Zaloguj się do konta

Bagna - karaś lin szczupak

utworzono: 2011/10/03 16:34
hamandoss

WitamZnalazłem w lesie spore bagno. Takiej czystej wody jest ok 30x50 metrów. Wokół są jeszcze spore rozlewiska a nawet większe oka ale nie dostępne. W tym dostępnym miejscu woda ma ok metr, może ciutkę więcej, śmierdząca i lekko taka żółtawa jak sie do wiadra nabierze.  Postanowiłem zobaczyć czy coś czasem tam nie weźmie. Pojechałem i byłem na miejscu o 7. Rzuciłem na drugą stronę ok 2m od brzegu. Ponęciłem zanętą lin, karaś. Po ok 20 minutach zaczęły się brania. Same karasie takie 20-30cm branie za braniem na białego. Były dość spasione i miały ciemnobursztynową barwę. No ale szczerze liczyłem na jakiegoś lina ale na karasiach się skończyło. Do 13 licznik dobił do 50 sztuk :-) (wszystkie oczywiście wróciły do wody bo nawet bym nie zaryzykował ich zjeść).A teraz w sumie moje pytanie do osób które odwiedzają podobne bagienka czy na takich łowiskach zdarza się wam złapać lina ? Oraz czy jest szansa że tam jest jakiś szczupaczek? Łowiłem na haczyk nr. 14 i ani jednej malutkiej sztuki, same duże. Aż dziwne że jak jest tyle karasia to się nie namnożył. Na innych karasiowych łowiskach zawsze jest masa drobnicy a tu nic. Tylko czy szczupak w takiej wodzie by przeżył? [2011-10-03 16:34]

boreek9

Prawdę mówiąc mam też takie bagienko blisko domu . Chodzę tam dość często . Po zimie na brzegu nawet szczupaczka zdechłego widziałem . Często zdarzało mi się tam łowić karasie oraz płocie i kilka razy , czasami leszcze. W połowie września ustawiłem wędkę spławikową na 1,5 metra(czerwony robak) . Rzut ok.2 metry od brzegu i czekam . Ostre puknięcia , zacięcie i siedzi :) pierwszy Linek z tego bagienka . Zdarzyło mi się także tego dnia wyciągnąć leszcza . Rybki oczywiście zostały wpuszczone do wody ; ) Dość często na takich bagienkach są ciekawe rybki :) Nęciłem zanętą Lin/Karaś firmy TRAPER .
[2011-10-05 17:02]

Diablo

Liny pewnie są ale przy takim zagęszczeniu japońca ciężko się będziesz miał do nich dobrać
[2011-10-05 17:41]

11malpiszon

U mnie nie daleko domu tez jest bagienko ma juz z 17 lat jak zaczynalem kariere wędkowanie tam łowiłem  i lapalem karasie wędkarze wylawiali tam sumy karpie liny i szczupaki dziś jest tam dosyć zarośnięte i jest na powierzchnie zensa wodna Czy moze tam być jakaś ryba dzis nikt tam nei łowibagno jest niczyje kolega mi mówi że moga tam być karasie bo ptaki ikre przenosza z innych stawów. Jest umnie jeden stawik sa tam amury i karpie oraz sum około 1m , jest jeszcze bagno duze tez pokryty żensa wodne moze tam cos byc mam ochote sie tam wybrać :]
[2011-10-05 18:24]