Bat czy tyczka?

/ 10 odpowiedzi

co lepiej kupic bata 8 metrowego czy tyczke 10 metrowa, jakie sa wasze propozycje i jaki zestawa zastosowac na wode stojaca i leka plynaca , jaka zanete zastosowac bede lowic na kanale zeranskim

 

stuart


Tyczka kosztuje 1000zł+Bat od 100zł+ (2012/10/20 20:41)

retek


zeby łowić skutecznietyczką konieczne jest posiadanie kupę dodatkowego sprzętu tj podest rolki itp ,może jest skuteczniejsza od bata ,ale metoda typowo stacjonarna ja wybrałem bata 8m . przyzwoita tyczka to koszt od 1500 a bat tokwota 500 i nie warto oszczędzać na kiju żeby sie  męczyć a nie bawić się wędkowaniem.

(2012/10/20 20:53)

Jacoslaw


Mam niezłego, siedmiometrowego bata. Na niezłą tyczkę ( +osprzęt ) mnie nie stać. Pozdrawiam. (2012/10/20 23:29)

lipa 1


a czy w bacie mozna zamontowac amoryzator gumowy , i jak wogule go sie montuje

 

(2012/10/21 10:17)

89krzysztof


Można. Ucinasz końcówkę i do środka montujesz. Poszukaj na forum, był dokładny opis całej czynności ;)  (2012/10/21 10:52)

hennys


Jak widzę kazdy myśli tak jak i ja swego czasu.. kazda tyczka żeby byla coś warta musi kosztować.. prosze wierzcie mi że nie do końca.. jest taka która nie jest wcale droga a i nie jest wcale zła.. kupilem ją za niecale 300zł ma długość 9,5 m przeznaczona jest przede wszystkim dla początkujących. Mi sie sprawdza gdzie nie potrzebuję łowić dalej.. to MIKADO MLT Long Pole 950 lub mlodsza jej siostra MIKADO MLT S-Long Pole 950. Obie tyczki są na prawde dobrej jakości przy niewielkiej cenie a nie wspomne już o topach których koszt nie przekraczał 70zł. Dodatkowo topy idealnie spasowały do starej tyczki Jaxona VIP. A chyba nie musze mówić jaka jest różnica w łowieniu batem a tyczką bo sami dobrze wiecie że najlepszy kontakt z ryba jest na tyczce i jak ktoś juz raz spróbuje łowienia tyczką to nie odpusci.

(2012/10/21 12:06)

andrzej3023


Kup sobie lepiej bata 8 m daj za niego 500 zł i masz dobrego i lekiego  pozdrawaim

(2012/10/21 13:32)

RuchPalikota2


Nie opłaca się montować amortyzatora gumowego bo jak czytałem w gazecie to przy łowieiu batem nie wieele to pomoga i nie ma tych samych emocji wędkarskich! Połamania! (2012/10/23 22:16)

Romuald55


Stawianie takiego pytania;bat czy tyczka jest bez sensu.To są dwa różne sposoby łowienia.Tyczka to precyzja i najskuteczniejsza metoda połowu białej ryby.Bat jest skuteczny tylko przy dobrej pogodzie.Przy wietrze zarówno bocznym jak i od czoła o precyzyjnym łowieniu batem nie ma mowy.Marka a więc i cena tyczki nie ma większego znaczenia.Każdą tyczką łowi się skutecznie.Poszukaj na You Tube filmów jak łowi się tyczką i będziesz miał pojęcie na ten temat.Sam wtedy podejmiesz decyzję co dla Ciebie będzie lepsze.Ja łowie zarówno tyczką jak i batami.Zawsze mam pod ręką baty różnej długości.Czasem bolonka jest najskuteczniejsza.To wszystko zależy od pogody i stanowiska.Jak masz 4m nad głową gałęzie to tylko tyczką da się łowić.Nie zawsze da się użyć bata. (2012/10/24 00:22)