Bat 5 m w cenie 100 zł.

/ 9 odpowiedzi
Chciałbym kupić sobie bata 5m,średnio twardego.Co byście polecali?
(Cena do 100 zł)

Jaką żyłkę używać do połowu przede wszystkim płoci i leszczy?
Jakie haczyki - 18?
Spławik przelotowy?

kargul


witam tez lowie na bata wedka okolo 6 m dla poczatkujacego firmy jaxon

co do zylki to morze byc 0.14 a przypon 0.10

splawik staly gramowy lub 1.50 g 

polamania kija;p

(2010/05/30 11:19)

vinci85


witaj

Takiego bata za ok100 znajdziesz bez problemu, spławik jak najbardzie zamotuj na stale czy bezprzelotowy, lekki 1g wystrczy co do żyłek polecam przede wsztstkim stroft drogie ale ciensze i bardziej wytrzymałe:]warto!!przypon 10-12 max chyba że bedziesz lowił łopaty:] co do haczyków 14,12 wystrczy. Ja stosuje jeszcze na koncu bata amortyzatro z kawałka wentylka i dopiero do tego wiąże zestaw :]

połamania

(2010/05/30 18:18)

ayem


Takich wędek znajdziesz sporo , nie polecam konkretnego modelu bo każdy polecał będzie to z czym ma lub miał do czynienia wiec sam i tak będziesz musiał podjąć decyzje . Spławik w bacie montuje się na stałe żaden przelotowy , żyłkę główną 0,14 - 016 przypon minimum dwa numery mniej jeśli żyłki są różnych firm sprawdź ich wytrzymałość  bo zdarza się , że żyłka dwa numery cieńsza a wytrzymałość większa. Haczyk w zależności od przynęty (2010/05/31 18:06)

Boncki


Stroft jest żyłką "twardą" nie rozciaga się. Do takich zestawów powinno się stosować żyłki "miękkie" pisze na nich SOFT. Nie drogimi żyłeczkami są Softy z dragona po 25m na szpulce. U mnie po 3.50 zł za szpulkę. Za tą cenę dobra jakość. Żyłeczka 0.12-0.14 a przypon 0.10 i nie będziesz mieć problemów z holami większych ryb. (2010/05/31 19:01)

u?ytkownik36310


Kolego, bacik 5 metrów jest według mnie mało uniwersalny. Dorzuć do niego metr. Ja łapałem 5,6 i teraz 7, zastanawiam się nad dokupieniem segmentu do 8 ;) Mając dłuższą wędka, masz większe możliwości manewrów na łowisku. Dalsze rzuty,przy większym gruncie nie jeden raz zmieniały diametralnie ilość ryb w siatce. Łowiąc na bata nie zapominaj o amortyzatorze. Wtedy, gdy trafi się grubsza rybcia, masz większe szanse ją wyciągnąć. Myśle tutaj o normalnej gumie we wnętrzu wędki, a nie jak kolega wyżej o wentylku ;) (2010/06/01 21:04)

Boncki


Zależy na jaki łowisku będzie łowił tym batem.  Może to mały staw gdzie od razu jest spora głębokość więc długi bat jest zbędny. Wydaje mi się że 6 byłaby odpowiednia jest łatwa do manewrowania. Guma w bacie zabiera przyjemność z łapania tym wędziskiem. Guma będzie wydłużać hol nawet małych rybek. Przy odrobinie wprawy i wyczucia można bez problemu wyciagać 2 kg ryby bez amortyzatora. (2010/06/01 21:26)

u?ytkownik34525


ja na Twoim miejscu nie wstawiałbym gumy do bata,jeżeli już to zrobiłbym wklejanke z pełnego wegla o ile nie bedzie jej posiadał fabrycznie wklejonej,pozatym przy amortyzatorze tracisz na długości no i jak tu kolega pisze mniejsza frajda niż na sztywno a przy umiejetnym holu z wiekszą rybą sobie poradzisz,faktycznie 5- tka troszke krótko 6m optymalnie i tu pomiedzy 6 a 7metrowym batem jest spora rożnica w cenie bo już za siodemke w miare lekką trzeba zapłacic sporo,miałem ostatnio w reku bata 6m konger carbomax... sztywny kijek ale masakrycznie cięzki wazy coś koło 400g jeżeli dobrze pamietam,kosztuje około 100zł powiem szczerze ze jakoś na tym baciku nie widze zestawu z zyłka 0.8,cięzka sztywna pała,poszukaj może coś lepszego wpadnie Ci w oko (2010/06/02 00:10)

ayem


Jeśli chodzi o gumę w bacie to ja także nigdy nie stosowałem a wyciągałem naprawdę spore okazy . Z tego co gdzieś tam wyczytałem , że gumę stosuje się do tyczek z uwagi na specyfikę holu ryby którą w pierwszej fazie ciągniemy do siebie . Bat swoją budową i odpowiednią rozciągliwą żyłką amortyzuje odjazdy ryby i na tym też polega to łowienie. I moim zdaniem jeżeli robi się odpowiednio krótszy zestaw od kija po to aby podebrać rybę to po zastosowaniu gumy zestaw nam się chyba strasznie wydłuża . (2010/06/02 18:33)

u?ytkownik34525


przeznaczeniem amortyzatora jest tyczka i niech tak zostanie,mam znajomych którzy montują gume do batów,czesto sie nad wodą widzimy,często też razem wedkujemy....śmiać mi się troche chce z tych modyfikacji,pracy kija praktycznie nie ma,kij wyglada ja do ganiania gołębi,wciąz problem z zaczepami przy brzegu a tak naprawde widziałem na tych modifikowanych batach sredniej wielkości ryby które ja na swoim ultra light z wklejanką,wyciągałem szybciej i pewniej na żylkach o tej samej srednicy,dla mnie to kompletna bzdura i jak tu ayem pisze przy dobrych soft-owych zyłkach nie ma zadnego problemu... (2010/06/03 00:40)