Zaloguj się do konta

Barwniki do glin na ukleje

utworzono: 2013/04/19 09:07
krok

Czy używacie barwników do gliny przy połowie uklei i jakiej firmy? [2013-04-19 09:07]

n-glass

Czasami dorzucam barwniki professa kolor zależy do pory roku i charakteru łoiska(koloru dna) jak do gliny są ok, do zanęty nie bardzo.
[2013-04-19 12:10]

yba

Czasami dorzucam barwniki professa kolor zależy do pory roku i charakteru łoiska(koloru dna) jak do gliny są ok, do zanęty nie bardzo.

Nie wiem dlaczego tego kolego używasz być może jesteś nie doinformowany ale na głebokości kolory tracą jakie kolwiek znaczenie ponieważ po prostu ich nie widać .. Poczytaj trochę . [2013-04-19 15:45]

yba

Troszke może za ostro napisałem ale tak jest , chyba że łapiesz na 1 metrze . W miare wzrostu głebokości , a wraz z nim ze  spadkiem docierającego światła wszystkie barwy matowieją . Dlatego nie ma sensu kupywanie zielonych , czerwonych czy pomarańczowych żyłek albo barwników do zanet , glin czy  czegokolwiek innego . Powiem więcej , zwykły czerwony robak czy pinka wyglądają jak kawałek szarego badziewia dryndający na haczyku.

[2013-04-19 15:57]

yba

Troszke może za ostro napisałem ale tak jest , chyba że łapiesz na 1 metrze . W miare wzrostu głebokości , a wraz z nim ze  spadkiem docierającego światła wszystkie barwy matowieją . Dlatego nie ma sensu kupywanie zielonych , czerwonych czy pomarańczowych żyłek albo barwników do zanet , glin czy  czegokolwiek innego . Powiem więcej , zwykły czerwony robak czy pinka wyglądają jak kawałek szarego badziewia dryndający na haczyku.

[2013-04-19 15:57]

krok

Kolego „yba „ chyba się nie rozumiemy. Ja wyraźnie się pytałem o ukleje a to taka rybka, która żeruje w toni albo pod powierzchnią lustra wody a nie o jakiś rybkach żyjących na głębokości.

Dzięki za odpowiedź dla kolegi „n-glas” i czekam na odpowiedzi kolegów może jeszcze ktoś się wypowie w tym temacie kolorowania gliny lub zanęty pod ukleje.

[2013-04-22 06:59]

JKarp

CześćDawno nie używałem zwykłych zanęt ale na ukleje miały kolor jasny, pomarańczowy.Może i glinki należy tak zabarwić a może wystarczy dodać trochę mleka w proszku ?JK [2013-04-22 07:04]

roman55

Witam ja osobiście rzadko dodaję barwnika do zanęty na ukleje preferuję raczej naturalne kolory zanęty takie jak jasnobrązowy albo kremowy a jeśli już jestem zmuszony w zależności od reakcji uklei na danym łowisku to wówczas stosuję barwnik wędkarski Tajfun koloru czerwonego lub ostatnio bardzo modnego (na topie) mokrego minerału Płoć do wytworzenia tzw. chmury lub obłoku, choć sam minerał jest zalecany raczej pod płoć.

Pozdrawiam

[2013-04-22 19:50]

yba

No to się rozpedziłem  ok.

[2013-04-22 20:00]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia