Zaloguj się do konta

Bat i odległościówka

utworzono: 2010/05/29 20:57
krzychubus12

Witam od niedawna łowię na bat (colmic glistra 600). Nie mogę sobie poradzić z kilkoma rzeczami: jak położyć przypon na dnie?, jak wygruntować łowisko? i jakiej zanęty używać na leszcze?   To samo dotyczy odległościówki  czy moglibyście mi coś w tych sprawach doradzić- liczę na wasze doświadczenie :) [2010-05-29 20:57]

ayem

kup gruntomierz i po sprawie lub podciągaj spławik do momentu aż się wyłoży wtedy będziesz wiedział , że śrucina leży na dnie ( oczywiście daj śrucinę sygnalizującą jak najbliżej przyponu )
[2010-05-30 09:29]

no przy bacie to mu sie sławik nie wyłozy:) gruntomierz i tyle,sprawdzisz głębokość i przy okazji zobaczysz co jest na dnie,bo na gruntomierzu zaraz uczepi sie zielsko,mada itp. to co jest na dnie
[2010-05-30 12:32]

ayem

jak ustawi za duży grunt to zobaczy że spławik za dużo wystaje , więc o co chodzi bo nie rozumiem?
[2010-05-30 12:35]

ayem

na każdej wędce widać kiedy grunt jest za duży

[2010-05-30 12:36]

no to albo-albo... chłopak zaczyna wiec trzeba precyzyjnie pisac,bo to co dla Ciebie oczywiste dla niego nie musi być takie jasne
[2010-05-30 12:40]

Boncki

Mam wątpliwości co do gruntowania łowiska gruntomierzem na bacie. Jak ten zestaw z gruntomierzem umieszczać w łowisku? Kiedy robię lekki zamach tak jak przy normalnym łowieniu to zestaw z gryntomierzem leci bardzo daleko i napina całą żyłkę i wydaje mi się, że głębokość jest mierzona pod kątem. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Co do odległościówki to robię w ten sposób, że całe obciążenie ściągam do krętlika i obserwuję kiedy spławik się wyłoży.
[2010-05-30 12:48]

LapiePlocie

Witaj, co do zanęty leszczowej proponuje posiekane czerwone rosówki dodać do zanęty leszczowej Lorpio, suszona krew tez będzie ok. . Jeżeli masz w łowisku ładnego leszcza na pewno wejdzie w zanętę tylko trzeba czasu i cierpliwości.......
[2010-05-30 12:58]

damian92

Mam wątpliwości co do gruntowania łowiska gruntomierzem na bacie. Jak ten zestaw z gruntomierzem umieszczać w łowisku? Kiedy robię lekki zamach tak jak przy normalnym łowieniu to zestaw z gryntomierzem leci bardzo daleko i napina całą żyłkę i wydaje mi się, że głębokość jest mierzona pod kątem. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Co do odległościówki to robię w ten sposób, że całe obciążenie ściągam do krętlika i obserwuję kiedy spławik się wyłoży.

Żyłka napieta ma byc tylko od gruntomierza zaczepionego na haczyku do spławika, a od spławika do wędki ma byc luzno to wtedy spławik ustawi ci się centralnie nad gruntomierzem.
[2010-05-30 13:04]

gruntujac batem rzucasz spod kija a nie z za siebie bo tego colmica połamiesz w ten sposob,bardzo dobre spostrzezenie faktycznie maksymalnie połozony gruntomierz kłamie,ponieważ zyłka jest napieta, wiec musisz troche podciagnąć zestaw do siebie i chwile poczekac,podciagaj krotkimi odcinkami,staraj sie trzymac kij za jego koniec,maksymalnie do przodu wyciagnij reke  zeby zrobic wiecej luzu wtedy spławik swobodnie sie bedzie wynurzał
[2010-05-30 13:20]

ayem

Więc odpowiednio wyważasz spławik ustaw minimalny grunt i zobacz dokąd zanurza się spławik zazwyczaj powinny być widoczne dwa kolory na końcu antenki spławika ( zależy od spławika ). Jeżeli zwiększysz grunt i dalej będzie zanurzał się tak samo to zwiększasz dalej aż zobaczysz , że spławik wystaje bardziej niż powinien . Jeżeli tak się dzieje to stopniowo zmniejszasz grunt do chwili kiedy spławik zanurzy się odpowiednio wtedy wiesz , że ostatnia śrucina przy krętliku łączącym przypon z żyłką jest nad dnem a przypon leży na dnie
[2010-05-30 13:23]

bat1992

Łowiac batem spróbuj stanowisko wygruntowac zawieszajac gramowa srucine na haczyku zawsze dokladnie wygruntujesz i nie martwisz sie ze zylka bedzie pod katem  [2010-05-30 14:06]

ayem

Jak by nie patrzyć to gruntomierz warto nabyć jest to tania i pożyteczna rzecz
[2010-05-30 14:49]