19:08)

sium


Z mojej strony powiem Konger Medalist "i nie ma Bata" :D A tak w ogóle jak czytasz posty to widzisz że każdy wybiera wędzisko pod siebie i to jest właśnie clue sprawy. Ważne żeby leżał Ci w ręku, a cena nie ma znaczenia jeśli masz kasę na tą wymarzoną.. (2011/08/23 19:43)

bluehornet


Z kolei bat 6m mam Mikado Black Draft !!!
(2011/08/23 20:47)

Tensa


Taa nie ma co porównywać sprzetu jaxona z segmentu "bazarowego" do profesjonalnego wyrobu jakim jest seria XT Pro...te kije kosztują od 600 do 800 zł ..
Myślę ,że więcej komentarzy to nie wymaga.

jeśli szukasz dobrego kija to rozglądaj się w kijach trabucco, fiume , maver .. (2011/08/24 09:08)

endzi63


z całą odpowiedzialnością polecam Ci mikado Tournament Pole 700, jest to bezwzględny nr 1 od wielu lat, w chwili obecnej braki w polskiej dystrybucji, ale warto poczekać , jest to sztywny lekki 280g i bardzo dobrze wyważony bacik, ploteczki po 35 cm biorę na klatę, ma pustą szczytówkę co umożliwia przerobienie na zestaw z amortyzatorem, jeszcze raz polecam .
POZDROWIENIA

 

(2011/08/24 10:23)