Bat 6 m - który model wybrać?

/ 7 odpowiedzi
Witam, mam do wyboru te cztery pozycje batów 6m. Który z nich byście mi polecili? Poszukuję bata o szybkiej akcji, lekkiego i z zapasem mocy. Żeby dobrze współpracował także z lekkimi zestawami od 0,5g. Żeby śmiało można było brać na "klatę" ryby do 150-200g.
Konger Impact pole 6m
Konger Turion pole 6m
Mikado Tournament pole 6m
VDE-ROBINSON HMC DYNAMIC POLE SX 600
Proszę o opinie i pomoc w wyborze.
Z góry dzięki :)
Max34


Witam.Jeśli dla Ciebie zapas mocy to200g tup zwykłą uklejówkę  za 30zł.Miałem ten sam problem rok temu i wybrałem mikado,ale 7m nieco cięższa, ale zdecydowany zapas mocy.Zobacz sobie jak to robi smółek.Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania są pod jego filmi.




https://www.youtube.com/watch?v=R1bR0QMzRKo (2016/01/21 21:52)

przemyslaw-misi


mikado tournament perełka!!

ale mam również jaxon noblessa 6m i 2 maja wyholowałem nim szczupaka 56 cm z noteci - zasmakowala mu pinka:)
(2016/01/21 22:36)

Rezzik


Cześć mam bata Konger Impact tylko że pole 7m. Mam go rok. Gdy go kupowałem chciałem go mieć do łowienia na zawodach drobnych ryb na lekki zestaw oraz aby mi służył do łowienia przyzwoitych ryb na swoich wypadach :) Jak do tej pory mnie nie zawiódł. Wyciągnąłem na niego parę ładnych leszczy(40 cm+) jak i karasi. Bez problemu na zawodach "brałem na klatę" płocie jak i drobne leszcze :) Jedynym minusem jaki zauważyłem to waga, ale ciężko znaleźć coś lepszego w takiej cenie :) Do zakupu mojego bata przekonał mnie ten materiał https://konger.pl/pl/content/baty-7-m-czyli-co-laczy-amatora-i-zawodnika 
Myślę że pomogłem ;) (2016/01/22 00:10)

vmaxer


Obecnie najlepsze są baty VDE-R Team HMC Dynamic Pole - bez znaczenia na klasę SX MX TX.


Sx z tych czterej jest najlżejszy i pewnie najtańszy. Bata na rybie tak łatwo nie połamiecie. Prędzej zrobi to wiatr lub wasza niezdarność. To czy wyholujesz rybę zależy od zestawu końcowego. Sx-em spokojnie na klatę weźmiesz rybko 150 gram. (2016/01/22 06:42)

LisKula


Ciężko porównać serię Sx do Tx bo to różne klasy batów, zresztą widać po cenie i po pierwszym wzięciu do ręki tych kijków. jeśli chodzi o bat 6m to w tych pieniądzach jak Mikado Tournament ciężko o lepszy sprzęt przy tej wadze i wytrzymałosci. Wyważenie tez nie kuleje. 7m to już nie to jeśli chodzi o ten model. (2016/01/22 08:43)

wojcieszyc


witam
mam konger impact pole tylko że  5,00 m - bardzo przyzwoity kij jak za takie pieniążki (140 zł)
połamania kija.... byle nie na kolanie
(2016/01/22 21:33)

vmaxer


Różnica jest bardzo widoczna - bez wątpienia klasa TX kładzie na łopatki. Ale klasa SX moim zdaniem jest taka jak trzeba - mam szóstkę i uważam to za trafny wybór. (2016/01/23 09:30)