Zaloguj się do konta

Bat czy odległościówka-jaka długość?

utworzono: 2011/03/03 20:03
kyt54s

Wędkuje juz z 5-6 lat. I wkoncu chce kupic Bata lub odlegllosciowke. Co polecacie na poczatku i ilu metrowe wedzisko...

[2011-03-03 20:03]

mienta

to zależy co chcesz łowić i na jakim łowisku  [2011-03-03 20:08]

fliper-89

witam. zalezy ;

co chcesz lowic ?

gdzie ?

jaka jest przestrzen do lowienia?

i oczywiscie co chcesz lowic?

jesli chcesz lowic  plotki ukleje  leszczyki itd (drobna rybe ) i uczestniczyc w zawodach i jest dokola dobra przestrzen  radze ci bata bo sam uzywam bata i odleglosciowke .

a jesli nastawiasz sie na duze leszcze to radze ci odleglosciowke 

a co do dlugosci wedziska to zalezy ile ma akwen na ktorym chcesz lowic jak cos  to napisz mi wiadomosc to ci odp .

[2011-03-03 20:54]

GniewOceanu

Hmm łowisz od 5-6 lat i nigdy nie miałeś bata w ręku? Ja pamietam czasy ja ojciec mi zrobił pierwszą leszczynówke hehe poźniej dopiero kupił mi na rynku od rosjan "bambusa" a na samym koncu rosyjski bacik 4metrowy ciężki ale bardzo wytrzymały no fakt ale to były inne czasy gdzie sie nie rzuciło tam brało głowna zanęta to ziemniaki albo chleb okon brał na plaży pod nogami kąpiących sie ludzi.To było coś.Ja poleciłbym Ci dobrego bata a później dopiero odlegościówkę po za tym bacikiem też można wyjąć ładne rybki kwestia wprawy.wielkość według uznania ja używam w granicach 5-7 metrów.Połamania
[2011-03-04 07:18]

Greg1994

Tak jak kolega wyżej też bym ci polecił bata... Bat nie tylko jest do łowienia drobnicy wyjąć na bacikiem leszcza ok.2kg na przypon 0.10mm z nurtu warty swietna zabawa (osobiste przeżycia) a adrenalina kipiała z uszu hehe nic ci sie nie poplącze bo nie ma kołowrotka co do długości mozesz kupić 8 m i do potrzeb skracać jego długość ...
[2011-03-04 08:35]

perwer

podobno nie ma bata na łowienie z bata he,a ja twierdze że jest-Bolonka.
[2011-03-04 08:39]

linek69

No jeśli chodzi o emocje to tych niewątpliwie więcej dostarcza bacik,może tylko trzeba nabrać wprawy w łowieniu większych ryb ale ja osobiście polecam 7m bata dobrej firmy i emocje pewne--POZDRAWIAM
[2011-03-04 08:48]

ayem

Kup obydwie wędki i po sprawie.  Mimo , że w obydwu przypadkach jest to łowienie spławikowe to obydwie techniki różnią się od siebie , a bat mimo swej prostoty wymaga jednak wprawy w łowieniu ale i daje wiele frajdy.
[2011-03-04 09:04]