Zaloguj się do konta

Bat 7- 8 m na karpia, leszcza

utworzono: 2014/03/26 17:45
Jędrula

Jędrula nie rozumiem Twojej ironiiNie wiem czy wiesz, ale na zawodach wędkarskich wygrywa ten kto osiągnie najwyższa wagę w określonym czasieJeśli startuje w GP Koła lub Mistrzostwach Koła skupiam się na drobnej rybie
 (bo akurat takowej na tych zbiornikach jest multum), jeśli trafi się w bonusie lin, leszcz lub karpik jest ok.Skoro więc ktoś decyduje się na organizację zawodów na zbiorniku komercyjnym (karpiowym) zrozumiałe że nie będę łowił uklejek.Naprawdę nie rozumiem o co Ci chodzi.





Właśnie ! Ja ironicznie wyraziłem swoja opinie na temat takich zawodów/metod , na '' takich '' wodach a Ty ( podkreślam '' Ty '' ) mnie obrażasz !?  Przecież mogę wyrazić w tej dyskusji swoje zdanie , nieprawdaż ? I dokładnie rozumiem Twoje dążenie do sukcesu , jednak dla mnie takie zawody są śmieszne , poniżające i nigdy bym do nich nie przystąpił . To jednak nie znaczy , że Ty tego nie możesz robić , jeżeli masz taka potrzebę to startuj , ja tylko wyrażam swoje zdanie , nic więcej :)




[2014-11-18 18:18]

scottie76

"Żyłka 0,4  i to ma być finezja łowienia hahahah  Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak się spinacie tym że napisałem że poszukuje bat do łowienia karpi do 5 kg  (a że może się zdarzyć i 10 kg to coś nienormalnego???). Czyżby Pan karpiarz JK łowił w zbiornikach o rybostanie których wie wszystko (a jeśli przyklei tołpyga taka z 40-50 kg albo sum koło 100 kg to co?) Właśnie kupiłem bata MILO LA BACHCETA MAGICA 6,30 m, (chętni na stronie producenta mogą poczytać do jakich ryb został skonstruowany). I naprawdę odpuśćcie sobie takie gadki na temat finezji łowienia karpi, czy tez braku etyki tych którzy łowią je batami bądź tyczkami (bo tak jak ktoś tu napisał czy ciągnę go batem z 12 metrów czy kijem karpiowym z 150 m w obu przypadkach jest totalne ZERO finezji). Finezyjnie to można połowić uklejki. pozdro"
Pan karpiarz JK miał na karpiówce suma może nie 100 kilo a może z 50 lub 60 na kulkę i wcale mi się to nie spodobało ponieważ mało brakło a wędka nie wytrzymała by takiej ryby. Pan karpiarz JK nie jest teoretykiem a praktykiem. Skoro się upierasz to trudno. Ja wolałbym użyć wędki z kołowrotkiem znaczy jakiejś maczówki. Ja holując rybę z 70 metrów mam jeszcze kołowrotek z hamulcem i nie robię tego na chama ;-)
" Właśnie kupiłem bata MILO LA BACHCETA MAGICA 6,30 m, (chętni na stronie producenta mogą poczytać do jakich ryb został skonstruowany)." A co mieli napisać - że tylko do ryb po pół kilo się nadaje ? JK

A ty znowu swoje heheh


Też wolałbym do dyspozycji wędkę z kołowrotkiem ale skoro dopuszczone do połowu są tylko baty i tyki z organizatorem nie będą dyskutował
I naprawdę nie musicie mi pisać o holowaniu karpii  (12.10.2014 karp 4,300 na bolonce i przyponie 0,10) [2014-11-18 18:21]

scottie76

Jędrula nie rozumiem Twojej ironiiNie wiem czy wiesz, ale na zawodach wędkarskich wygrywa ten kto osiągnie najwyższa wagę w określonym czasieJeśli startuje w GP Koła lub Mistrzostwach Koła skupiam się na drobnej rybie
 (bo akurat takowej na tych zbiornikach jest multum), jeśli trafi się w bonusie lin, leszcz lub karpik jest ok.Skoro więc ktoś decyduje się na organizację zawodów na zbiorniku komercyjnym (karpiowym) zrozumiałe że nie będę łowił uklejek.Naprawdę nie rozumiem o co Ci chodzi.





Właśnie ! Ja ironicznie wyraziłem swoja opinie na temat takich zawodów/metod , na '' takich '' wodach a Ty ( podkreślam '' Ty '' ) mnie obrażasz !?  Przecież mogę wyrazić w tej dyskusji swoje zdanie , nieprawdaż ? I dokładnie rozumiem Twoje dążenie do sukcesu , jednak dla mnie takie zawody są śmieszne , poniżające i nigdy bym do nich nie przystąpił . To jednak nie znaczy , że Ty tego nie możesz robić , jeżeli masz taka potrzebę to startuj , ja tylko wyrażam swoje zdanie , nic więcej :)



A ja tylko mój drogi kolego zadałem pytanie jaki bat polecacie do połowu karpi - i kto zaczął zbędna dyskusję ?????????



[2014-11-18 18:23]

Nie chce mi się czytać tej całej waszej rozmowy ale na pewno uważam autora wpisu za trochę nie poważnego.Ponieważ jeśli myśle że wyciągnie karpia 5kg (a już nie wspomne o 10kg bo takie słowa też padły) to jest w dużym błędzie. Nawet jeśli miał by założony amortyzator. Po pierwsze zestaw by nie wytrzymał a jak byś dał coś grubszego to kij by poszedł. Może ręki sobie za to nie dam obciąć ponieważ przez przypadek jest szansa jedna na milion że miał by jakieś tam szanse ale tak poza tym palca mogę poświęcić. Jeśli byś miał 5kg karpika na matchówce z cienką żyłko to byś sobie uświadomił co dopiero musiało by się dziać na bacie.


JK nawet nie ma co z kolegą dyskutować ponieważ to nie ma sensu...

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-11-18 18:24]

Jędrula

A ja tylko mój drogi kolego zadałem pytanie jaki bat polecacie do połowu karpi - i kto zaczął zbędna dyskusję ?????????





Oczywiście , że masz rację '' My '' ! No i My , w tej kwestii mamy rację . Pozdrawiam i z całego serca życzę Ci pudła , najlepiej pierwszego .





[2014-11-18 18:29]

"Żyłka 0,4  i to ma być finezja łowienia hahahah  Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak się spinacie tym że napisałem że poszukuje bat do łowienia karpi do 5 kg  (a że może się zdarzyć i 10 kg to coś nienormalnego???). Czyżby Pan karpiarz JK łowił w zbiornikach o rybostanie których wie wszystko (a jeśli przyklei tołpyga taka z 40-50 kg albo sum koło 100 kg to co?) Właśnie kupiłem bata MILO LA BACHCETA MAGICA 6,30 m, (chętni na stronie producenta mogą poczytać do jakich ryb został skonstruowany). I naprawdę odpuśćcie sobie takie gadki na temat finezji łowienia karpi, czy tez braku etyki tych którzy łowią je batami bądź tyczkami (bo tak jak ktoś tu napisał czy ciągnę go batem z 12 metrów czy kijem karpiowym z 150 m w obu przypadkach jest totalne ZERO finezji). Finezyjnie to można połowić uklejki. pozdro"
Pan karpiarz JK miał na karpiówce suma może nie 100 kilo a może z 50 lub 60 na kulkę i wcale mi się to nie spodobało ponieważ mało brakło a wędka nie wytrzymała by takiej ryby. Pan karpiarz JK nie jest teoretykiem a praktykiem. Skoro się upierasz to trudno. Ja wolałbym użyć wędki z kołowrotkiem znaczy jakiejś maczówki. Ja holując rybę z 70 metrów mam jeszcze kołowrotek z hamulcem i nie robię tego na chama ;-)
" Właśnie kupiłem bata MILO LA BACHCETA MAGICA 6,30 m, (chętni na stronie producenta mogą poczytać do jakich ryb został skonstruowany)." A co mieli napisać - że tylko do ryb po pół kilo się nadaje ? JK

A ty znowu swoje heheh


Też wolałbym do dyspozycji wędkę z kołowrotkiem ale skoro dopuszczone do połowu są tylko baty i tyki z organizatorem nie będą dyskutował
I naprawdę nie musicie mi pisać o holowaniu karpii  (12.10.2014 karp 4,300 na bolonce i przyponie 0,10)





No właśnie ale to była bolonka. Czyli wędka z kołowrotkiem. I tu jest duża różnica ponieważ dzięki hamulcowi mogłeś pozwalać takiej ryby na odjazdy po czym ją systematycznie pompować i podciągać. A tak z ciekawości ile trwał hol? I może jakaś fotka ryby?






[2014-11-18 18:29]

nizgor

Napiszę Ci na pw. Czy jest tu moderator, który usunie niepotrzebne posty, które guzik wnoszą do tematu. Jak zawsze te same osoby spamują i nie wnoszą nic nowego do tematu.
Bocznytrok nie pisz bzdur. Żaden z was nie miał takiej wędki w ręce a gdyba i wypowiada się.

[2014-11-18 18:29]

scottie76

Nie chce mi się czytać tej całej waszej rozmowy ale na pewno uważam autora wpisu za trochę nie poważnego.Ponieważ jeśli myśle że wyciągnie karpia 5kg (a już nie wspomne o 10kg bo takie słowa też padły) to jest w dużym błędzie. Nawet jeśli miał by założony amortyzator. Po pierwsze zestaw by nie wytrzymał a jak byś dał coś grubszego to kij by poszedł. Może ręki sobie za to nie dam obciąć ponieważ przez przypadek jest szansa jedna na milion że miał by jakieś tam szanse ale tak poza tym palca mogę poświęcić. Jeśli byś miał 5kg karpika na matchówce z cienką żyłko to byś sobie uświadomił co dopiero musiało by się dziać na bacie.


JK nawet nie ma co z kolegą dyskutować ponieważ to nie ma sensu...

Pozdrawiam Boczny Trok

A ja ci kolego mówię że jest możliwe (skoro nie widzialeś nie mów że nie da rady)
Proszę tu macie stronęhttp://trojkat.info.pl/aktualno%C5%9Bci/95-zawody-karpiowe-rudziniec-11-11-2014r-lista.html    Tu macie wyniki: Wyniki: 
1. Wasyl Mamikonyan - 19050 
2. Artur Czernisz - 18550 
3. Jacek Cyran - 18450 
4. Artur Kowalczyk - 15750 
5. Andrzej Kurasz - 14300 
6. Krystyna Stasiak - 13100 
7. Grzegorz Szlezak - 9800 - NAJWIĘKSZA RYBA KARP 6200 
8,5. Kamil Czekański - 9500 
8,5. Łukasz Stawiarski - 9500 
10. Bogusław Skop - 9300 
11. Henryk Molenda - 6750 
12. Nuna Mamikonyan - 6300 
13. Izabela Nowak - 5850 
14. Zdzisław Radojewski - 5700 
15. Joachim Filipczyk - 4150 
16. Franciszek Czekański - 4050 
17. Tadeusz Nowak - 2750 
18. Janusz Zak - 2500 
19. Aleksander Sacher - 2450 
20. Krzysztof Sołtysik - 1750 
21. Jerzy Nowak - 1000  A tu macie fotki http://trojkat.info.pl/aktualno%C5%9Bci/99-zawody-karpiowe-rudziniec-11-11-2014r-wyniki.html [2014-11-18 18:30]

Napiszę Ci na pw. Czy jest tu moderator, który usunie niepotrzebne posty, które guzik wnoszą do tematu. Jak zawsze te same osoby spamują i nie wnoszą nic nowego do tematu.
Bocznytrok nie pisz bzdur. Żaden z was nie miał takiej wędki w ręce a gdyba i wypowiada się.


Hahhahah że niby jakiej wędki nie miałem w ręku????
[2014-11-18 18:36]

Hahahha wszyscy tacy chojracy a może pogadamy nad wodą na rybach i tam porównamy sprzęt ale przede wszystkim umiejętności. I pokażecie mi jak wyciąga się karpia 5kg na bata??? No proszę, aż się poświecę i przyjadę na wasze łowiska o ile nie są położone na końcu świata.
[2014-11-18 18:40]

scottie76

Hahahha wszyscy tacy chojracy a może pogadamy nad wodą na rybach i tam porównamy sprzęt ale przede wszystkim umiejętności. I pokażecie mi jak wyciąga się karpia 5kg na bata??? No proszę, aż się poświecę i przyjadę na wasze łowiska o ile nie są położone na końcu świata.



Jeśli twierdzisz, że karpia 5 kg nie można wyciągnąć na bata to nic jeszcze nie widziałeś i wiele musisz się uczyćPozdrawiam [2014-11-18 18:44]

I jak nizgor pasuje ci? Może porównamy umiejętności za nim jeszcze raz się wypowiesz? Podejrzewam to to fikcyjne konto i ktoś po prosu ma znowu jakieś ale... Ale mnie to nie rusza, jeśli jesteś chojrakiem to pogadajmy w rzeczywistości a pokaże ci jak Wołominiaki łowią ryby.
[2014-11-18 18:46]

Glovvacz

Aż się wierzyć nie chce ,że jest tu tyle ograniczonych umysłowo ludzi którzy na wędkarstwo trochę swojego życia już poświęcili.

Jak można tworzyć gównoburzę i nie zrozumieć tego ,że istnieją baty do połowu dużych ryb. Przecież na logikę nie ma żadnej filozofii w stworzeniu takiego kija ,który wytrzyma walkę z dużym karpiem i jeszcze zapewni mu bezpieczny hol w ,którym nie padnie z wymęczenia.
[2014-11-18 18:54]

nizgor

Proszę nie kompromituj się jeszcze bardziej. Doucz się, zapoznaj z sprzętem i wtedy się wypowiedz. To pewne, że nie miałeś w rękach karpiowego bata.  [2014-11-18 18:58]

scottie76

[2014-11-18 18:59]

krzychu sc

scottie76 Nie wklejaj takich rzeczy (wyników/ fotek) bo osoby które nie miały styczności z tą metodą i tak tego nie zrozumieją że to są inne konstrukcje wędek ,gumy za przeproszeniem jak w majtkach i systemy pulla bung.Ta metoda jest w naszym kraju jeszcze nowością(chyba 2  lata)  i łowi wąskie grono wędkarzy.
PS.Na Rudziencu padały małe wyniki ,w Siewierzu były wyniki po ponad 100kg
[2014-11-18 19:00]

Hahahha wszyscy tacy chojracy a może pogadamy nad wodą na rybach i tam porównamy sprzęt ale przede wszystkim umiejętności. I pokażecie mi jak wyciąga się karpia 5kg na bata??? No proszę, aż się poświecę i przyjadę na wasze łowiska o ile nie są położone na końcu świata.



Jeśli twierdzisz, że karpia 5 kg nie można wyciągnąć na bata to nic jeszcze nie widziałeś i wiele musisz się uczyćPozdrawiam


Nie twierdze że się nie, ponieważ to zależy przede wszystkim od sposobu zacięcia ryby, rodzaju zastosowanego zestawu jak i kija, umiejętności, miejsca w którym łowimy oraz jego dostępności brzegowej no i farta. Ale po prostu chciał bym zobaczyć jak to ktoś robi ponieważ nigdy tego nie widziałem a samemu nie miałem okazji zaciąć takiej ryby na bacie. Ale i tak pomimo waszych komentaży uważam że bat nie jest stworzony do łowienia tak dużych ryb. Nie nie ma co teraz o tym dyskutować ponieważ jak znam życie to do niczego to nie będzie prowadzić ale zachęcam do przejścia na priv. A co do spotkaniu w realu to nie żartowałem i można się tyknąć przy czym wymienić się doświadczeniami oraz zrobić sobie mini zawody i porównać kto miał racje na ten przykład.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-11-18 19:03]

scottie76

scottie76 Nie wklejaj takich rzeczy (wyników/ fotek) bo osoby które nie miały styczności z tą metodą i tak tego nie zrozumieją że to są inne konstrukcje wędek ,gumy za przeproszeniem jak w majtkach i systemy pulla bung.Ta metoda jest w naszym kraju jeszcze nowością(chyba 2  lata)  i łowi wąskie grono wędkarzy.
PS.Na Rudziencu padały małe wyniki ,w Siewierzu były wyniki po ponad 100kg



W zeszłym tygodniu gdzieś pod Częstochową wyciągnęli ponad pół tony w 10 osób (wyniki są na wyczyn.fora.pl [2014-11-18 19:08]

krzychu sc

chodzi ci pewnie o łowisko w grodzisku
[2014-11-18 19:11]

JKarp

"Aż się wierzyć nie chce ,że jest tu tyle ograniczonych umysłowo ludzi którzy na wędkarstwo trochę swojego życia już poświęcili.
Jak można tworzyć gównoburzę i nie zrozumieć tego ,że istnieją baty do połowu dużych ryb. Przecież na logikę nie ma żadnej filozofii w stworzeniu takiego kija ,który wytrzyma walkę z dużym karpiem i jeszcze zapewni mu bezpieczny hol w ,którym nie padnie z wymęczenia."Sądząc z opisów producentów każdy bat nadaje się tylko do dużych ryb. To tyle jeśli chodzi o stworzenie bata do połowu karpi.
Złowił tego karpia 6200 a ile stracił w tym czasie karpi bo wynik ogólny nie poraża ?
JK
[2014-11-18 19:16]

scottie76

chodzi ci pewnie o łowisko w grodzisku


Dokładnie


[2014-11-18 19:17]

scottie76

"Aż się wierzyć nie chce ,że jest tu tyle ograniczonych umysłowo ludzi którzy na wędkarstwo trochę swojego życia już poświęcili.
Jak można tworzyć gównoburzę i nie zrozumieć tego ,że istnieją baty do połowu dużych ryb. Przecież na logikę nie ma żadnej filozofii w stworzeniu takiego kija ,który wytrzyma walkę z dużym karpiem i jeszcze zapewni mu bezpieczny hol w ,którym nie padnie z wymęczenia."Sądząc z opisów producentów każdy bat nadaje się tylko do dużych ryb. To tyle jeśli chodzi o stworzenie bata do połowu karpi.
Złowił tego karpia 6200 a ile stracił w tym czasie karpi bo wynik ogólny nie poraża ?
JK

Co teraz będziesz negował wyniki osiągane na zawodach??? [2014-11-18 19:20]

tak,tak karpiowy bat.... batem to się płocie i leszcze łowi szybkościowo na zawodach gdy ryb jest dużo ale nie karpi......
Widziałem hojraka co był z batem KARPIOWYM znanej firmy i trafił mu się karpik 3.5 kg to latał bo całym brzegu jak opętany. Po co męczyć rybę tak długo ? czy to napewno zgodne z etyką ? rozumiem przypadkowy karp OK się trafił i udało się wycholować ale kto normalnych zmysłów nastawia się na karpia z batem.... [2014-11-18 19:30]

a te wasze karpie piątki to musiały bardzo słabo walczyć..... [2014-11-18 19:32]

JKarp

Co teraz będziesz negował wyniki osiągane na zawodach???
Ciekawość a nie negowanie wyniku bo wniosek nasuwa się jeden - trafił się fuks jakiś osłabiony to go jakoś wyholował. Trafił się zdrowy, mocny karp i już była lipa - no chyba sam przyznasz, że jak się odejmie 6200 od 9800 pozostaje 3600 czyli na moje dwie, góra trzy ryby. 
Łowienie karpi batem ma się tak jakby kazać łowić uklejki karpiówką - jedno i drugie to przegięcie.
JK [2014-11-18 19:37]