Bank odmówił mi kredytu hipotecznego

/ 14 odpowiedzi
Witam. Planuje kupić mieszkanie w najbliższym czasie. Nie zarabiam tak niewiele, żona również. Niestety ale już drugi bank wystawił nam decyzję negatywną w sprawie kredytu hipotecznego. Jak zwiększyć swoja zdolnosć? I tak w ogóle to kiedy banki zrobiły się tak restrykcyjne w wydawaniu kredytów? Mój brat brał kredyt jakieś 3 lata temu i nie miał z tym problemu....
ogtw

A jak na rybach, czy też takie szczęście masz jak w banku? (2015/09/17 14:58)

zbynio5o

Widać że jesteś chopie tak zdesperowany, że logujesz wszędzie aby uzyskać odpowiedż hehe.  Z doświadczenia wiem (kredyty konsumpcyjne), że nie raz musze przelecieć 5-7 banków aby klient dostał kredyt.
Moja rada : szukaj dalej w innych bankach lub sprawdż czy nie jesteś w BIK. Tam za byle co można sie znależć. (2015/09/17 15:32)

Jakub Woś

Witam. Planuje kupić mieszkanie w najbliższym czasie. Nie zarabiam tak niewiele, żona również. Niestety ale już drugi bank wystawił nam decyzję negatywną w sprawie kredytu hipotecznego. Jak zwiększyć swoja zdolnosć? I tak w ogóle to kiedy banki zrobiły się tak restrykcyjne w wydawaniu kredytów? Mój brat brał kredyt jakieś 3 lata temu i nie miał z tym problemu....

Po pierwsze zmień doradcę. Skoro nie wiesz co zrobić to znaczy był słaby, dobry doradca podrasowałby papiery żeby przeszło. Po drugie na brak zdolności może wpływać Scoring BIK. Jak masz A lub B to dobrze. C,D,E to źle. A Brak Score jeszcze gorzej bo nie masz żadnej historii. Możesz też poszukac dodatkowych zabezpieczeń np. dotychczasowe mieszkanie lub poręczenie -  wspomniany brat.
(2015/09/17 18:05)

Piotr 100574

ja myślę że teraz są takie jaja w UE że wszystko grozi rozpadem ,pewnie to też jest powodem tego że banki nie są skore do pożyczania pieniędzy  (2015/09/17 19:49)

troc

Zdolności sztucznie nie ma co zwiększać- proponuję udać się do dobrego doradcy finansowego, większość jest na prowizji banku, dla pożyczkobiorcy znajdą bank, który udzieli kredytu, pomogą również w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i to wszystko za darmo. Nie tak dawno właśnie w ten sposób załatwiłem swój kredyt.... Powodzenia. (2015/09/17 21:07)

Dos equis xx

Banki są restrykcyjne od czasów kiedy hazardziści frankowicze zaczeli raban robić. Brali kredyty jak frank był po 3 złote w walucie w której nie zarabiają. Podpisywali oświadczenia o ryzyku zmiany kursu walutowego. Frank spadł poniżej 2zł to klaskali uszami a jak wzrósł do 3,8zł to nagle płacz. Płacz bo płacą dwa razy więcej. Ale nie dwa razy więcej od czasu kiedy brali kredyt ale od czasu najniższego kursu kiedy żyli jak paniska i z innych drwili.

Zaryzykowali i przegrali. A teraz banki przez nich dostają po dupie. Banków mi nie żal. Ale my też dostajemy po dupie bo teraz z naszych podatków hazardzistom trzeba pomagać.
(2015/09/17 22:41)

Sith

Poczytaj w googlach
(2015/09/18 07:17)

rudy120

Powodów odmowy może być wiele:
karta kredytowa i limit na niej
zła historia kredytowa
albo też brak historii kredytowej
praca na umowę zlecenie albo o dzieło
Banki faktycznie są bardziej restrykcyjne niż kiedyś. Korzystałeś z jakiegoś kalkulatora zdolności kredytowej?  (2015/09/21 11:11)

piotr-benet

Nie.Jeszcze z tego nie korzystałem. Po prostu poszedłem do banku, zapytałem się tam i mi tam odmówili. Tak prezentuje się cała sytuacja.  (2015/09/22 10:13)

rudy120

Nie.Jeszcze z tego nie korzystałem. Po prostu poszedłem do banku, zapytałem się tam i mi tam odmówili. Tak prezentuje się cała sytuacja. 

A czemu w takim razie nie korzystaliście z pomocy doradcy? Jak ja brałem kredyt hipoteczny to wybraliśmy się do doradcy kredytowego i ten podpowiedział nam co wybrać. Dzięki temu człowiek ma o wiele lepsze rozeznanie w temacie. Samemu ciężko jest cokolwiek sensownego znaleźć. 
(2015/09/23 06:24)

piotr-benet

Po prostu nie znam nikogo kogo mógłbym w tej sprawie sie doradzić. Poza tym obawiam sie troche,że doradca nie udzieliłby mi dobrej rady. W sensie,ze poleciłby coś co jest dla niego korzystne a niekoniecznie dla mnie. Nikt  z moich znajomych nie brał w ostatnim czasie kredytu z tego co wiem. 
Dzięki za info swoją drogą.  (2015/09/23 10:50)

rudy120

Samemu cieżko bedzie CI wybrać jakąś sensowną ofertę. Doradca dostaje taką samą prowizję w każdym miejscu tak wiec nie wiem czego obecnie się obawiasz. Proponuje zostawić kontakt na stronie comperia, do której tutaj dałem link. Powinien się do Ciebie odezwać doradca w tej sprawie oraz podpowiedzieć Ci co będzie lepsze.  (2015/09/23 11:15)

pstrag222

A czemu się uparłeś na kredyt hipoteczny? (2015/09/26 16:08)