Bat Jaxon Monolit XT Turbo vs Mistral Competition

/ 5 odpowiedzi
Mam wielki dylemat chciałbym zakupić bata 8m, przeszukiwałem rożne fora ale mam wciąż problem czy zakupić:
1. JAXON MONOLITH XT TURBO POLE 800
lub
2. MISTRALL COMPETITION AQUA POLE 800

Panowie zdaję się na wasze opinie i doświadczenie oraz propozycję może jakiejś innej firmy w podobnym przedziale cenowym oraz wadze. Dzięki śliczne z góry.

Zielan

Weź do łapy - co to za kupowanie bata 8 m na sucho? Pozycja numer 1 - nie znam. Pozycja numer 2 - z tej serii leżała mi tylko "siódemka" - mają wklejane szczytówki - Dolnik dość gruby - wyważenie - waga - dobre. Nie wiem jakie masz doświadczenia z batami i czy wiesz na co się porywasz kupując "ósemkę". Przepaść pomiędzy batem 7m a 8m jest bardzo widoczna. Ósemką bardzo trudno operuje się na wietrze. Według mnie nie szczędź grosza. Na takiej długości liczy się każdy gram. Zainteresuj się batami VDE-R HMC Dynamic Pole TX. Te baty są bardzo smukłe i świetnie wyważone co ma niebagatelne znaczenie przy takiej długości. 

(2016/02/14 20:48)

padalec

Weż Mistrala ja mam ósemke i nie narzekam,,ew poszukaj czegoś z Mikado,pare lat wstecz puścili serie Ultra Violet,też dobra ósemka.  Tak jak kolega wyżej napisał,sam musisz sprawdzić który ci najlepiej będzie leżał w ręku.  Ja obecnie operuje Mikado SCR,dobry i mocny kij,wędkuje i mieszkam w Belgii więc tu  mi się sprawdza bardzo dobrze..Trafnego wyboru życze,i pozdrawiam Artur (2016/02/15 10:38)

fredibb

Dziękuję panowie za opinie, prawda jest taka że trudno znaleźć sklep wędkarski w którym te wędki są na stanie - zawsze na zamówienie.
Oczywiste jest to że nie zamówią dla mnie tylko po to żebym sprawdził czy leży w dłoni, jak pracuje itp.
Dlatego wzoruje się na opiniach posiadaczy - użytkowników. (2016/02/15 19:44)

creativ235

Witam niedawno założyłem temat odnośnie bata 8m ale pomocy brak od kolegów ale mniejsza o większość, od tamtego czasu udało się kilka wędek tej i dłuższej długości potrzymać w ręku, na rybomani w poznaniu myślałem że będzie ich więcej ale się rozczarowałem raptem z pięć-sześć wędek było tej długości ale zawsze coś i powiem tak wiadomo jak wędka kosztuje koło 800zł lub więcej to robi wrażenie ale trzymając np.mikado tournament byłem mile zaskoczony bo jak na 500zł naprawdę jest ok co prawda dzisiaj trzymałem mikado tournament 8m u siebie w sklepie i jak by to były dwie inne wędki na plus dzisiejszej bardziej sztywna i lepiej wyważona fakt trochę droższa ale wolał bym dopłacić i ja wziąć, trzymałem dzisiaj też mistrall aqua tylko że 9m bo 8m nie mają na miejscu i naprawdę fajny kijek a 8m to już w ogóle musi być super kijek tak że moim zdaniem warty zainteresowania. Ja podejrzewam że się skuszę na te 9m aqua bo jest w cenie 8m pozdrawiam. (2016/02/16 18:17)

nizgor

Bezdyskusyjnie Robinson VDE-R Dynami Pole TX. Waży tylko 300 gram. Firma od dawna cieszy się dużym poważaniem w kręgach zawodników wyczynowych. Używam go bezawaryjnie i ze znakomitym skutkiem. Łowiłem lechole  po 50-55 cm. Bezproblemowo do wyjęcia. Oczywiście trzeba umieć nim łowić, bo 8 metrów to już jest sporo, zobaczysz na wietrze jakie mogą być problemy. W zasadzie jest bardzo smukły i nie stawia takiego oporu jak ósemka Mistrall Aqua. Wczoraj dokupiłem jeszcze inne wymiary z tej serii. W tej klasie i przedziale cenowym nie maja sobie równych. Zdecydowanie polecam. (2016/02/17 11:10)

Sklep wedkuje.pl

Mistrall Aqua Pole