Bardzo dobra przynęta na karpia

/ 7 odpowiedzi
Witam po jutrze jadę na ryby.Chciałbym się was zapytać jaka najlepsza przynęta na karpia.Tylko taką którą można zrobić samemu.Ciasto/lub jakąś inna mieszankę.Proszę podajcie też przepis na ciasto uniwersalne.


Pozdrawiam ;)

PS:Słyszałem że karasie biorą na styropian i to dobrze czy to prawda?
bar7064


witam, na krapia to dobrą przynetą jest kukurydza, kulki proteinowe, kiedyś łowiłem na ciasto chyba w tamtym roku lub dwa lata temu, ciasto to kupił kolega w sklepie wędkarskim, ale nie pamiętam jakiej było firmy, podczas wędkowania kilka razy go użyłem ale z haczyka obskubywały go mniejsze ryby dlatego zrezygnowałem z ciasta i łowiłem na kuku, moze na twoim łowisku nie bedzie tych wkórzających malych rybek, ale na ciasto zawsze warto sprobowac, ale ja nie mam jakiejs własnej receptury na ciasto i  moge ci tylko doradzic abyś popytał sie w sklepie wędkarskim o gotowe ciasto.

(2011/04/24 18:53)

rybocholik


Witam ja właśnie bym chciał parę drobnic połapać,bo u kuzyna staw wykopali.Jaki jest najlepszy chaczyk i spławik na drobnice? (2011/04/24 19:21)

bar7064


spławik 1g,1.5g lub 2g jeśli chodzi o haczyk jak najmniejszy ale nie za mały rozmiar chyba 18-16 będzie dobry, zestaw musi być delikatny, to bedziesz lepiej czuł brania

(2011/04/24 19:31)

bar7064


spławik 1g,1.5g lub 2g jeśli chodzi o haczyk jak najmniejszy ale nie za mały rozmiar chyba 18-16 będzie dobry, zestaw musi być delikatny, to bedziesz lepiej czuł brania

(2011/04/24 19:31)

rybocholik


Dzięki za odpowiedz. (2011/04/24 20:23)

konop


Proste ciasto do zrobienia... 
-mąka kukurydziana
-kasza manna -bulka tarta-maka tortowa-jajkaNa samym poczatku, zmieszaj wszystkie sypkie produkty w jednej misce. Nastepnie roztrzep jajka w oddzielnej misce. Proszki wsypuj powoli do jajek caly czas mieszajac. Pozniej wszystko zagniec i gotowe :P Polamania wedek  (2011/04/24 20:33)

wedkarz


Ja ciasto robie tak : biore kromke chleba , obrywam ze skorki i namaczam ją az sie zrobi jak ciasto , puzniej dodaje do niej troche kaszki manny truskawkowej albo bananowej i jeszcze raz mieszam wszystko razem , duzo ryb na stawie na to nałowiem . ; ) (2011/04/24 20:48)