Bardzo dziwnie zapięty sandacz

/ 6 odpowiedzi
Witam wszystkich. Mam pytanie do fachowców. Gumowałem dzi¶ na twisterka i poczułem na szczytówce podskubywanie. Przyciołem raz pudło, opad gumy na dno, podbicie i znów czuje skubnięcie zacinam i wisi sandacz 30cm. Zapięty był od góry za kark tak jak się żywca zapina. Pytanie brzmi przypadek czy sandacz próbował w jakis sposób uderzyć w przynęte.
Drewniack


raczej przypadek (2011/10/07 19:14)

Iras1975


Mogło być ich tam więcej i jeden skubał twister a drugi dostał po grzbiecie:) (2011/10/07 19:30)

Tomekoo


Mogło być ich tam więcej i jeden skubał twister a drugi dostał po grzbiecie:)




Dokładnie,mnie się też już tak zdarzyło kilka razy...Małe sandacze do 1,5kg to zazwyczaj ryby które trzymaj± się w grupie,więc bywa że się tak je przycina. (2011/10/07 19:43)

Tevesz


A ja powiem tak. Sandacz czasami przytrzymuje pyskiem przynęte, dlatego często sie spotyka puste zacięcie. A czasami i nawet można go zaci±ć za bok pyska lub dalej. Fakt za grzbiet to troche daleko od pyska, ale też możliwe że atakował i się uczył jak to maluch:P (2011/10/09 09:38)

Zibi60


Dodam do Waszych przypuszczeń jeszcze jedno: sandacze przyciskaj± (przyduszaj±) nasze przynęty ciałem do podłoża, oraz odganiaj± machnięciem ogona, dlatego zdarzaj± się podhaczenia w każdej jego okolicy. (2011/10/11 07:14)