Zaloguj się do konta

Bat- o co w tym chodzi?

utworzono: 2010/08/23 21:16
Kamilo

Witam! Po przeczytaniu setek stron książek, dziesiątek tematów na forum , po obejrzeniu kilku filmów o tematyce wędkarskiej doszedłem do wniosku, że chce kupić bat.Będzie to moje pierwsze wędzisko tego typu, proszę więc forumowiczów o przybliżenie mi techniki łowienia, robienia zestawów itp. Proszę też o pomoc w wyborze wędziska (głownie chodzi o długość), podawajcie też modele, które uważacie za odpowiednie dla mnie. Dodam tylko że mam 14 lat więc bat nie może być za ciężki oraz zbyt drogi(do max 50-60). Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam Kamilo
[2010-08-23 21:16]

siema jak na Twój wiek i zapewne zasoby finansowe,polecał bym BrowningA RUMBE 50,czyli 5m bat/6m żyłeczka i masz 11m wyrzutu.Mam nadzieje że na bacie poprzestaniesz i nie sięgniesz po tyczke,przecierz możesz jeszcze wypróbowac kilka metod łowienia do 16-stki,a póżniej już poleci.Pozdro młody kolego. [2010-08-24 03:03]

znajdż   ------- Szukaj na Forum -------- jest nad twoim postem po prawej stronie , wpisz tam hasło bat i sezam się otworzy . Albo wejdz na http://www.wyczyn.fora.pl/index.php?sid=305431fa69ff87cd664e70e378b4c57c , zaloguj się , tam już znajdziesz wszystko szczegółowo opisane i to z fikołkami . [2010-08-24 06:52]

popek1993

kolego proponuję tobie jak dla początkującego KONGER 5m włókno szklane nie jest on drogi od 30 do 50zł bądź mistrall one sa dobre jak na takie tanie wędziska na nich możesz potrenować nie kupuj  drogich bo wrazie połamiesz albo coś w tym stylu to nie będzie go szkoda ja uczyłem się na takich batach. Do tego 6m żyłki 0,16 przypon 0,14 (odradza stosowanie przyponów) spławik 1,5g haczyk  11 albo 12
 powodzenia młody...
[2010-08-24 07:27]

Esox53

kolego mario 73 co ci się nie podoba w łowieniu na tyczkę? [2010-08-24 10:19]

kolego mario 73 co ci się nie podoba w łowieniu na tyczkę?

No właśnie , co ?!

[2010-08-24 11:17]

dominikstefanski

Witam,

Nie będę wypowiadał się w kwestii łowiska, ale jeżeli chodzi o porady techniczne zawsze możesz do mnie napisać prywatną wiadomość. Jestem dośyć doświadczonym wędkarzem, łowię na 2 wędki teleskop Cupido Aqua Dolce i bat York 700. Odpowiem Ci na wszystkie pytania dotyczące "uzbrojenia" wędki.

Pozdrawiam

Dominik

[2010-08-24 12:12]

Witam,

Nie będę wypowiadał się w kwestii łowiska, ale jeżeli chodzi o porady techniczne zawsze możesz do mnie napisać prywatną wiadomość. Jestem dośyć doświadczonym wędkarzem, łowię na 2 wędki teleskop Cupido Aqua Dolce i bat York 700. Odpowiem Ci na wszystkie pytania dotyczące "uzbrojenia" wędki.

Pozdrawiam

Dominik

domi dobrze Cię mieć w ''naszych szeregach'' !!!!! hehehehe

[2010-08-24 13:31]

Kamilo

Jaxon Adventure, York Combat Pole, Jaxon Harmony, Mikado Golden Lion, Konger Carbomaxx
Które z tych wędek jest według was najlepsze?
[2010-08-24 17:25]

KYLON

No nie mario73 ty kiedykolwiek łowiłeś batem???!!!!!jak możesz koledze doradzać takie bzdury.Bat 5m i żyłeczki 6m!!!!!!!!!!.W zestawie do bata na zwijadełku musi być żyłki zawsze mniej o 30 cm.Czyli jeśli bat ma 5m to żyłka musi mieć 4,70!!! nawet jak byś miał zestaw dłuższy tylko o 10 cm czyli 5,10 to by było niewygodnie i haczyk z robakiem warlał by się po ziemi-to paranoja!!!!Natomiast jeśli chodzi o baty myslę,że dobry jest siódemeczka i oczywiście węgiel,bo z kompozytu taki bedzie ciężki.
[2010-08-24 18:46]

Witam,

Pozdrawiam

Dominik

A w profilu napisałeś..........

Jestem świeżo upieczonym wędkarzem. Dopiero zaczynam poznawać wszystkie obyczaje wędkarskie.

To wreszcie jak jest ...doświadczony....... czy świeżo upieczony wędkarz...........

[2010-08-24 18:54]

Witam,

Pozdrawiam

Dominik

A w profilu napisałeś..........

Jestem świeżo upieczonym wędkarzem. Dopiero zaczynam poznawać wszystkie obyczaje wędkarskie.

To wreszcie jak jest ...doświadczony....... czy świeżo upieczony wędkarz...........

Hejka Miru co tam.

HAHAHAHA A to dobre tak trzymać koledzy nic wam nie umknie. Brawo Miras.

Pozdrawiam.
[2010-08-24 19:04]

Eeehhhhhhhhhhhh............... :( [2010-08-24 19:05]

Cześć koledzy..........

Tak to jest z tą młodzieżą, albo na wydrę albo palą głupa

Lub myślą że mają takie niepisane prawo........

[2010-08-24 19:48]

lesiooo

Ja Osobiście polecił bym ci Mikado Golden Lion Pole 6m, mam takiego mimo że jest on z kompozytów to da sie nim machać szczególnie że waży tylko 310g. Ale jak kto lubi. Co do uzbrojenia to polece ci fajną stronkę tam masz wszytko co i jak z batem http://www.ww.media.pl/pliki/download/akademia_batmana_materialy_szkoleniowe_moja_pierwsza_wedka_splawikowa_hq.pdf .

Pozdrawiam Lesioop [2010-08-24 19:56]

esox53 to mi sie nie podoba że,przypomina to wieczną rywalizacje,a nie o to przecież w tym wszystkim chodzi? [2010-08-26 02:20]

esox53 to mi sie nie podoba że,przypomina to wieczną rywalizacje,a nie o to przecież w tym wszystkim chodzi?

Łowienie na tyczkę przypomina Ci wieczną rywalizację ? Nie rozumiem ? Jasniej kolego ?

[2010-08-26 07:35]

popek1993

Konger Carbomaxx Jaxon Adventure Mikado Golden Lion ma wszystkie i są bardzo wygodne...
[2010-08-26 08:58]

popek1993

Konger Carbomaxx Jaxon Adventure Mikado Golden Lion ma wszystkie i są bardzo wygodne...
[2010-08-26 08:58]

Esox53

Kolego mario73 nie rozumie o co ci chodzi z tą wieczną rywalizacją? Rywalizacja jest na zawodach a i tak potem wszystkie ryby są wypuszczane do wody. [2010-08-26 10:49]

szczur002

Ja polecam "JAXON Adventure 500" dla Ciebie, ponieważ jesteś początkującym wendkarzem na tego typu technike, a ten bat kosztuje u mnie w mieście 24.99 i jest  bardzo dobry.

Co do technik łowienia na bata to też zależy gdzie łapiesz: woda bierząca, woda stojąca.

-Woda Bierząca :
>Metoda przepływanki (najłatwiejsza)
Zestaw: Żyłka główna 0.16mm, przypon 0.12 - 0.14 mm(25,30 cm), krętlik, śrut ołowiany(zakładasz za kretlikiem 2 kulki srutu 0.5gr), spławik 1 - 3 gr, haczyk od 10 do 14.
Przynęty: Najlepiej na przepływanke łowić na białe robaki(1-2 sztuki na haczyk), ochotka (4 robaczki na haczyk) oraz na pęczak i pszenice (ja zakładam 1 zierenko)
Na łowisku: Moja technika jest taka że stoje między ostrogami(prąd płynie z lewej strony do prawej), rzucam w lewą strone i czekam aż przepłynie całkiem na prawą. Zapomniałem powiedzieć o gruncie ja ustawiem go od półmetra do metra lub jeszcze więcej.

Myśle, że ta metoda Ci się sprawdzi ;) 

Pozdrawiam, połamania bata ^^ 

[2010-08-26 11:05]

olgi14olgi

Ja was nie rozumiem.
Z tego co wiem bat to jest bardzo długa tyczka na końcu ma przelotkę a na początku kołowrotek.
Do czego jest on wam potrzebny przecież jeśli chodzi w tym o odległość to wędka typu match wydaje mi się że jest to niezręczne trzymać coś takiego ja osobiście nie spróbuję tej metody bo się zraziłem.
[2010-08-26 18:14]

ayem

Bat nie posiada ani przelotek ani kołowrotka . Są modele posiadające na końcu szczytówki oczko do przywiązania żyłki ale nie przelotki. Poza tym bat to nie to co tyczka wręcz przeciwnie jest od niej krótszy i ma inną budowę ale o tym najlepiej poczytać .
[2010-08-26 18:32]

Ja was nie rozumiem.
Z tego co wiem bat to jest bardzo długa tyczka na końcu ma przelotkę a na początku kołowrotek.
Do czego jest on wam potrzebny przecież jeśli chodzi w tym o odległość to wędka typu match wydaje mi się że jest to niezręczne trzymać coś takiego ja osobiście nie spróbuję tej metody bo się zraziłem.

hehehe , dobre , dobre młody ! Ps. Chyba zraziłeś się nie do tego co trzeba ?

[2010-08-26 21:02]

Romuald55

Wybierz sie Kolego na zawody splawikowe.Podpatrzysz Mistrzow i wyrobisz sobie opinie n/t lowienia ryb na splawik.Nie bedziesz musial czytac bzdur jakie tutaj niektorzy koledzy pisza.PS...Na zawodach tez sa uzywane baty. [2010-08-27 16:23]

mar83

Przyznam bez bicia dla mnie tyczka i bak to wyższa szkoła jazdy.Muszę się jeszcze poduczyć.Podobnie jest z muchą.Koledzy pisali i radzili co i jak
[2010-08-27 17:03]