Zaloguj się do konta

Bardzo delikatny spinning na okonie

utworzono: 2013/06/08 09:55

Cześć.
Szukam jakiegoś kija na okonie. Mam już 3-14g wklejankę, ale ciągnę nią okonie jak szczupakową pałą, dlatego rozglądam się za czymś o max. cw. poniżej 10g.
Najlepiej żeby dl. była 2,40 albo 2,70. [2013-06-08 09:55]

napisz ile możesz przeznaczyć na ten kij i na co masz zamiar nim łowić a na pewno ktoś ci pomoże
[2013-06-08 16:21]

Co chcę łowić tym kijkiem pisze wyżej.Do 200zł.
Myślę że coś o cw. 1-8 czy coś w tym stylu byłoby dobre, chociaż chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto łowi takim kijkiem.
Mam też wklejankę robinson tritium perch jig 3-14g, ale nią wyciągam nawet spore okonie w pare sekund, dlatego chcę coś aż tak delikatnego.. żeby trochę powalczyć z rybą... [2013-06-08 18:39]

rusikus

a nie masz czasem zylki zbyt grubej ze w pare sekund wyciagasz spore okonie? :)
[2013-06-08 18:50]

JakubUrsynow

Paranoja. Chcesz się pobawić to kup sobie lego albo przerzuć się na sumy a nie kupuj kijki żeby tylko symulować walkę z rybą.
Pytanie też jaki to dla Ciebie spory okoń? Bo jeśli- tak jak w Twoim wpisie - gruby jest dla ciebie okoń 24cm to sobie nowy zakup daruj.
[2013-06-08 18:58]

To proszę przyjechać i złowić większego okonia ;)
Z opowiadań wędkarzy wynika, że największy złowiony tam okoń miał 37cm, co było cudem, bo zazwyczaj największe łowi się tam max. 30cm. [2013-06-08 19:20]

what i feeling

Paranoja. Chcesz się pobawić to kup sobie lego albo przerzuć się na sumy a nie kupuj kijki żeby tylko symulować walkę z rybą.
Pytanie też jaki to dla Ciebie spory okoń? Bo jeśli- tak jak w Twoim wpisie - gruby jest dla ciebie okoń 24cm to sobie nowy zakup daruj.

Nie słuchaj tego kolegi, widać że wędkarstwo nie sprawia mu tyle frajdy co innym.

Ja osobiście używam kijka Cormoran Carb-O-Star 195/0,5-5g. Bardzo czuły kijek, do finezyjnego wędkowania lecz trochę krótki. Czuć każde skubnięcie okonia, a walka z takim 25cm+ sprawia już naprawdę dużo frajdy. W tym roku jako przyłów trafił mi się kaczorek +/- 40cm, kijek bez problemu sobie z nim poradził, także jest godny polecenia, a co najważniejsze jest bardzo tani. Pozdrawiam

[2013-06-08 19:50]

JakubUrsynow

Nie martw się o moją przyjemność z wędkowania:)
A odchudzanie sprzętu po to żeby bawić się z szamoczącą rybką uważam za trochę nieetyczne.
Okonie 25+ można spokojnie łowić kijkiem np 4-15 i mocniejszym i z użyciem większych przynęt. ( Przykład-w zeszłym tygodniu okoń 26 cm na 10cm-kopyto, bardzo agresywnie zaatakowana przynęta)
 Nie symuluję walki ryba jest szybko na brzegu i szybko odhaczona wraca w dobrej kondycji do wody. To Ci pewnie nie przyszło do głowy?
[2013-06-08 20:04]

what i feeling

A czy ja napisałem że holuję rybę długo lub bawię się z nią? Chodzi mi o moment samego brania i czucie ryby na kiju. Nie widzę przeszkód do szybkiego wyholowania okonia na brzeg i jego powrotu do wody. Nie chcę dalej się sprzeczać, bo nie dojdziemy do porozumienia, pozdrawiam. [2013-06-08 20:43]

what i feeling, faktycznie jest trochę przy krótki, ale myślę że wersja o dł 210cm jest w sam raz.http://allegro.pl/cormoran-carb-o-star-ul-spin-2-1-m-0-5-6-g-i3241388856.html [2013-06-09 09:30]

Iras1975

Co chcę łowić tym kijkiem pisze wyżej. Do 200zł.
Myślę że coś o cw. 1-8 czy coś w tym stylu byłoby dobre, chociaż chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto łowi takim kijkiem.
Mam też wklejankę robinson tritium perch jig 3-14g, ale nią wyciągam nawet spore okonie w pare sekund, dlatego chcę coś aż tak delikatnego.. żeby trochę powalczyć z rybą...

Z tzw "masówki" to chyba Konger ma najlepsze wędziska do delikatnego łowienia okoni, zerknij do ich katalogu i może wybierzesz coś pod siebie.

PS. Spory okoń to tak od 45 w górę, a takiej ryby nie wyjmiesz w kilka sekund na delikatnym sprzęcie.

[2013-06-09 11:06]

JakubUrsynow

A czy ja napisałem że holuję rybę długo lub bawię się z nią? Chodzi mi o moment samego brania i czucie ryby na kiju. Nie widzę przeszkód do szybkiego wyholowania okonia na brzeg i jego powrotu do wody. Nie chcę dalej się sprzeczać, bo nie dojdziemy do porozumienia, pozdrawiam.

Ok, mnie generalnie chodziło o to, że zawsze powinniśmy dążyć do jak najlepszych wyników a nie odchudzać sprzęt żeby "fajniej" było wyciągać mniejsze rybki.
Połamania i pozdrawiam.
[2013-06-09 19:09]