Barbórka

/ 40 odpowiedzi / 2 zdjęć
CZzesio

Witam Świątecznie :)

Z okazji "BARBÓRKI" życzę Wszystkim Górnikom wszystkiego najlepszego, tyle samo wyjazdów co i zjazdów, duuuuuuużo zdrowia, szczęścia górniczego i szybkiej (25l) i godnej emerytury :) . 
                                                SZCZĘŚĆ BOŻE :)

(2013/12/04 11:59)

kucus22

Dziś górnikom składam w darze,
swe najlepsze pozdrowienia.
Jest to dla mnie dzień szczególny,
bo wspólnie odbieramy życzenia.
Im za trud i ciężką pracę,
zdrowie zostawione pod zięmią.
Za ciepło które mamy w domu,
wszyscy za to ich bardzo cenią.
Zatem wspólnie dziś świętujmy,
zacne święto Barbórkowe.
Wznieśmy toast w ich imieniu,
i wypijmy Nasze zdrowie.
Wszystkim Górnikom Szczęść Boże! (2013/12/04 12:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adler

Dołączam się do życzeń w dniu Waszego Święta .

Z okazji Dnia Górnika gorąco życzę, aby w trakcie wykonywania codziennych obowiązków towarzyszyło Wam i zawsze poczucie bezpieczeństwa - i to zarówno bezpieczeństwa własnego i kamratów życia i zdrowia. Święta Barbara niech Was ma w opiece.

(2013/12/04 12:35)

kucus22

Polskie społeczeństwo jest zaiste dziwne. Pamiętamy o górnikach - chyba tylko o górnikach. Bo reszta zawodów jest ogólnie nie znana, nie szanowana, nie pamiętana ...A mamy tyle innych zawodów ale co tam o nich wspominać i pisać :-(((((Po co ?
A tu jest w ogóle wykaz wielu świąt :http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Kalendarz_%C5%9Bwi%C4%85t_nietypowych
Szanujmy i pamiętajmy o wszystkich zawodach !!!Czy ktoś z Was wogóle wie, że nauczyciele dwa tygodnie temu strajkowali i było ich 20 000 ?Nie wiecie - bo oni robią burd, nie palą opon, nie gwiżdżą, nie wyją, nie tłuką szyb na wystawach...
Bycie górnikiem ciężki to zawód ale każdy zawód jest ciężki i wymaga odpowiedzialności.
JK

koledze tylko przypomnę, że wspomniani nauczyciele również mają swoje święto 14 października ... a porównywanie górnika do chuligana trochę przykre przynajmniej dla mnie... (2013/12/04 13:13)

zbynio5o

Jak ktoś ma wątpliwości, niech sobie zjedzie 600 m. pod zimie na jedną dniówkę, miesiąc, rok lub 25 lat. 

Ja nie jestem górnikiem, mój teść nim był. Gdyby go zawał ściany nie połamał, zapewne pożyłby z 10-15 lat dłużej.

Oni świętują , ale tak naprawde to cieszą sie że kolejny rok umknęli przed kostuchą. Nie wszyscy mieli to szczęście. 

Mimo wszystko: Niech żyje nam Górniczy Stan !

(2013/12/04 13:32)

s1bartosz

Nie mam nic wspólnego z górnictwem, niemniej jestem pełen szacunku dla osób pracujących pod ziemią i chciałbym zauważyć, że bycie Górnikiem to nie jest tylko zawód ale styl życia. Jestem ze śląska i znam wiele rodzin "górniczych" jeśli kolega porównuje pracę nauczyciela czy urzędnika a nawet budowlańca do górnictwa to chyba nie wie jak wygląda kopalnia i praca pod ziemią. Takie komentarze są zdecydowanie nie na miejscu - szczególnie w dniu 4 grudnia i mają na celu jedynie wylewanie publicznie swoich żali. Sama barbórka to święto wszystkich Ślązaków, nie tylko zawodów górniczych ale i wielka tradycja kształtowana przez lata. Górnicy sami sobie wypracowali przez dziesiątki lat, pozycję tego święta nie tylko w śląskiej tradycji ale i całej Polski. Choćby z czystej przyzwoitości i dla zachowania higieny moralnej kolega JK Karp powinien sobie darować takie komentarze, w ostateczność założyć odrębny temat. 
Wszystkim górnikom życzę tyle samo wjazdów co wyjazdów. Szczęść Boże!  (2013/12/04 13:51)

ola86

Szczęść Boże. (2013/12/04 13:59)

Grzesiek75

Górnikom wszystkiego najlepszego bo to ich święto, a jeśli chodzi o zawód to jest on taki sam jak każdy inny i tyle, akurat taki sobie wybrali więc niech nie płaczą że ciężko, każdy inny zawód wiąże się z ciężką pracą. (2013/12/04 14:06)

zbynio 33

SZCZĘŚĆ BOŻE
wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!
(2013/12/04 16:04)

Bernard51

Wszystkim dołowym-GÓRNIKOM Szczęść Boże!
I ich rodzinom dużo zdrowia. (2013/12/05 04:23)