Bat jaka długośx kija i jaka firma dla poczatkując

/ 8 odpowiedzi
chcialbym sie poradzic jaki bat byl by najleprzy dla poczatkujacego ta metode jaka dlugosc i firma ile mam na nigo przeznaczyc wmiare rozsadku
lin75

moim zdaniem jeśli zaczynasz łowic batem to proponuje tobie 5metrówke lub 6 metrowy-cena to zalezy od firmy ale sądze że od 150-300 złotych (2009/04/09 21:35)

KYLON

To zależy,jaki jest brzeg,jaka głeboka woda.Ja miałem na początku 6 m,ale okazał się za krótki.teraz mam 8m Jaxona i teraz jestem bardzo z niego zadowolony.Myślę,że powinienes kupić 8m bacika.A firma jest tego pełno. (2009/04/09 21:37)

użytkownik3921

Witam! Optymalna długość na wody stojące to 6-8 metrów, na małych rzekach można zacząć już od 4 metrów. Przede wszystkim, aby sie nie zniechęcić nie wybieraj zbyt ciężkiego bata, jednak zwróć uwagę, że te najlżejsze są najdroższe i za razem delikatne, więc dobrze zacząć od średniej półki cenowej-wędzisk z kompozytu węglowego-są dość mocne i mniej wrażliwe na uszkodzenia. Kiedy zaczniesz sobie radzić z długim i delikatnym sprzętem można już pokusić się o nieco droższe kije. Moim zdaniem na początek warto kupić bacik 6-7m w cenie do 150 zł i wadze nie przekraczającej 450g (np. Jaxon Syrius, York Mamba), chyba że czujesz się już na siłach (finansowo i sprzętowo) to polecam Mikado - Temptation, Kind of Magic i Tournament, ale tu już ceny od 200 w górę. (2009/04/09 23:12)

angelika

Moim zdaniem na początek będzie dobry bat 6m. Ja zaczynałam od 5m ale to z racji wieku. Na początek polecam kompozyt włókna szklanego z węglowym. są to wytrzymałe wędziska i nie są zbyt ciężkie. Ja sama mam taki i bardzo dobrze się na nie łowi. Natomiast jeśli chodzi o firmę to jest tego pełno wiec dobierzesz sobie kij według indywidualnych potrzeb. Pozdrawiam :) (2009/04/10 12:06)

użytkownik1117

kolego , właśnie parę dni temu, kupowałem dla młodzieży baty do naszej szkółki wędkarskiej i jeśli mogę ci doradzić wybór jest wielki, kupiłem 5m firmy Jaxon za 18zł 6m po 23zł 7m po38zł są to kompozyty ale nie za ciężkie i w zupełności spełniaja swoją rolę (2009/04/10 12:15)

przemi4

Fakt ja również mam bata jaxona. Duzo czytałem na temat tych wędzisk w większości to były brednie. Bardzo przyjemnie łowi się na to wędzisko a co najlepsze nie są to kosmiczne ceny. Za 30 zł kupisz takiego nowego (2009/04/10 14:22)

koral

ostatnio kupilem bata 7 m jaxona 220 zl. lowi sie super (2009/09/14 13:08)

kajtek13

dzieki dokladnie taki kupilem ale mysle juz o dluzszym frajda niezla pozdr kajtek (2009/10/17 01:15)