Zaloguj się do konta

Bat 7- 8 m na karpia, leszcza

utworzono: 2014/03/26 17:45
scottie76

Co teraz będziesz negował wyniki osiągane na zawodach???
Ciekawość a nie negowanie wyniku bo wniosek nasuwa się jeden - trafił się fuks jakiś osłabiony to go jakoś wyholował. Trafił się zdrowy, mocny karp i już była lipa - no chyba sam przyznasz, że jak się odejmie 6200 od 9800 pozostaje 3600 czyli na moje dwie, góra trzy ryby. 
Łowienie karpi batem ma się tak jakby kazać łowić uklejki karpiówką - jedno i drugie to przegięcie.
JK



Nikt nie twierdzi przyjacielu że na zawodach wyciąga się każda zacięta rybę prawda?Przecież w rekreacyjnych łowach jest tak samo.I tu w końcu dochodzimy do konsensusu (myślę).Otoż istnieją wędki typu bat czy tyczki z topami karpiowymi których zadaniem jest wyholowanie dużych ryb a czy to się uda to już kwestia kilku czynników i nie zawsze zacięta ryba ląduje w podbierakuOt tyle
[2014-11-18 19:49]

JKarp

Nikt nie twierdzi przyjacielu że na zawodach wyciąga się każda zacięta rybę prawda? Przecież w rekreacyjnych łowach jest tak samo. I tu w końcu dochodzimy do konsensusu (myślę). Otoż istnieją wędki typu bat czy tyczki z topami karpiowymi których zadaniem jest wyholowanie dużych ryb a czy to się uda to już kwestia kilku czynników i nie zawsze zacięta ryba ląduje w podbieraku Ot tyle

Troszkę to nie tak ;-)W tym roku moja skuteczność ( nie na zawodach ) ale przez cały rok wyniosła około 99 %. Składa się na to dużo czynników ale jeden jest najważniejszy - ja zawsze mam zestaw taki, że powiedzmy 20 kilo karp nie stanowi problemu ( 17 kilo z wody PZW ). Na zawodach miewałem 100% skuteczności wygrywając je i nie były to zawody powiedzmy z adeptami karpiarstwa.Ty ( Wy ) jakby nie patrzeć nie zdołacie zrobić zestawu tak mocnego choćby nie wiem co i jak. I tu robi się problem - owszem udaje się wyholować jakieś większe sztuki ale to są moim zdaniem fuksy, przypadki ( jak zwał tak zwał ). Uwierz mi, że nic przyjemnego reanimować dużego karpia bo łowca był tak wyczerpany, że raczył zrobić fotkę sobie z rybą i chciał ją ot tak wrzucić do wody. Nas zastanowiło dlaczego ta ryba leży jak z diabła skóra? Niestety gdyby nie to, że wleźliśmy do wody z rybą byłoby po niej. On był prawie martwy. Po 20 minutach w końcu chlapnął płetwą i dał drapaka a łowca w tym czasie wysyłał MMS gdzie się da i raczył się zimnym piwkiem a my zap...w upale jak debile po płytkiej wodzie z karpiem żeby się dotleniał. Jak widać można złowić dużego karpia na tyczkę ( jakaś specjalna a jakże na napisem Carp coś tam ), oczywiście z systemem co się odwija. Tylko jaki sens tak zmęczyć rybę?JK [2014-11-18 20:10]

scottie76

Nikt nie twierdzi przyjacielu że na zawodach wyciąga się każda zacięta rybę prawda? Przecież w rekreacyjnych łowach jest tak samo. I tu w końcu dochodzimy do konsensusu (myślę). Otoż istnieją wędki typu bat czy tyczki z topami karpiowymi których zadaniem jest wyholowanie dużych ryb a czy to się uda to już kwestia kilku czynników i nie zawsze zacięta ryba ląduje w podbieraku Ot tyle

Troszkę to nie tak ;-)W tym roku moja skuteczność ( nie na zawodach ) ale przez cały rok wyniosła około 99 %. Składa się na to dużo czynników ale jeden jest najważniejszy - ja zawsze mam zestaw taki, że powiedzmy 20 kilo karp nie stanowi problemu ( 17 kilo z wody PZW ). Na zawodach miewałem 100% skuteczności wygrywając je i nie były to zawody powiedzmy z adeptami karpiarstwa.Ty ( Wy ) jakby nie patrzeć nie zdołacie zrobić zestawu tak mocnego choćby nie wiem co i jak. I tu robi się problem - owszem udaje się wyholować jakieś większe sztuki ale to są moim zdaniem fuksy, przypadki ( jak zwał tak zwał ). Uwierz mi, że nic przyjemnego reanimować dużego karpia bo łowca był tak wyczerpany, że raczył zrobić fotkę sobie z rybą i chciał ją ot tak wrzucić do wody. Nas zastanowiło dlaczego ta ryba leży jak z diabła skóra? Niestety gdyby nie to, że wleźliśmy do wody z rybą byłoby po niej. On był prawie martwy. Po 20 minutach w końcu chlapnął płetwą i dał drapaka a łowca w tym czasie wysyłał MMS gdzie się da i raczył się zimnym piwkiem a my zap...w upale jak debile po płytkiej wodzie z karpiem żeby się dotleniał. Jak widać można złowić dużego karpia na tyczkę ( jakaś specjalna a jakże na napisem Carp coś tam ), oczywiście z systemem co się odwija. Tylko jaki sens tak zmęczyć rybę?JK

Wejdź na youtube i pooglądaj w jakim tempie wyciągane są karpie na tyczki gwarantuję ci że ty robisz to 10 razy dłużej
Pozdrawiam [2014-11-18 20:15]

Arcymisiek

Przegladałem tą galerie zdjęć i tylko potwierdziłem to o czym pisałem wcześniej,tzn: Batem 7m, to można sobie konia poklepać, ew. połowić na małej komercyjnej nerce, doszczetnie ogołoconej z roślinności wodnej... To sport dla znudzonych wyczynowców, którzy chcą poczuć odrobinę adrenaliny siłując się z hodowlanym karpikiem, niestety ma to duże ograniczenia. Osobiście mam kilku znajomych którzy łowią w ten sposób, tj: na tyczki z grubym "wentylem" w topie, ale takie wędkarstwo jakoś nigdy mnie nie przekonywało i raczej nie przekona.
[2014-11-18 20:24]

scottie76

Przegladałem tą galerie zdjęć i tylko potwierdziłem to o czym pisałem wcześniej,tzn: Batem 7m, to można sobie konia poklepać, ew. połowić na małej komercyjnej nerce, doszczetnie ogołoconej z roślinności wodnej... To sport dla znudzonych wyczynowców, którzy chcą poczuć odrobinę adrenaliny siłując się z hodowlanym karpikiem, niestety ma to duże ograniczenia. Osobiście mam kilku znajomych którzy łowią w ten sposób, tj: na tyczki z grubym "wentylem" w topie, ale takie wędkarstwo jakoś nigdy mnie nie przekonywało i raczej nie przekona.


Kolego nikt nie mówił o łowieniu w bezkresnym porośniętym jeziorze


[2014-11-18 20:29]

Arcymisiek

Ok,a więc pozostaje mi życzyć zapachu palonej gumy(amortyzacyjnej) podczas zaciętego boju z hodowlanymi karpikami, lub połamania bata :) - jak kto woli. :)
[2014-11-18 20:40]

Mądrale zapraszam na moje łowisko specjaliści i niech który zatnie karpia choćby 5 kg to albo mu ta guma się będzie paliła w łapach albo pęknie mu zestaw , ew super mocna karpiowa tyczka. Ehhh mówicie ile ryb łowi się na zawodach ale karpiki takie 2-3 kg to ja mogę łowić dużo szybciej starym teleskopem. Pozdrawiam najmądrzejszych baciarzy karpiarzy [2014-11-18 20:47]

Nikt nie twierdzi przyjacielu że na zawodach wyciąga się każda zacięta rybę prawda? Przecież w rekreacyjnych łowach jest tak samo. I tu w końcu dochodzimy do konsensusu (myślę). Otoż istnieją wędki typu bat czy tyczki z topami karpiowymi których zadaniem jest wyholowanie dużych ryb a czy to się uda to już kwestia kilku czynników i nie zawsze zacięta ryba ląduje w podbieraku Ot tyle

Troszkę to nie tak ;-)W tym roku moja skuteczność ( nie na zawodach ) ale przez cały rok wyniosła około 99 %. Składa się na to dużo czynników ale jeden jest najważniejszy - ja zawsze mam zestaw taki, że powiedzmy 20 kilo karp nie stanowi problemu ( 17 kilo z wody PZW ). Na zawodach miewałem 100% skuteczności wygrywając je i nie były to zawody powiedzmy z adeptami karpiarstwa.Ty ( Wy ) jakby nie patrzeć nie zdołacie zrobić zestawu tak mocnego choćby nie wiem co i jak. I tu robi się problem - owszem udaje się wyholować jakieś większe sztuki ale to są moim zdaniem fuksy, przypadki ( jak zwał tak zwał ). Uwierz mi, że nic przyjemnego reanimować dużego karpia bo łowca był tak wyczerpany, że raczył zrobić fotkę sobie z rybą i chciał ją ot tak wrzucić do wody. Nas zastanowiło dlaczego ta ryba leży jak z diabła skóra? Niestety gdyby nie to, że wleźliśmy do wody z rybą byłoby po niej. On był prawie martwy. Po 20 minutach w końcu chlapnął płetwą i dał drapaka a łowca w tym czasie wysyłał MMS gdzie się da i raczył się zimnym piwkiem a my zap...w upale jak debile po płytkiej wodzie z karpiem żeby się dotleniał. Jak widać można złowić dużego karpia na tyczkę ( jakaś specjalna a jakże na napisem Carp coś tam ), oczywiście z systemem co się odwija. Tylko jaki sens tak zmęczyć rybę?JK

Wejdź na youtube i pooglądaj w jakim tempie wyciągane są karpie na tyczki gwarantuję ci że ty robisz to 10 razy dłużej
Pozdrawiam



Co do tyczki to muszę sie tu zgodzić ponieważ przy łowieniu na specjalnie przygotowany karpiowy top jest to możliwe. Może nie jakieś tam wielkie krowy ale takie przeciętniaki to spokojnie a i 5kg też da rade z zachowaniem odpowiedniego czasu holu. Ale z tym 10 razy szybciej to ty na pewno przesadziłeś i to sporo. Hol na tyczke jest możliwy dzięki zastosowaniu systemu z korkiem typu pulla bung, można dzięki niemu skrócać długość wyciąganej gumy za pomocą ręki.Ale co do bata to nadal zostaje przy swoim
[2014-11-18 21:03]

nizgor

Dla ciekawskich wstawiam ugięcie bata VDE-R Power Carp TX 6m. Oczywiście nie jest to pełne ugięcie bata, pod rybą wygląda to bardzo ładnie, jednakże widać różnicę pomiędzy zwykłym batem a batem karpiowym. I tu jeszcze raz dla tych co mają klapki na oczach. Nazwa karpiowy nie oznacza, że mamy nim łowić nie wiadomo jakie karpie. Są to baty idealne do łowienia leszczy i linów a także niedużych karpi. Powtórzę ponownie, że są to różnice konstrukcyjne, pełniejsze ugięcie, pracuje praktycznie cała wędka a nie tylko szczytowe sekcje. Ten bat jest w stanie znieść większe obciążenia i lepiej amortyzuje zrywy większych ryb.

[2014-11-19 09:57]

JKarp

Dla ciekawych tak ugina się Chub ;-)Nawet na tych największych daje radę.Widziałem na YT jak łowią te karpie - no ok. Na małe karpie powiedzmy da radę ale po co komu udowadniać, że i piątka lub większy nie jest problemem na bacie?

JK [2014-11-19 12:14]

Arcymisiek

Dla ciekawskich wstawiam ugięcie bata VDE-R Power Carp TX 6m. Oczywiście nie jest to pełne ugięcie bata, pod rybą wygląda to bardzo ładnie, jednakże widać różnicę pomiędzy zwykłym batem a batem karpiowym. I tu jeszcze raz dla tych co mają klapki na oczach. Nazwa karpiowy nie oznacza, że mamy nim łowić nie wiadomo jakie karpie. Są to baty idealne do łowienia leszczy i linów a także niedużych karpi. Powtórzę ponownie, że są to różnice konstrukcyjne, pełniejsze ugięcie, pracuje praktycznie cała wędka a nie tylko szczytowe sekcje. Ten bat jest w stanie znieść większe obciążenia i lepiej amortyzuje zrywy większych ryb.


Ja pindole! Ten znowu próbuje coś udowadniać i do czegoś przekonywać. Czy ktoś nie wie jak się łowi batem!? Albo na co stać dobre włókno węglowe!? Fakt, faktem,  bat z dobrego włókna będzie szybszy i elastyczny, ale nadal pozostaje batem, który ma ograniczenia...
Załóżmy hipotetycznie, że łowisz kilka małych karpików, aż tu nagle siada ci jakaś torpeda
na hak i co? Biegasz jak ciula z nią wzdłuż brzegu z trzesacymi sie nogami i tratujesz wszystko sasiadom po drodze. Albo siedzisz na stanowisku i siłujesz się na maxa - do momentu aż skapituluje: ryba, sprzęt, lub najsłabsze ogniwo zestawu, ew. rozharatasz cały pysk karpiowi...
Takie wędkarstwo z bacikiem na takich małych komercyjnych karpiodromach, ma tyle uroku, co chodzenie na podryw do burdelu - kto wie, może to drugie ma nawet więcej. :)
[2014-11-19 13:45]

Jędrula


Takie wędkarstwo z bacikiem na takich małych komercyjnych karpiodromach, ma tyle uroku, co chodzenie na podryw do burdelu - kto wie, może to drugie ma nawet więcej. :)





Dokładnie ! Tak jak mówią Koledzy @Arcymisiek i Janusz . Choć z drugiej strony , Panowie , to są zawody , liczy się wynik , wynik w zawodach na burdelu karpiowym jest przecież najważniejszy . Tylko teraz po co bat ? Może lepiej kupić trzymetrowy kij od szczotki , założyć plećkę 0,20 i rwać co weźmie , grunt aby wspólnie i porozumieniu wyciągnąć z akwarium tonę ryb w jednej turze zawodów . Normalnie sam nie wierzę , że ktoś ma sumienie w takim przeciąganiu liny uczestniczyć , gdzie tu zdrowy rozsadek ?


                                                    


[2014-11-19 14:08]

Panowie , co my tam wiemy o łowieniu karpi największymi specjalistami są przecież zawodowcy z batami ustawiającymi się na karpia.... [2014-11-19 15:06]

Zielan

 I tu jeszcze raz dla tych co mają klapki na oczach. Nazwa karpiowy nie oznacza, że mamy nim łowić nie wiadomo jakie karpie. Są to baty idealne do łowienia leszczy i linów a także niedużych karpi. Powtórzę ponownie, że są to różnice konstrukcyjne, pełniejsze ugięcie, pracuje praktycznie cała wędka a nie tylko szczytowe sekcje. Ten bat jest w stanie znieść większe obciążenia i lepiej amortyzuje zrywy większych ryb.



I o to właśnie chodzi. Wiadomo do czego służy bat, czyli do łowienia małych i średnich ryb. Często zdarzają się przyłowy. Doświadczony batman sobie poradzi z trudnym holem. Nie jestem mistrzem bata. Kilka ładnych leszczy wytargałem, kilka straciłem i nie zapomnę tych momentów do końca wędkarskiego życia. Jeżeli ten specjalnie skonstruowany bat ma dać większe szanse wędkarzowi z kilkukilogramowymi rybami, to dlaczego miałoby tak nie być? Uczepiliście się tych karpi jak rzep psiego ogona. Tu nie chodzi o same karpie tylko z zasady większe ryby. Jak ktoś czerpie z tego przyjemność niech do diabłą łowi tak jak mu się podoba. [2014-11-19 16:09]

Arcymisiek

 I tu jeszcze raz dla tych co mają klapki na oczach. Nazwa karpiowy nie oznacza, że mamy nim łowić nie wiadomo jakie karpie. Są to baty idealne do łowienia leszczy i linów a także niedużych karpi. Powtórzę ponownie, że są to różnice konstrukcyjne, pełniejsze ugięcie, pracuje praktycznie cała wędka a nie tylko szczytowe sekcje. Ten bat jest w stanie znieść większe obciążenia i lepiej amortyzuje zrywy większych ryb.



I o to właśnie chodzi. Wiadomo do czego służy bat, czyli do łowienia małych i średnich ryb. Często zdarzają się przyłowy. Doświadczony batman sobie poradzi z trudnym holem. Nie jestem mistrzem bata. Kilka ładnych leszczy wytargałem, kilka straciłem i nie zapomnę tych momentów do końca wędkarskiego życia. Jeżeli ten specjalnie skonstruowany bat ma dać większe szanse wędkarzowi z kilkukilogramowymi rybami, to dlaczego miałoby tak nie być? Uczepiliście się tych karpi jak rzep psiego ogona. Tu nie chodzi o same karpie tylko z zasady większe ryby. Jak ktoś czerpie z tego przyjemność niech do diabłą łowi tak jak mu się podoba.



A mnie się wydawało, a nawet jestem pewien, że w wątku chodziło o bata na karpie(nie mylić z tyczką), więc nikt się tu karpi od tak nie czepił.

Cytuje:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 "Zestawów z kołowrotkiem mam całą szafę.Chodzi o to że w przyszłym roku rusza GP Karpiowe organizowane na stawach komercyjnych i dopuszczone jest wędkowanie jedynie na bata lub tyczkę.Tyczki nie kupię więc pytam o bata.Na zwykłego bata w swoim życiorysie wędkarskim wyciągnąłem już nie jedna rybę do 2 kgA ostatnio widziałem jak gość na tyczkę w ciągu dosłownie 1,5 minuty wyciągnął karpia ponad 6 kg.Ponawiam więc pytanie kto ma doświadczenie na komercji z batem to jaki poleca?"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak na dobra sprawę niech się siłują batem z karpiami, tylko niech nikt nie próbuje mnie przekonywać co do skuteczności łowienia karpi batem. Na temat takiej formy wędkowania wypowiedziałem się już wcześniej i nie zamierzam bardziej rozwijać tematu.



"

[2014-11-19 16:54]

Zielan

Nastąpiła zła interpretacja słowa "karpiowy" ostatnio to takie modne słowo więc marketingowcy wykorzystali to doskonale. Ja wiem, że na bata da się wyciągnąć karpie do około 4kg. Ale finezji w tym nie było a wędka to był zwykły szklak. Tak jak napisałem wcześniej uważam, tego bata za pewną receptę na większe leszcze lub liny dla maniaków łowienia na bata. Z ciekawości chyba kupię tego VDE-R Power Carp i wypróbują na karpikach.

[2014-11-19 17:44]

szczawik1984

A co masz na myśli dużych ???
Takich 10kg+ mam już na swoim koncie może ze 20szt.
Dla karpiarzy to pewnie pikuś ale ja nim nie jestem łowię wszystkim poza trollingiem.



Dla kogo zabawa ?Nie mam nic do zawodników ale ile złowiłeś docelowo dużych karpi ?JK


[2014-11-19 23:01]

szczawik1984

To są dwa bardzo różne baty.
Twój jest lekki, bardzo delikatny o cienkich ściankach do płotek zaś turbo pole to zupełnie inna konstrukcja.



Kurde coś mi się wydaje że tu sami teoretycy.
Łowię batem może z 10 lat.
Na bata 8m wyciągałem karpie około 4 kg a mój rekord to 4,25kg.
Używam bata Jaxon XT-PRO Turbo pole 800 ale to trochę ponad tą cenę. Do tego guma na 3 elementy i zabawa przednia.

Też mam takiego samego bata i lmited edition i jakoś trudno mi uwierzyć że łowisz nim karpie ponad 4kg to są delikatne wędki


[2014-11-19 23:03]

Bernard51

Czy to ważne kto na jaką wędkę łowi karpie-karpiki można i na leszczynę z szczytówką jałowca i też będzie skuteczna, ale nie należy przekonywać publicznie że bat do połowu karpia to jest to na który powinno się łowić, bo podejrzewam że każdy z osobna ma swoje zdanie i tym się kieruje, kupując wędki karpiowe dość drogie ale wie że go nie zawiodą i wyjmie rybę bez problemu mając odpowiedni zestaw. Ale jak ktoś lubi łowić batem to niech łowi a nie reklamuje się na forum i przy okazji markę sprzętu.
[2014-11-20 20:22]

bari89

Batem duże karpie łowić to może faktycznie być trudnawo, ale czy tyczką na pewno też? Oglądając ten film mam pewne wątpliwości:D http://forum.wedkuje.pl/f,bat-7-8-m-na-karpia-leszcza,743022,75.html
[2014-11-21 01:18]

krzychu sc

Bernard51 tu nikt nikogo nie na kłania żeby łowił karpie (tyczką ,batem) było tylko pytanie jaką wędkę wybrać na łowisko komercyjne,tylko inni (karpiarze) strasznie się oburzyli że tak można łowić ,w szczególności rozbawił mnie post mlodego 111 że 5kg ryba cytat" spali amortyzator lub połamie tyczkę" nie chcę mi się już podawać linków do dwu krotnie większych ryb żeby nie zaburzyć jego pięknego zamkniętego świata.pozdrawiam i życzę miłego dnia
[2014-11-21 08:27]

JKarp

Widzisz jak dla mnie jest problemem jak złowisz karpa ale czym oraz jaki ten karp jest duży.Na łowisku komercyjnym skoro ktoś znaczy właściciel chce zniszczyć sobie populację zdrowych karpi to łówcie jak sobie chcecie. Jednak wypada mieć odpowiedni sprzęt do ochrony ryby a nie tylko odpowiednią wędkę do jej złowienia. Właśnie takie podejście jest znamienne dla młodych stażem wędkarzy - najważniejsze to zaciąć i wyholować dużą rybę na jakiś tam sprzęt. Natomiast co się dzieje z rybami w siatce i poza nią jest nieważne. A warto zadbać o kondycje łowionych ryb tym bardziej, że są potem wypuszczane. Nie piszę już, że trzymanie w jednej siatce nastu lub więcej kilo karpi w upale to masakra. Jak to jest, że na filmach hol karpia ok 8-10 kilo na tyczkę trwa tak krótko a w rzeczywistości na  niby specjalną tyczkę, żyłkę dość grubą ( 0,18 jak pamiętam ), haczyk specjalny z tym systemem pulla bung trwał około 45 minut? Brak umiejętności czy na YT kłamią ?JK

[2014-11-21 10:57]

krzychu sc

JKarp nie podważam nikogo umiejętności i nie twierdze że hol takiego okazu trwa 2 min,na komercyjnych stawach łowi się ryby w przedziale 2-3-4kg i to one są celem ale jak to w każdej metodzie bywa są przyłowy  i filmy/zdjęcia w necie pokazują że jest możliwe wyjęcie takiej klocka a nie celowe nastawianie się na ryby 2 cyfrowe bo od tego są inne metody.
[2014-11-21 17:58]

tom11141

Tu masz sprawdzony sposób jak łowić duże rybki na bata. :)




[2015-03-29 12:40]