Zaloguj się do konta

Bat vs match - różnice.

utworzono: 2014/07/19 10:53
radek8

Witam.Jak w temacie.Wiem, że są to wędki "odległościowe", ale czy one się różnią ? Do czego nadaje się bat a do czego match, jakie są plusy i minusy, itp. ?

Bo z innymi rodzajami wędzisk nie mam takiego problemu: feeder, picker to jest na grunt z taką różnicą, że jest dużo mniejszy cw., karpiówki to wiadome jak sama nazwa mówi- na karpie, no a spinning to wszyscy wiedzą o co chodzi.
Mam właśnie ogromny problem w przypadku bata, matchówki i tyczki. [2014-07-19 10:53]

Do czego są slipy a do czego bokserki???
[2014-07-19 11:10]

sosen82

Widzisz i nie grzmisz. [2014-07-19 12:02]

odrofan

To proste - bat to wędka z pełnym zestawem , tyczka to zestaw skrócony a do matcha stosuje się waglery . Więcej info znajdziesz w literaturze wędkarskiej .

[2014-07-19 12:36]

radek8

Ok. A jeśli się mylę z ty co napisze teraz to moglibyście mnie poprawić ?Bat to jest wędzisko do łowienia na bliskiej odległości (teoretycznie żyłka do wody schodzi od razu pod szczytówką) a match jest do łowienia na większe odległości, tak ? [2014-07-19 15:04]

Radek."bat" to wędka bez przelotek o długości od 3 do chyba 7 m (nie oriętuje sie dokładnie)konstrukcja wędki jest teleskopowa. żyłka jest przymocowana do szczytówki wędki ,zestaw takiej wędki to tzw zestaw "pełny" tzn dł.żyłki (zestawu) jest równa dł wędki .Łowimy zwykle niewielkie ryby blisko brzegu. 

"tyczka" to długa wędka o dl od 9 do chyba 13m też bez kołowrotka ,żyłka jest mocowana do szczytówki za pomocą tzw amortyzatora gumowego.Wędka jest konstr. nasadowej.żyłka (zestaw) jest o wiele krótsza niż wędka.wędkujesz -operujesz taką wędką ciągle dodając/ujmując części wędki.

"matchówka" inaczej odległościówka to normalna wędka spławikowa z przelotkami i kołowrotkiem do łowienia na  dystansach 10-20m [2014-07-19 17:55]

ayem

dodałbym , że bat i tyczka to wędki którymi łowi się bez kołowrotka , dlatego łowimy w takiej odległości jaką daje nam długość wędki .
[2014-07-20 06:32]

ayem

proponuję poczytać , obejrzeć filmy na YT jak łowić batem i wędką match czyli odległosciówką i wszystko będzie jasne
[2014-07-20 06:37]

Wszystko jest na forum, jak będe miał czas to podeśle ci linki z odpowiedziami na twoje pytania.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-07-20 07:26]

radek8

O, to będę bardzo wdzięczny. [2014-07-20 15:05]

Dzisiaj albo jutro wyśle ci wszystko na priv
[2014-07-20 17:15]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia