Zaloguj się do konta

"Baranek z cukru na Boże Narodzenie"?

utworzono: 2013/01/02 19:43
daniel-zawrot

Witajcie, jestem tu nowy i chciałby się dowidzieć czy pójście w styczniu ( a dokładnie w sobotę 5.01) ze spinningiem na okonia jest etyczne??!? Nie widzę przeszkód na wodzie bo  w tym miejscu do którego idę akurat nie ma lodu, ma być dobre ciśnienie i temperatura. A czy w ogóle są jakieś zasady itp. dotyczące tej kwestii?? Nie chce żeby było właśnie tak jak w tytule. [2013-01-02 19:43]

troc

Jeżeli Kolega opłacił składki na sezon 2013 i jeżeli nie jest zbiornik zamarznięty to jak najbardziej.
[2013-01-03 11:31]

daniel-zawrot

Dzięki. Oczywiście opłaciłem. [2013-01-03 15:21]

daniel-zawrot

A może macie jakieś doświadczenie z gumami? A dokładniej to czym przykryć je w pudełku żeby się nie przewracały i nie koziołkowały? Mam ich jeszcze mało może dlatego tak się dzieje, ale w plecaku, jak włoże a później nad wodą wyjmię to mam groch z kapuchą. JAk temu zapobiec? [2013-01-04 12:37]

daniel-zawrot

[2013-01-04 12:42]

daniel-zawrot

Chodzi głównie o te większe.
[2013-01-04 12:42]

MASTINO

A niech się przewracają :) Nic im nie będzie, nie odkształcą się, nie połamią, nie pobrudzą itd. Szybciej zostaną zerwane, pogryzione, poszarpane itd, niż zniszczone w pudełku :) Jedynie na haki możesz nanizać rureczki termokurczliwe, wentyle od dętek rowerowych itp. Dobrze, że dbasz o swój sprzęt, ale o takie rzeczy martwić się raczej nie musisz. Oby tylko były suche i co jakiś czas wyciągane z pudełeczka i używane zgodnie z przeznaczeniem. Powodzonka :) [2013-01-04 13:06]

daniel-zawrot

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cw2REsV9GmY#!Dzięki za szybką odpowiedź i sprostowanie. Na filmiku (link powyżej ) widać jak face wyjmuje przynęty z gorącej wody i wkłada do  jeziora czy rzeki i ją napina z obu stron, co on robi? Sorry że tyle pytań.  [2013-01-04 13:13]

MASTINO

"Odmrażał" je :) Łowił w dość zimnej wodzie jak widzisz (szron na motorówce) i guma w niej sztywniała i nie pracowała jak należy. Po to włożył do ciepłej wody, żeby odzyskała swoją elastyczność i nie została taka odkształcona potem w pudełku. Mój kolega w taka pogodę chował przynęty sztuczne pod kurtkę, wpięte na takiej płytce, bliżej ciała. [2013-01-04 13:27]

daniel-zawrot

Aha! Dzięki bo ja właśnie myślałem że on je prostuje czy coś w tym stylu. Dzięki. [2013-01-04 13:34]

daniel-zawrot

No. Połów nie był najprzyjemniejszy. 3 utracone przynęty wraz z dwiema przyponami i mały 17,5 centymetrowy okoń. Oczywiście wrócił do wody ale i tak nie miałem wyjścia bo był za krótki. A jeszcze później przyszły jakeś gówniary karmić kaczki!!! I musiałem iść bo ich matka by zadzwoniła na policję że pyskuje czy coś. Zrobiłem sobie zanętę z cukru waniliowego, mąki, płatków kukurydzianych,wafelków dietetycznych, mąki kukurydzianej, płatków owsianych i kaszy mannej. To wszystko zmielone i przekształcone w kuleczki. POstanowiłem poczekać do wiosny aż się zrobi ciepło i kaczki się wyniosą na lęgi wtedy postaram  się zrobić okoniom niezłą "jadkę". [2013-01-05 12:53]

daniel-zawrot

a tak w ogóle to jest coś takiego w pzw że ja nie mogę chodzić sam na ryby bo jestem niepełnoletni??? Bo mój kolega też niedawno zdał i nie wie o czymś takim. Jak to jest?! [2013-01-05 15:16]

daniel-zawrot

A  jeszcze jedno. W rejestrze jest napisane że przed przybyciem na łowisko się wpisuje nazwę najbliższą miejscowość. a jak ja mam zamiar jechać do Brzóże na żwirownie do cioci to tego łowiska nie ma w rozpisce, czy mimo to mam wpisywać wszystko tak samo jak na innych miejscach???I nie rozumiem jeszcze jednego. Jak są wymiary ochronne ryb i limicie to przy szczupaku jest napisane: 2 sztuki łącznie z boleniem i sandaczem.... Do jasnej anielki, nic z tego nie rozumiem. Prosze kolegów o wyjaśnienie. [2013-01-06 20:31]

MASTINO

a tak w ogóle to jest coś takiego w pzw że ja nie mogę chodzić sam na ryby bo jestem niepełnoletni??? Bo mój kolega też niedawno zdał i nie wie o czymś takim. Jak to jest?!

Jeżeli posiadasz już Kartę Wędkarską, a nie skończyłeś jeszcze 16 lat,  to możesz sam wędkować tylko w porze dziennej, jeżeli 16 lat skończyłeś, to wędkować Ci wolno przez całą dobę.

[2013-01-06 21:42]

daniel-zawrot

To po co ona tak powiedziała mojej mamie!??!?! A jak do niej pójde to da sie jakoś sprostować!?!!? Bo to dla mnie spore utrudnienie z mamą, ale ona swoje "bo facetka powiedziała że dla bezpieczeństwa" Żal [2013-01-06 21:44]

MASTINO

A  jeszcze jedno. W rejestrze jest napisane że przed przybyciem na łowisko się wpisuje nazwę najbliższą miejscowość. a jak ja mam zamiar jechać do Brzóże na żwirownie do cioci to tego łowiska nie ma w rozpisce, czy mimo to mam wpisywać wszystko tak samo jak na innych miejscach???I nie rozumiem jeszcze jednego. Jak są wymiary ochronne ryb i limicie to przy szczupaku jest napisane: 2 sztuki łącznie z boleniem i sandaczem.... Do jasnej anielki, nic z tego nie rozumiem. Prosze kolegów o wyjaśnienie.

Wczytaj się w to, co napisane jest w Rejestrze Połowu Ryb odnośnie wpisywania łowisk w rubryki. Jeżeli jakiegoś łowiska nie ma wymienionego w rejestrze, to go po prostu nie wpisujesz. Są tam opisane dokładnie zasady wpisywania łowisk, ryb itd. Możesz też dla swojego spokoju wpisać jak chcesz np. Żwirownia-Brzóże, nikt Ci nic za to nie zrobi, ale upewnij się, czy nie jest ono wpisane pod inną nazwą łowiska razem z przydzielonym do niego numerem. Jeśli złowisz bolenia, to możesz do niego dołowić szczupaka, albo sandacza, tak, zebyś miał dwa gatunki w dwóch sztukach łącznie.7. Wprowadza się następujące limity ilościowe
ryb do zabrania z łowisk:
b. W ciągu doby (w godz. 0.00 – 24.00):– troć jeziorowa, troć wędrowna, łosoś, sandacz,
szczupak, sieja, boleń, (łącznie) 2 szt.,
Czyli szczupak + jedna z tych ryb gatunków wymienionych powyżej, albo troć +......, albo łosoś + ......., albo sandacz + ....., albo sieja + ...., albo boleń + ..... albo dwie sztuki z jednego gatunku i koniec. Teraz chyba zrozumiesz.

[2013-01-06 21:59]

MASTINO

To po co ona tak powiedziała mojej mamie!??!?! A jak do niej pójde to da sie jakoś sprostować!?!!? Bo to dla mnie spore utrudnienie z mamą, ale ona swoje "bo facetka powiedziała że dla bezpieczeństwa" Żal

Może to mama tak Ci przekazała, bojąc sie o Twoje samotne wyprawy na ryby i wcale jej się nie dziwię. Poczytaj sobie RAPR.

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma
wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież
do 16 lat nie ma prawa do wędkowania
w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej
do opieki.

[2013-01-06 22:04]

daniel-zawrot

Dziękuje kolegom za wyjaśnienie. Ja w ogóle nie rozumiałem tego. Bo właśnie te regulaminy różne to są takim językiem napisane że ja nie rozumiem, ale dzięki. A co to tego wędkowania samemu to pójde i się zapytam. i będzie spokój.  Bo to było powiedziane żebym nie był SAM to najwyżej się będe umawiał z kolegami z klasy. [2013-01-07 14:14]

szyspinn29

"Odmrażał" je :) Łowił w dość zimnej wodzie jak widzisz (szron na motorówce) i guma w niej sztywniała i nie pracowała jak należy. Po to włożył do ciepłej wody, żeby odzyskała swoją elastyczność i nie została taka odkształcona potem w pudełku. Mój kolega w taka pogodę chował przynęty sztuczne pod kurtkę, wpięte na takiej płytce, bliżej ciała.

Tu bym podyskutował, bo jak ja na trotkach jestem i łowię na mrozie nic z gumą się nie dzieje, do wody wkładam przynęty często w domu, bo lepiej pracują po prostu bardziej miękkie są. Zwłaszcza ripperki kopytka tego nie wymagają. Mam ten film i tam facet mówił, że gumy będą bardziej elastyczne, lepsze, łowniejsze i lepiej zachowywać się będą w wodzie. Nic o mrozie :)

I jak je wkładał do wrzątku to były miękkie i ogonki latały na wszystkie strony ;))

W gumach dragona nie trzeba nic robić z nimi przynajmniej nie polecam :))) Bo może wyjść dziwny efekt.

[2013-01-07 15:31]

daniel-zawrot

A wiecie może jak dobrze wysuszyć muchy tak żeby miały swój pierwotny kształt? [2013-01-08 16:19]

MASTINO

"Odmrażał" je :) Łowił w dość zimnej wodzie jak widzisz (szron na motorówce) i guma w niej sztywniała i nie pracowała jak należy. Po to włożył do ciepłej wody, żeby odzyskała swoją elastyczność i nie została taka odkształcona potem w pudełku. Mój kolega w taka pogodę chował przynęty sztuczne pod kurtkę, wpięte na takiej płytce, bliżej ciała.

Tu bym podyskutował, bo jak ja na trotkach jestem i łowię na mrozie nic z gumą się nie dzieje, do wody wkładam przynęty często w domu, bo lepiej pracują po prostu bardziej miękkie są. Zwłaszcza ripperki kopytka tego nie wymagają. Mam ten film i tam facet mówił, że gumy będą bardziej elastyczne, lepsze, łowniejsze i lepiej zachowywać się będą w wodzie. Nic o mrozie :)

I jak je wkładał do wrzątku to były miękkie i ogonki latały na wszystkie strony ;))

W gumach dragona nie trzeba nic robić z nimi przynajmniej nie polecam :))) Bo może wyjść dziwny efekt.

Tu już kłaniają się prawa fizyki. Nawet metal staje się inny na mrozie. Nie powinno się wkładać przynęt do wrzątku. Ciepła woda, czy jakiekolwiek ogrzanie ciepłem.

[2013-01-09 09:48]

Diablo

Tu już kłaniają się prawa fizyki. Nawet metal staje się inny na mrozie. Nie powinno się wkładać przynęt do wrzątku. Ciepła woda, czy jakiekolwiek ogrzanie ciepłem.

Wedkarze już od dawna próbują udoskonalić przynęty i wkładanie do wrzątku gum (aby były bardziej miekkie) czy blach, obrotówek ( zmiana koloru) to żadna nowość. I bladego pojęcia nie mam skąd Ci przyszło do głowy że nie powinno się tego robić...
[2013-01-09 11:52]

MASTINO

Wedkarze już od dawna próbują udoskonalić przynęty i wkładanie do wrzątku gum (aby były bardziej miekkie) czy blach, obrotówek ( zmiana koloru) to żadna nowość. I bladego pojęcia nie mam skąd Ci przyszło do głowy że nie powinno się tego robić...

Z praktyki, wędkarzu, z praktyki. Wkłądanie przynęt do wrzątku........wolny wybór. Nawet w kwas se je wkładaj, nie mój cyrk, nie moje przynęty. 
I bladego pojęcia nie mam skąd Ci przyszło do głowy że powinno się to robić...

[2013-01-09 13:13]

Diablo

Z praktyki, wędkarzu, z praktyki. Wkłądanie przynęt do wrzątku........wolny wybór. Nawet w kwas se je wkładaj, nie mój cyrk, nie moje przynęty. 
I bladego pojęcia nie mam skąd Ci przyszło do głowy że powinno się to robić...

He he he nigdzie nie napisałem że powinno. Ino z doświadczenia wiem że podgrzana guma jest bardziej "ruchliwa" w wodzie a blachy zmieniają kolor. Dla lepszych połowów różne cuda wędkarze robią z  gumami, od obklejania brokatem, podgrzewania, zakładania na główkę, do góry brzuchem nawet przez łączenie na klej dwóch różnych gum w jedną. Pomysłowość ludzka nie zna granic a sukces leży w pomysłowości a nie kupowaniu masówek i bezmyślnym biczowaniu nimi wody :)

[2013-01-09 13:19]

daniel-zawrot

Dobrze że nie opowiedzieliście bo już wysuszylem. NIc się nie stało.  [2013-01-09 15:42]

Diablo

Dobrze że nie opowiedzieliście bo już wysuszylem. NIc się nie stało. 

spoko :)
[2013-01-10 10:46]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia