Bat 7m - Robinson VDE-R Team Power Carp TX

/ 7 odpowiedzi
Witam wszystkich forumowiczów.
Forum śledzę od dawna, a dzisiaj chciałbym zadać pytanie posiadaczom bata wspomnianego w temacie. Jestem zwolennikiem tej metody i łowiłem szklakami, a od ostatnich dwóch sezonów kongerem arcusem 7m, który świetnie sprawdzał się na małe i średnie rybki (leszcze, karasie, linki, karpiki). Zaznaczam, że chodzi o łowienie czysto rekreacyjne. W sieci można znaleźć wiele suchych danych technicznych odnośnie vde-r team power carp tx 7m i wiele opisów, że ktoś ma kolegę, albo słyszał, że tym batem wyciąga się duże ryby. Ponieważ jestem już prawie zdecydowany na zakup tego kija, proszę jego użytkowników o podzielenie się doświadczeniami – Jakie ryby łowicie? Jakie zestawy stosujecie? Jak kij pracuje pod mniejszymi, a jak pod większymi rybami? Czy stosujecie gumę, czy nie (sam nie stosuję i nie jestem zwolennikiem)? Czy faktycznie bat jest mocny (w sklepie trzymając go w ręce odniosłem wrażenie, że jest delikatniejszy od mojego arcusa i nie chodzi o to, że jest lżejszy)? Proszę o podzielenie się waszymi spostrzeżeniami i doświadczeniami  z użytkowania tego kija. Wątek może okazać się pomocny dla wszystkich, którzy rozważają jego zakup.
Pozdrawiam.
 
sosen82


Power Carp TX to bat o innym ugięciu niż klasyczne baty. Klasyki mają ugięcie szczytowe, podczas holu ugina się cześć szczytowa. W PC TX ugięcie sięga znacznie głębiej.  Delikatność to złudzenie wywołane smukłością i lekkością. TX to wysokomodułowe maty węgłowe- czyli podatne na uderzenie ale nie na siły działające podczas holu.  Gumy nie stosuję w batach bo są tak skonstruowany by parować odjazdy rozjuszonych ryb.  Zestaw na leszcze to żyłka na przyponie 0,14m a główna 0,16mm - haczyk nr 10. Łopaty do 2kg kładą się aż miło. Silniejsze ryby takie jak lin tez szybko lądują na brzegu. (2017/01/19 11:54)

blues1977


O to mi chodziło - dzięki.
  (2017/01/20 14:35)

Pablo63


Witam.

Robinson VDE-R Team Power Carp TX
-to typowo bat karpiowy.
,,TX to wysokomodułowe maty węgłowe- czyli podatne na uderzenie ale nie na siły działające podczas holu''
tak to prawda,ale występuje jeszcze bat.  
ROBINSON  VDE-R TEAM HMC DYNAMIC POLE TX 700 
-maty  są  lżejsze , badziej wytrzymałe,dolnik smukły.
Jeżeli nastawiasz się  typowo na grube karpie,leszcze  to wybór dobry.
Ja mam -ROBINSON  VDE-R TEAM HMC DYNAMIC POLE MX 700 ,złowiłem na niego amura 2,60kg,(umiejętność holu ,żyłka 0,14 )jest to kij taki uniwersalny.Płoć,okoń,leszcz,nie jest to taka typowo sztywna pała.
Po samej nazwie Robinson VDE-R Team Power Carp TX wydaje mi się typowo kapiowy na gubą rybę,gdzie będzie trudniej zaciąć delikatne ryby.
Popatrz opisy w necie,Alledrogo,itd (2017/02/05 21:09)

blondgreg


Ja posiadam model HMC DYNAMIC POLE SX 700, najtańsza wersja z tego trio. Półtora kilogramowe karpie w przyłowie szybko się wyciąga. Jak na taką cenę nie żałuję wyboru.  (2017/02/13 23:42)

blues1977


witam
Bat kupiony. Zestawy zrobione - główna 0,18 przypon, 0,15. Jutro jadę z nim na ryby.
Pzdr. (2017/03/31 19:03)

Apollo94


Witam, chciałbym odświeżyć temat, mam zamiar kupić ten model tylko ze myśle nad długością 6m i bede łowił na łowiskach komercyjnych, teraz mam dylemat czy stosować amortyzator czy kij poradzi sobie z holem karpia, jakoś nie jestem przekonany do gumy, wole szybszy hol ryby, czy ktoś moze z forumowiczów łowi karpie za pomocą bata i czy używa gumy do tego lub nie.
Pozdrawiam. (2017/09/17 15:25)