Zaloguj się do konta

Bat na głębszą wodę

utworzono: 2013/11/19 20:24
krzyl

Witam. Zamierzam zakupić sobie swojego pierwszego bata. Będę go używał głównie z łódki, i czasami z pomostu. Moje pytanie brzmi: chciałem kupić sobie 6m bata ( Mistrall Aqua pole 600 ), ale zbiornik na którym będę go używał ma w najgłębszym miejscu 12m ( j.Sławskie ) i jeśli kupię go, to będzie możliwość łowienia nim na głębokości nawet 9-10 m? Czekam na pomoc. Pozdro. Krzyl [2013-11-19 20:24]

89krzysztof

Masz bata 6m to zestaw ma około 6metrów też. A najlepiej tak 5,5m. Jak więc chcesz łowić na 10 metrach głębokości ? Pomijając fakt, że taki bat na łódce jest bardzo nieporęczny.
[2013-11-19 20:44]

stahu89

Sam sobie zaprzeczasz jak chcesz batem o dlugosci 6m(zestaw drugie tyle) razem 12m wędkowac na głębokosci 10 metrow będziesz 4metry bata moczyl w wodzie? Ja zaproponował bym bolonke o długości 7metrów nawet 8m. Lekką aby nie meczyła dłoni będziesz miec kolowrotek wiec zylki tyle ze spokojnie starczy nawet na 12metrow glebokosci a i z odjazdu ryby nie musisz sie bac. [2013-11-19 22:04]

Artur z Ketrzyna

Sam sobie zaprzeczasz jak chcesz batem o dlugosci 6m(zestaw drugie tyle) razem 12m wędkowac na głębokosci 10 metrow będziesz 4metry bata moczyl w wodzie? Ja zaproponował bym bolonke o długości 7metrów nawet 8m. Lekką aby nie meczyła dłoni będziesz miec kolowrotek wiec zylki tyle ze spokojnie starczy nawet na 12metrow glebokosci a i z odjazdu ryby nie musisz sie bac.

Kolega dobre rozwiązanie podaje na takiego typu łowiska.
Z tym że proponował bym ci bolonkę o długości 4-5 m. Są poręczniejsze i tak nie męczą ręki. No i im dłuższe wędzisko używasz. To potrzebujesz podbierak o dłuższej rękojeści...

Oczywiście dobrym rozwiązaniem na takie łowisko też będzie spławikówka (wyżutka, z kołowrotkiem), o dl 3,3m z waglerkiem. Będziesz miał komfort w holu ryby jak i celnym rzucaniu.
Można tez pomyśleć o metodzie gruntowej. Zwykła lub federer.

Tylko trzeba poczytać na forum, i sam zdecydujesz co może być dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Oczywiście te wyżej propozycje to jak byś łowił z brzegu.

Na łódce, komfortowo łowi się na krótsze wędziska.
Wyrzutka max 3,3.
Co do bata 6 m. To jest dobre rozwiązanie pod trzcinkami czy przy wypłaceniu w zielsku.
Można też użyć i bolonki 4-5m. Ale będzie problem z poprowadzeniem większej sztuki do burty łódki i jej podebraniem.
No i używanie na łódce dłuższych wędzisk, wpływa na stabilność łódki, no i problem z jego odłożeniem na bok jak chcesz rybę wy-haczyć.
Ja na łódce stosuję wędziska; Spławikowe (wyrzutki) o dł 2,4 2,7m, baciki 4-5-6 m (w zależności od miejscówki, ale ta ostatnia sporadycznie, bo nie jest to już takie komfortowe).
Co do spiningów. To 2,1 do max 2,4m, castingowe, to nawet 1,8m.
[2013-11-20 12:09]

krzyl

Mam już feedera, spinning, i dwie odległościówki 3,30 i 3,60. Miałem teraz chęć na bata, i dlatego założyłem ten wątek. A co sądzicie o wędkowaniu batem 6m na takiej wodzie? Czy waszym zdaniem lepiej sobie odpuścić i dołożyć i kupić echosądę? [2013-11-21 16:35]