Zaloguj się do konta

Bat Konger- Impact czy Arcus

utworzono: 2013/10/14 21:02
abra1990

Witam,
Chciałbym kupić bacik 6 m , z przeznaczeniem głównie na zawody, taki którym machało by się przez 4 godzinną turę, bez bólu we wszystkich możliwych stawach :)

Zastanawiałem się nad dwoma modelami

Konger Impact pole 600
Konger Arcus pole 600

Może któryś z kolegów/żanek łowił tymi kijkami? Podziękuje za wszystkie sugestie, może polecicie inne modele czy producentów, głównie chodzi o wagę , nie może mieć więcej niż 300g , to jak leży w ręku sprawdzę w sklepie :) cenowo 100-200 zł .

Pozdrawiam :)
[2013-10-14 21:02]

mm77

Witam,miałem do czynienia z tym konger arcus bardzo lekki bacik fajnie się nim łapało,mam też shimano alivio bx te 5-600 i też niczego sobie kijek spokojnie na nim wyholowałem płotki 25 oraz 30 cm bez gumy na zestawie głównym 0,12 i przyponem 0,08 szczytówka wszystko fajnie amortyzowała natomiast w tym arcus już miałem za montowaną gumę.Jeśli miałbym polecić to chyba jednak tego arcusa bo lżejszy i mniej męczy rękę.Pozdrawiam [2013-10-14 21:22]

RuchPalikota2

nie arcus bo ci się złamie ;P
[2013-10-15 16:35]

RuchPalikota2

przetchwilą odpisałem ;P 
zobacz sam: http://forum.wedkuje.pl/f,konger-arcus-bolognese-60030,691565,0.html [2013-10-15 16:36]

rad13

Co do wagi batów nie można ich pod tym względem segregować najlepiej wziąć  do ręki i sprawdzić jakie mają wyważenie i  pracę szczytówki.  Sam posiadam black drafta z mikado i złego słowa o nim nie powiem wcześniej posiadałem spirado  który ważył ponad pół kilo na 7 m jednak dało nim się łowić prawie cały dzień.
Jak planujesz używać go na zawodach poczekaj z miesiąc dołóż te 60 zł i rozpatrz te modele: nsc temptation turnament (waży poniżej 200g miałem go w ręku na zawodach i w porównaniu do mojego to dobrze wyważone piórko )i może jeszcze amundson każdego miałem w ręku i jak bym miał kupić to wybierał bym z tych.inne ciekawe według wpisów użytkowników  na sensei coś ok210g i uv z tańszych zobacz jeszcze spirado ultra miałem w ręku piątkę i jakoś dobrze mi leżała.

[2013-10-15 18:10]

twardy2210

WITAM POSIADAM BATA ARCUS 600/30 JESTEM Z NIEGO BARDZO ZADOWOLONY ŁOWIE NA NIEGO JUŻ DRUGI SEZON. WYCIĄGAŁEM NA NIEGO LESZCZE PO 45cm NIC MU SIĘ NIE DZIEJE. NA ZAWODACH TEŻ DOBRZE SOBIE RADE DAJE REWELACYJNIE. POLECAM TEGO BACIKA [2013-10-15 18:48]

abra1990

@rad13 amundsona 600 miałem w ręku i nie leży mi ten bat, lekki owszem ale jego praca to jakieś dno przy uderzeniach płotki drży na całego jakby miał się rozlecieć a to przecież bat za bagatela 240 zł więc coś od niego można wymagać, co do mikado to miałem tourturament w łapach fajnie mi się łowiło bo nie odczuwa się go na ręku, ale mikado... ech ...złe wspomnienia, po złamanym esentialu . Posiadam już parę szklanek z kongera, i jedną węglówkę, ale potrzeba mi czegoś lekkiego na zawody do szybkościowego łowienia, a na Kongerze się nie zawiodłem, ciężko się nimi "ora" a są niezniszczalne :) Spirado już mam :)

@Ruchpalikota2 Bolonka to nie to samo co Bat :) sam pisałeś że masz arcusa bolonese a więc wersję z przelotkami a to troszkę inny spot węglowy na blanku :P
[2013-10-16 10:53]