Bąblowanie co to może byc ?

/ 33 odpowiedzi
Zibi60


Jeśli bąbelki się przemieszczają, to mogą być ryby. Po wielkości bąbli można spróbować określić gatunek: lin, karaś - małe, karp i leszcz większe. Obserwowałem takie zjawiska wielokrotnie przy zasiadce na liny. Na przygotowanym łowisku byłem przed świtem i przy zachowaniu absolutnej ciszy obserwowałem jak z grążeli w kierunku zanęconego miejsca przemieszczały się sznury banieczek. Po pewnym czasie spławik się zakołysał i nastąpił odjazd. Na zestawie 0,16/0,14 mm udało mi się wyjąć liny ponad 40 cm, karpie przeważnie wygrywały i musiałem zastosować cienką plecionkę. Brania karpi były bardzo zdecydowane, w ciągu sekundy spławik był w grążelach. Łowiłem na tym bajorku także leszcze ok. 50 cm i pokaźne karasie złociste. Przechodzący obok wędkarze ironizowali, że łowię w bajorku... oj żeby oni widzieli jakie tam ryby były. Nie chwaliłem się zbytnio i dlatego łowiłem tam parę lat, ale teraz zarosło i brak możliwości wędkowania.
Jeszcze jedna uwaga: najlepsze brania były od świtu do wzejścia słońca, oraz po zachodzie do zmroku. Próbowałem w nocy - bez efektów. Jeszcze jeden warunek - brak fali. Przy pochmurnym i bezwietrznym dniu brania były trochę dłużej.
Pozdrawiam i życzę udanych połowów. (2011/08/31 09:44)

mateuszwos


Jeśli bąbelki się przemieszczają, to mogą być ryby. Po wielkości bąbli można spróbować określić gatunek: lin, karaś - małe, karp i leszcz większe. Obserwowałem takie zjawiska wielokrotnie przy zasiadce na liny. Na przygotowanym łowisku byłem przed świtem i przy zachowaniu absolutnej ciszy obserwowałem jak z grążeli w kierunku zanęconego miejsca przemieszczały się sznury banieczek. Po pewnym czasie spławik się zakołysał i nastąpił odjazd. Na zestawie 0,16/0,14 mm udało mi się wyjąć liny ponad 40 cm, karpie przeważnie wygrywały i musiałem zastosować cienką plecionkę. Brania karpi były bardzo zdecydowane, w ciągu sekundy spławik był w grążelach. Łowiłem na tym bajorku także leszcze ok. 50 cm i pokaźne karasie złociste. Przechodzący obok wędkarze ironizowali, że łowię w bajorku... oj żeby oni widzieli jakie tam ryby były. Nie chwaliłem się zbytnio i dlatego łowiłem tam parę lat, ale teraz zarosło i brak możliwości wędkowania.
Jeszcze jedna uwaga: najlepsze brania były od świtu do wzejścia słońca, oraz po zachodzie do zmroku. Próbowałem w nocy - bez efektów. Jeszcze jeden warunek - brak fali. Przy pochmurnym i bezwietrznym dniu brania były trochę dłużej.
Pozdrawiam i życzę udanych połowów.

Mmam dokładnie takie same doświadczenia z linem jak kolega Zibi. (2011/08/31 10:03)

str


Jeżeli są to liny, położenie przynęty na dnie niezawsze jest dla tych ryb rozwiązaniem optymalnym. Często przy połowie tych ryb postawienie zestawu kilkanaście, czy kilkadziesiąt cm nad dnem dawało mi lepszy rezultat niż łowienie na gruncie - warunkiem przy tym sposobie jest bezwietrzna pogoda i robactwo na haku.

 

(2011/08/31 10:42)

u?ytkownik87662


Witam
Oczywiście bomblować może lin, ale przekonałem się wielokrotnie na Zielonce, że takie efekty wyczyniają małe płocie i krasnopiórki (takie do 7 cm). Załóż malusi haczyk a przekonasz się co tam grasuje. Lin może się zdarzyć. Ja proponuje zanęcić kukurydzą. (2011/08/31 12:32)

maverick1971


Witam
Po zanęceniu kuku.. bąblowało i gotowało się - na hak 8. 3-4 białe i do wody .Efekt ; 2 liny po 1.10kg i kilka płoci i krasnopiórek. Łowisko nie daleko Poznania.
Super miejsce na drapieżniki i biała rybę.
A wracając do tematu w miejscach gdzie " bąblowało -żerował lin,leszcz,płoć i krasnopiórki karaś też miejscowym się trafiał (2011/08/31 14:12)

ayem


Otóż to nie zawsze to jest lin , nawet wczoraj zasadziłem się na lina , po wrzuceniu garści kukurydzy po jakimś czasie zaczęło się bąblowanie raz , drugi i wyciągałem krasnopióry . Tak jest jeżeli ryba grzebie przy dnie . (2011/08/31 15:46)

marciano


mogą to być ryby ale nie muszą, tak jak kolega wcześniej napisał : jeżeli pojawiają się sznureczki bąbelków przemieszczające się to są to ryby natomiast jak bąble wyskakują w jednym miejscu to oznacza, że ,, ziemia oddycha,,.połamania (2014/03/27 12:12)

lin w kapelonach


jest tam rozpiór? umnie rozpiór taki 20-25 cm robi mielonke z dna jak się sypnie byle czym , krąp też lubi... lin bardziej w punkcie ma bąbelki na moim łowisku takie średnicy 30-50 cm ,bardziej zbite w punkcie ,pojawiają się nieraz w kilku miejscach w bliskich odległościach od siebie 3-4 skupiska bąbelków czasem połączone ścieżką z bąbelków... (2014/03/27 18:32)