Bat 7 m za 250 zł.-wybór,opinie

Witam wszystkich serdecznie, chciałbym prosić was w pomocy wyborze bata 7 metrowego, z góry dziękuję. Moje łowisko to rzeka warta, poławianymi rybami będą leszcze, krąpie oraz płocie. Spławiki które będę stosować to od około 1g do 15 g. Wędkę chciałbym kupić w przedziale cenowym +/- 250 zł.
Znalazłem kilka propozycji, które według was są godne uwagi ?
JAXON SILVER SHADOW TELE POLE SPX/TPA - Wersja SPX jest bardzo lekka jak na swój przedział cenowy, martwi mnie natomiast brak podanego cw oraz czy ta wędka nie będzie za delikatna na taką rzekę i te ryby ? Natomiast TPA jest zapewne z większym zapasem mocy, jak te wędki są wyważone i czy nie są zbyt lejące ?
BAT VDE-ROBINSON HMC DYNAMIC POLE SX/MX - Turaj ciężki wybór między tymi wędkami, SX jest prawie 2x tańszy od MX, a waga nie jest tak bardzo przerażająca, tylko jakie walory użytkowe ta wędka prezentuje ? MX posiada bardzo przydatną dodatkową szczytówkę i waga już oscyluje w granicy 313g, jedynie cena mnie troche odstrasza - około 300 zł. 
Ciężko mi znaleść inne baty w tych cenach oraz podobnych wagach, oszczywiście pójdę do sklepu sprawdzić jak dane wędki na sucho się prezentują. Zależy mi na tym by mieć kilka modeli na oku przez was polecanych i między nimi dokonać wyboru.