Szambo w jeziorze!

/ 11 odpowiedzi
Bardzo bym prosił o zainteresowanie się wodami przez pracowników PZW. Jeżeli bierzecie pieniądze za wydawanie zezwoleń to zadbajcie trochę o akweny. Wczoraj siedząc nad jeziorem poczułem dziwny smród. Zwijając zestawy i odnosząc do auta nasilał się, poszedłem za wonią i ujrzałem upuszczane szambo do jeziora... Nie dość, że nic ciekawego od początku roku nie idzie złapać to jeszcze zap.....la szambem, pływają ludzkie klocki i pijawki w tym żerują. Dziękuję za bezowocne chwile spędzone na wodach PZW i życzę wszystkim połamania.Jezioro Ostrowickie (Rypińskie)
barrakuda81

W jednym z niewielkich jezior w których wedkuje ludziska maja rury od kibli ( zewnętrznych "wychodków" ) wypuszczone do jeziora.Może i okazjonalnie korzystają z tych przybytków ale gówno do wody płynie.Pozdrawiam amatorów kapieli w tym zbiorniku:-)To u niektorych tkwi w DNA - chamstwo i świństwo.To z ludzi trudno wykorzenić niestety... (2018/07/06 22:16)

luxxxis

"Kiedy dobrzy ludzie nie robią NIC-zło triumfuje"
Widzisz-REAGUJ,albo zamilcz.
Każdy z nas ma komórkę,aparat i ch...wie co tam jeszcze do rejestracji dzwięku,obrazu,do popaplania z kolesiem,do zerknięcia na fejszajsy...
Ale żeby tak użyć tego we własnej obronie,w obronie łowiska,ryb,wędkujących kolegów--to już za dużo,lepiej się nie angażować i stać z boku licząc na cud.
Wpienia mnie takie smędzenie,autor opisał jasną,czystą,klarowną sytuację,wszystko na talerzu podane-jeden telefon na policję,do wydziału ochrony środowiska,czy do Nadzoru Wodnego i już....Delikwent własną wątrobę by po szlace ciagnął.
Polski ciemnogród psia mać...chcemy wszystkiego co "zachodnie",chcemy ich stylu życia,pensji,samochodów ,pieprzonych rowerów...
Wszystkiego (poza niemkami,brrrrrrrr) byle nie ODPOWIEDZIALNOŚCI.
Tam każdy bekart ma komórę,rozpalisz ognisko na trawie-jadą z tobą,zesrasz się w rezerwacie-STASI już za dupą stoi--stoi bo WIE,bo cynk właśnie dostało.
Gdy po raz 1-szy trafiłem nad Ren to nim złożyłem spina już trzech ludzi o kartę mnie spytało i uraczyło wizją kar i tortur za jej brak,gdy stanąłem nad Dunaj-em--z chaszczy jak spryskiwacze do trawy wyskoczyły "zielone berety" wrzeszcząc o dokumenty...
A u nas? olać to,to nie ja to ONI,ONI kasę biorą to niech cisną,to się nie udaaaa,koło mi przebiją w 20 letnim polonezie.-same wymówki psia mać.
"Nie da się"-pada najczęściej--a to gówno prawda,da się ale z naszą pomocą,patrząc i nie reagując--jesteśmy współwinni.
Polacy to dziwaczny naród,pełen chamstwa,zazdrości,nienawiści za to że ktoś może mieć o trzy cale szerszy telewizor,naród leniwy społecznie-lubi patrzeć ale nie pomagać,do narzekania jednak pierwszy.
Gdy sąsiadowi urodzi się dzieciak,nikogo to w zasadzie nie obejdzie,zdawkowe "gratki",może kielich z partyzanta i wsio...
Ale jak mu się chata zjara to banan jak czikita na paszczu...

To samo z c&r-połowa wędkarzy pewnie beretuje ryby tylko po to aby Zdzich czy Józio ich nie pożarł za MOJE....
Czy tak trudno być uczciwym wobec siebie i swej pasji? jak można widzieć gnojstwo i kure...wo i odwrócić wzrok,a potem patrzeć na siebie w lustrze...No jak?
W pale mi się to nie mieści...
Ilu z was ma numery do PSR,SSR,Nadzoru wodnego,WOŚ,itd...ile procent spośród wszystkich ? a ilu z tych "procentowych" skorzystało choć 1 z tej możliwości ?
(2018/07/09 21:12)

barrakuda81

Masz rację ale to że ktoś nie reaguje bezpośrednio nie czyni go współwinnym i nie fair jest wsadzanie go do jednego worka z tym kto łamie prawo. Sprawa czasem jest skomplikowana... społecznie.Doniesc na znajomego, sąsiada, kuzyna kolegi czyli człowieka z którym utrzymujemy relacje to nie jest proste.W życiu nic nie jest czarno -białe chociaż w pełni się zgadzam że takich kwestiach takie właśnie powinno być. Kolega sie oburzył bo to porusza jego wrażliwość i trudno się dziwić...Wielu z nas dla przykładu "podnosi" na wspomnienie ludobójstwa w Syrii czy gdzieś tam ale tylko nieliczni znajdą w sobie siłę i odwagę żeby osobiście dołożyć swój wkład w rozwiązanie problemu ( z reguły to i tak nic nie warte...). Reasumując nie każdy rodzi się żołnierzem, policjantem czy strażakiem a jednak ma potrzebę żeby podzielić się swoimi odczuciami.Nic nie zmienia faktu że najbardziej winny jest ten smieciarz, wylewacz gówien itd.Nie przerzucajmy tej odpowiedzialności i nie relatywizujmy.Jak kiedyś śpiewał chyba Kazik Staszewski - niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi:-) Jednak telefon do służb zawsze można rozważyć. (2018/07/10 10:29)

Piotr 100574

Luxxxis ma rację trzeba wziąć telefon i meldować gdzie trzeba.zadał sobie kolega tyle trudu żeby to tu opisać.Łatwiej by było zadzwonić na policję lub PSR.No ale chociaż wiemy że tam śmierdzi i nie warto jechać na ryby,mnie tym wpisem przekonałeś (2018/07/10 18:29)

gavron06

Sorry ze tak pozno. Ostrowite, powiat Rypin, Kujawsko-Pomorskie. Dla kolegi hejtera. reagowalem. Dowiedzialem sie, ze sprawa bedzie trudna, bo to jest prawdopodobnie pozostalosc po dawnej cukrowni. Ta jest nieczynna kilkanascie lat, dzialala od chyba 1900 roku, przy niej byly hotele pracownicze, obecnie bloki mieszkalne, i moze byc niemozliwe ustalenie skad sie to wzielo. Dzieki za zeszmacenie i zaszufladkowanie do grupy ludzi ktorymi sie brzydze. O tym kurwa marzylem (2018/07/23 23:44)

luxxxis

Uuuu,hejter? zeszmacenie? Bogato ... :)
Póki co nadal mieszkamy w ciemnogrodzie i trzeba więcej niż raz walić do urzędniczych drzwi.
Skoro "ktoś" ci mówi że "się nie da" "że trudno"-to poproś o to na piśmie,oficjalnie złóż kawał dokumenta a urzędas dupsko ruszy.
Wiem że to nie takie proste,w ciemie bity nie jestem jednak wiem także że się DA ,tylko zapału potrzeba.
"Zaszufladkowanie"--o tak,potwierdzam,jeżeli nie reagujesz na widok łamania prawa,przestępstwa to masz współudział,choćby nieświadomy.
Chyba nawet KK coś o tym mówi.

"Co mnie gryzie?" -to że polacy jaj nie mają i pozwalają się dymać na każdym kroku,że leniem są obszyci bo boją się zebrać w kupę i wpaść do urzędu.
Każdy wędkarz w kraju WIE że najgorszym fuck złem dla polskich wód jest ...PZW-psia mać i co? i nic... Banda leśnych dziadów dalej w trąbę wszystkich wali,tłamsi ile może przebłyski komercyjnych akcji,rozdaje wody w dzierżawę za cenę 2 rowerów górskich,szasta NASZĄ kasą jak małpa garścią cekinów. I co? i nic kużwa,stołki nadal okupowane.

Polskie wędkarstwo zdycha,jęczy i kwiczy jak zarżynane prosię,ostatki łowisk idą pod topór,rokrocznie obserwuję "zaniżanie" się wędkarskich zdobyczy.
Potokowce coraz mniejsze widuję na fejsszajsach,esoxy to samo,sandacze rozśmieszają,sumom z rzadka 2-ka z przodu wisi,w ekspansji tylko gatunki niejadalne-kleń,bolec,karp z racji silnego lobby.

Kiedyś się w dupę wszyscy ugryziemy,mówię wam,będą walki nad wodami o zakichanego jazgara.
Czas się ogarniać,tępić tytułowe chamstwo,łazić na zebrania i starać się zmienić cokolwiek na lepsze,choćby kosztem urlopu,paru wypadów na ryby itd...
Wiem jak jest-zycie pędzi,chajs potrzebny,ten się buduje a tamten rozwodzi--znam to,jednak dupę ruszyłem jak mnie wkur...li.
Dwójka dzieci szkolnych,żona z iQ 21,remonty za remontami,klienci oderwani od rzeczywistości a kasę sam zarabiać muszę-jednak dało się choć jestem wybitnie aspołecznym leniem.
Skora ja mogłem to wy też możecie,zaręczam.
Za kapotę straż miejską ciągałem do rurek z szambami,w ryja prawie dostał wódz wydziału ochrony środowiska,sanepid firanki zaciągał jak widzieli mnie na chodniku...

Powalczcie nim nie jest za póżno.
Łot co.Pzdr. (2018/07/24 21:16)

citipunk

(...)
Widzisz-REAGUJ,albo zamilcz.(...)
Nic dodać nic ująć- ale zawsze znajdą się tacy co mogą na PZW ponarzekać bo płacą rocznie 200 zeta więc mogą żądać żeby z tych składek na każdym łowisku postawiono ochraniarzy 24 na dobę, jak przyjdą na łowisko to prezes koła powinien im rozwijać czerwony dywan, do tego po 150 kg miesięcznie zarybień na wędkarza żeby codziennie 5 kilo każdy złowił- plus płetwonurek nabijający ryby na haczyk w dni w które nie biorą.... A jak PZW wymyśli jakąś akcję typu sprzątanie łowiska to jednemu z drugim się dupy ruszyć nie chce bo "płaci" i niech PZW sprząta.

A tak bez ironii: Mamy takie wody jak sobie o nie zadbamy! A za grosze płacone PZW mamy dostęp takich zasobów że nikt sobie z tego sprawy nie zdaje- jakby prywaciarz na tym łapy położył to zapomnijmy o tanim wędkowaniu. U prywaciarza nikt szamba do stawu nie wlewa, zawsze są ryby, możesz nawet 100 złowić i zabrać jak cie stać a nie żalić się na forum że dupa jesteś nie wędkarz i ryby nie potrafisz złowić.

Od szamba w wodzie jest wydział ochrony środowiska ale nie trzeba o tym wiedzieć: wystarczy zadzwonić na policję i oni skierują sprawę tam gdzie trzeba.

(2018/07/25 07:41)

Bromar

No dawno mnie tu nie było...
Pozmieniało się tu wiele ale że Ty Daniel hejterem jesteś... grubo oj grubo... :) (2018/07/25 21:18)

luxxxis

ÂNo dawno mnie tu nie było...
Pozmieniało się tu wiele ale że Ty Daniel hejterem jesteś... grubo oj grubo... :)

Bromar??? Nie wierzę ...:) Kopę lat...
Ja hejter? może...W zasadzie to nawet nie wiem co to do końca znaczy,za stary jestem na ten młodzieńczy żargon.
(2018/07/27 20:03)

Bromar

ÂÂNo dawno mnie tu nie było...
Pozmieniało się tu wiele ale że Ty Daniel hejterem jesteś... grubo oj grubo... :)

Bromar??? Nie wierzę ...:) Kopę lat...
Ja hejter? może...W zasadzie to nawet nie wiem co to do końca znaczy,za stary jestem na ten młodzieńczy żargon.

No widzisz, wpadłem na chwilę żeby zobaczyć jak tu teraz jest i co...
Widzę że dym robisz ... :) (2018/08/12 23:08)