Zaloguj się do konta

Bat lub tyczka

utworzono: 2010/01/10 18:56
waldziu12

Chcę kupić bat lub tyczkę na zawody wędkarskie ale też do treningu.Mam do wydania max 300pln.Będę łowił na średniej wielkości stawie gdzie występują wszystkie ryby karpiowate.Co byście mi polecili tyczkę czy bat jakiej długości proszę o podanie konkretnych modeli.
Pozdrawiam
[2010-01-10 18:56]

Na tyczkę to nie za bardzo wystarczy Ci funduszy, ale za tą kwotę kupisz już przyzwoity bat.

i poczytaj. Ja założyłem ten wątek i jest tam sporo porad.
Pzdr [2010-01-10 19:01]

nie chciał wejść link, więc podaje adres tematu założonego przeze mnie o wyborze bata :)

http://forum.wedkuje.pl/post/bat-pomoc-w-wyborze/55504/0
[2010-01-10 19:03]

KYLON

Jeśli kupisz tyczkę to do niej jeszcze potrzeba wiele dodatkowego wyposażenia.Rolki ,topy gumy,no i przydałby się pomost,a to też niezły wydatek.Natomiast jeśli kupisz bata to już tych akcesoriów tyle nie potrzeba i za trzy stówki kupisz już niezłą maszynkę
[2010-01-10 19:04]

waldziu12

Zastanawiałem się nad tyczką  Robinson SILVERSTONE SX 9,5m bo jest tania a baty to różne Jaxona,Mikado,Shimano 
[2010-01-10 19:24]

waldziu12

Gdybyście mogli polećcie mi jakiś bat
[2010-01-11 16:42]

ayem

Ostatnie lato łapałem batem mikado golden lion i nie mogę na niego narzekać wyciągałem na niego nie tylko płocie ale i liny oraz porządne leszcze , nie za ciężki i przyjemny.  Nie wiem jak zachowują się dłuższe bo pewnie będziesz chciał dłuższy może 7m (mój ma 5m ) ale polecam. Poza tym polecam mieć różne długości bo nie wiadomo jakie będzie łowisko może wystarczyć 4m jeśli to pomost a może to być 7m , bo niestety wygodnie łowić batem , to dopasować jego długość do łowiska.
[2010-01-11 18:06]

leszcz1

Jeśli mogę coś doradzić to proponuje 7 m MISTRAL waga (280gr).Wędkuje na niego 1.5roku - jest bez zarzutu.Latem wyjąłem na niego karpia 1.8 kg.Był trochę droższy o jakieś 60 zł
[2010-01-11 18:27]

waldziu12

a czy mogli byście mi podać dokładną nazwę tego wędziska długość itp.
[2010-01-11 20:57]

Esox53

Ja używam bata maver stealth 5m, i jestem z niego bardzo zadowolony

POZDRAWIAM!!!

[2010-01-14 19:21]

Romuald55

witam! na zawody tyczka jest praktycznie jedyna wedka jezeli chcesz odnosic sukcesy.lowi sie nia precyzyjnie w miejscu necenia.ktorys z kolegow napisal,ze potrzebne jest dodatkowe oprzyzadowanie. to prawda.ale warto zainwestowac,kupujac stopniowo.musisz kupic uzywana tyczke 11 lub 13m na allegro.mozna taka kupis za ok 300zl jak lowic...znajdziesz na roznych portalach [2010-01-16 21:56]

Nuterr

No jeśli jedynie tyczką można wygrywać na zawodach to Panie Romualdzie jakieś dziwne łowiska macie w okolicy... Zapraszam na spławikowe zawody w okręgu Olsztyn. Jeśli wygra Pan tyczką choć 2 imprezy na 2 różnych łowiskach to na prawdę będę pod wrażeniem...

A co do tyczek za 300zł to jeśli kolega chce się nabawić urazu kręgosłupa to polecam! O ile 9,5m jeszcze da się łowić to wędkowanie 11-stką(nie mówiąc już o 13-stce :O ) będzie istną męczarnią. No ale niech każdy robi jak uważa.
[2010-01-17 15:34]

ayem

Zgadzam się z tym na pewno , za 300 zł tyczka nie będzie lekka i pewnie nie najlepszej jakości tego typu wędki niestety trochę kosztują takie pieniądze wydałbym na bata i jeszcze bym go uzbroił. Pomachałbym takim batem jakiś czas opanował łowienie oraz nęcenie a potem na kolejne zawody kupiłbym tyczkę bo jak wcześniej nie opanuję łowienia i skutecznego nęcenia to samą tyczką zawodów się nie wygra. A tania tyczka która ważyć będzie nie wiadomo ile może zniechęcić do łowienia , łowienie musi być przyjemnością a nie ciężką fizyczną pracą , w końcu jesteś wędkarzem a nie rybakiem.
[2010-01-17 15:54]

marcoss82

Zastanawiałem się nad tyczką  Robinson SILVERSTONE SX 9,5m bo jest tania a baty to różne Jaxona,Mikado,Shimano 

Tyczka ok , ale ktoś ci napisał wyżej potrzeba ci  będzie rolek, tulipana lub siateczki podpurek uzbrojenia tyczki.. może się zmieścisz  w tym 300 zł.. nieznam tej ceny robinsona.. kiedyś sam zaczynałem tyczką Jaxon za 500 zł i było niewygodnie ale potem doszedłem do wprawy i efekty były w rybkach...

Co do Bata no za 300(320 zł kupisz) Dobrego Bata Mikado Ultrafiolet 7m.

No wybór nalezy co bardziej cie interesuje.. ja może bym na wtym miejscu zaczoł przygode z tyczką, tania bedzie cieżka ale z biegiem czasu kupisz cos lepszego..

[2010-02-02 12:51]