Bardzo brudny mały stawik

/ 25 odpowiedzi
Mam bardzo mały staw 4m x 10m nie jest za głeboki ale jest strasznie brudny chciałbym wpuścić ryb ale nie wiem jakich.
u?ytkownik27896


Karasiem ten przeżyje w każdych warunkach ewentualnie linem (2011/01/02 14:09)

u?ytkownik57785


A ten brud, jest czym spowodowany? Co to za zanieczyszczenia? Taka woda brudna wpływa skądś, czy od zgnilizny na dnie, czy od podłoża/gruntu, czy jak?  (2011/01/02 14:12)

1z2z3z4


dam Ci kolego jedną dobrą rade  - nie wpuszczaj tam sumika karłowatego... (2011/01/02 14:43)

u?ytkownik52227


A ten brud, jest czym spowodowany? Co to za zanieczyszczenia? Taka woda brudna wpływa skądś, czy od zgnilizny na dnie, czy od podłoża/gruntu, czy jak? 


Wlasnie to jest najwazniejsze pytanie,moze warto go wyczyscic i bedzie ok.W sumie staw nie jest duzy i jest to wykonalne.Na chwile obecna to na 100%karas-przetrzyma wszystko. (2011/01/02 14:59)

kurkamat56


Trzcina, tak zwana rzęsa troszkę zamulone dno:) (2011/01/02 20:39)

u?ytkownik57785


To tak jak koledzy napisali, wpuść napewno karasia, parę karpi, ja bym ze względu na trzciny i rzęsę wpuścił wiosną ze 3 amury jako sprzątacze i filtry. Poza tym płotki, wzdręgi ,ale tylko po parę sztuk wszystkiego, bo przerybisz. (2011/01/02 20:45)

bodzio48


kolego ja zgadzam się całkowicie z przedmówcami karaś  lin parę sztuk no i amur do zrobienia porzadku no i troche spróbujsam posprzatac a będziesz miał uciechę na własnym stawiku (2011/01/03 09:51)

dany21


Ten stawik nie jest brudny tylko zarośnięty. Jak wpuścisz tam trochę rybek to z czasem roślin ubędzie a rybki szybko będą rosnąć bo w takim stawiku jest dużo naturalnego pożywienia. Lin, karaś, wzdręga to odpowiednie ryby. (2011/01/03 13:34)

arus


wzdrega i płoć raczej nie ze względu na przyduchę karas i lin przezimuja w mule tylko karas strasznie szybko sie rozmnaza za rok zywce bedziesz mogl sprzedawac 100% (2011/01/09 11:52)

Kacpeer113


W mojej okolicy jest staw podobnej wielkości to twojego i jest w nim bardzo ale to bardzo dużo glonów i do niego należ wpóścić dużą liczbę tołpyg i amurów aby zjadły odpowiednią ilość glonów. (2011/01/09 15:28)

u?ytkownik32263


Przy takim małym i zarośniętym stawie ja bym wpuścił ze 3-4 amury, poza tym karasie, liny i z 2-3 szczupaczki, żeby rybki były zdrowe i były trochę gonione przez drapieżnika. Sam posiadam oczko powierzchni ok 25 m2 i mam w nim 3 większe linki, parę 20-30 cm karasi w tym jeden ponad 1,5 kg oraz z 40-50 sztuk drobiejszych, paręnaście malutkich wzdrążek, jest też 60 cm szczupak oraz chyba 4 sumki, ale one będą wyłowione i przetransportowane do większego stawu. Pamiętaj o jednym. Jak chcesz mieć czystą wodę to NIE WPUSZCZAJ KARPII, bo one zasyfią wodę. I możesz też wpuścić kilka okoni, one zajmą się narybkiem karasi oraz żabimi kijankami. Mój stawik ma pojemność ok 16 tys. litrów i z doświadczenia mogę napisać , że może w nim być ok 10-15 większych rybek 20-40 cm oraz do 60 mniejszych. A w zimę i tak od czasu do czasu trzeba prewencyjnie robić przeręble. Ty będziesz miał pewno z 3 razy większą objętość. (2011/01/09 15:58)

arus


zgadzam sie z kol. tomkiem zero karpia jak zacznie szukac zarcia to rozbełta calą wodę co do drapiezników na takim małym stawiku to na początek po jednej sztuce a po roku dwóch będziesz widział ki .......(piiiiiiiiiiiiiiiiii) wode mąci . Koleżka ma stawik tylko troszke wiekszy od twojego i powiem ci ze to świetna zabawa . Uwazaj na okonia bo to szkodnik i rozmnaza sie z szybkoscia zblizona do karasia . Wczesniej zapomnialem dodac jednego gatunku o którym zapomnieli koledzy KIEŁBIK ( świetny żywiec ) . co do nadmiaru roślin to kotwca lub brona na lince przy takim AKWENIE wystarczy , my brone wyciągamy traktorem ale na kilku metrach dasz radę ręcznie MILEJ ZABAWY (2011/01/09 16:56)

u?ytkownik60775


Trzcina, tak zwana rzęsa troszkę zamulone dno:)

Kolego w takim stawku urosną ci takie liny że się w głowie niemieści,ja bym karasi niewpuszczał bo się bardzo szybko rozmnażają i niedadzą ci powędkować tych więkrzych okazów,na początek zaryb linem i kilkoma amurami, a za rok kilka karpi >powodzenia (2011/01/09 22:26)

u?ytkownik60775


zgadzam sie z kol. tomkiem zero karpia jak zacznie szukac zarcia to rozbełta calą wodę co do drapiezników na takim małym stawiku to na początek po jednej sztuce a po roku dwóch będziesz widział ki .......(piiiiiiiiiiiiiiiiii) wode mąci . Koleżka ma stawik tylko troszke wiekszy od twojego i powiem ci ze to świetna zabawa . Uwazaj na okonia bo to szkodnik i rozmnaza sie z szybkoscia zblizona do karasia . Wczesniej zapomnialem dodac jednego gatunku o którym zapomnieli koledzy KIEŁBIK ( świetny żywiec ) . co do nadmiaru roślin to kotwca lub brona na lince przy takim AKWENIE wystarczy , my brone wyciągamy traktorem ale na kilku metrach dasz radę ręcznie MILEJ ZABAWY


kiełb jest w polsce pod ochroną a więc jaki żywiec (2011/01/09 22:31)

arus


który kiełb bo sa dwa kiełbie w naszych wodach z wąsami i bez (2011/01/09 22:34)

Jędrula


zgadzam sie z kol. tomkiem zero karpia jak zacznie szukac zarcia to rozbełta calą wodę co do drapiezników na takim małym stawiku to na początek po jednej sztuce a po roku dwóch będziesz widział ki .......(piiiiiiiiiiiiiiiiii) wode mąci . Koleżka ma stawik tylko troszke wiekszy od twojego i powiem ci ze to świetna zabawa . Uwazaj na okonia bo to szkodnik i rozmnaza sie z szybkoscia zblizona do karasia . Wczesniej zapomnialem dodac jednego gatunku o którym zapomnieli koledzy KIEŁBIK ( świetny żywiec ) . co do nadmiaru roślin to kotwca lub brona na lince przy takim AKWENIE wystarczy , my brone wyciągamy traktorem ale na kilku metrach dasz radę ręcznie MILEJ ZABAWY


kiełb jest w polsce pod ochroną a więc jaki żywiec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehhhhhhhhhh , czasem się zastanawiam kto niektórym wędkarzom wydał karty wędkarskie ? A może w ogóle nie mają    ???

(2011/01/10 09:32)

perwer


Też Jędrula nie wiem,czytam na tych forach czasami i sie dziwie że wędkarze siedza po drugiej stronie monitora.Juz czytałem o szczupakach miarowych 40 centymetrowych,o sumie miarowym 50 cm o miarze na płoc 25 cm,20kilo leszcza na dobe itd...

Kiełbia w polsce mamy 4 rodzaje.3 rodzaje kiełba tzn kesslera,długowąsy i białopłetwy są to kiełby tzw.pod ochroną.Cały bajer polega na tym że wątpie że któryś z was i ja przy okazji,spotkamy któregoś z tych kiełbi.Żyją w rzekach,oczywiscie można je złowic,lecz z tego co wiem są rzadkoscią. Kiełbik krótkowąsy,którego tak jak karasia można spotkac wszedzie i wszędzie przezyje (niektórzy nawet w akwariach go chodują) ,mozna uzywac na żywca ,nie ma okresu ani wymiaru ochronnego.

(2011/01/10 10:03)

Jędrula


Dokładnie Darku tak jak mówisz , aż dziw bierze . Dodam jeszcze , że wystarczy sprawdzić u wuja google , przeczytać informację i nie pisać publicznie bzdur . Ja tak robię gdyż nie mam w głowie komputera , no i z zasady nie wypowiadam się na tematy w których nie mam wiedzy . (2011/01/10 10:10)

Jędrula


Dodam jeszcze , że mojego życiowego szczupaka złowiłem na kiełbia a nie wspomnę ile wpadło sandaczy na tego żywca .

Czy kiełb nadaję się do takiego stawu , nie wiem ? Nie mam pojecia jaką rolę miałby tam spełniać poza pokarmem dla drapieżników .

(2011/01/10 10:15)

perwer


Ale dobrze że jest forum takie jak to ,bo jeśli ktoś jest przekonany że np.szczupak ma 40cm to Ty,ja i inni koledzy wytłumaczą chętnie że kolega sie myli.Jest to jakas tam forma edukacji i to na rózne tematy,sam musze sie przyznac że dowiedziałem sie wiele ciekawych żeczy o których nie miałem pojęcia. (2011/01/10 10:18)

arus


kiełb w stawie spełnia taką rolę ze pierwszy zdycha jak w wodzie znajdą się środki ochrony roślin czy nawozy z pól (2011/01/10 23:45)

arus


co do spotkania kielbia z długimi wąsami ,który jest pod ochroną to zapraszam w świętokrzyskie nie jestem ichtiologiem ale łatwo je rozpoznać (2011/01/10 23:55)

krispi


Kolego moja kuzynka ma podobny staw wymiarami i ma tam 3 amury takie już koło 80 cm kilkanaście karpi dużych po około od 3 do 5 kilo i mnóstwo karasia oraz kilka linków i jest wszystko ok były też wczesniej szczupaki ale zostały odłowione (2011/01/11 23:17)