Zaloguj się do konta

Automatyczny koszyczek zanętowy

utworzono: 2013/03/30 14:03
waldiglogow

https://www.youtube.com/watch?v=2vJ5iLemg9g 

testował ktos juz ten wynalazek?
[2013-03-30 14:03]

bluehornet

[2013-03-30 14:02]

waldiglogow

dzieki [2013-03-30 14:08]

Dla mnie totalna głupota .Jedynie do czego się nadaje - to chyba do odstraszania ryb . [2013-03-30 14:11]

marek-debicki

Demonstracja na pięć z plusem. Pozdrawiam i do usłyszenia.
[2013-03-30 14:34]

Boolek

ciekawa sprawa można kupić na allegro ? [2013-03-30 14:47]

Arcymisiek

Aż taka znowu to głupota nie jest.Działanie ma podobne do koszyków typu method , tylko trzeba je umiejętnie zastosować.
Wklejam kolejny film , który szerzej omawia zastosowanie w/w koszyka.
Film bardzo fajny i pouczający , niestety w języku Czeskim.
Polecam oglądanie w jakości HD

Sprzęt użyty to:
 Shimano Catana cx medium}feeder
 Shimano Beastmaste bx medium}feeder
 Shimano aero wielkości 3000 x 2 [2013-03-30 14:50]

Grzesiek75

Jak dla mnie , również myślę że jej działanie może straszyc ryby. [2013-03-30 14:59]

Arcymisiek

Jak dla mnie , również myślę że jej działanie może straszyc ryby.

Pooglądaj film który wkleiłem i pomyśl jeszcze raz.:)

[2013-03-30 15:13]

Grzesiek75

To ja trochę kolege oświecę, niemusze myślec jeszcze raz, działanie takiego koszyka znałem już wczśniej, firma kostal już dawno na swoim filmiku pokazywała działanie takiego koszyka , nie muszę oglądac czeskich filmów, i moim zdaniem w pewnych sytuacjach działanie tego koszyka może odstraszac rybki. Pozdrawiam. [2013-03-30 15:27]

Aż taka znowu to głupota nie jest.Działanie ma podobne do koszyków typu method , tylko trzeba je umiejętnie zastosować.
Wklejam kolejny film , który szerzej omawia zastosowanie w/w koszyka.
Film bardzo fajny i pouczający , niestety w języku Czeskim.
Akurat te czeskie filmy uważam za jedne z lepszych jakie można znaleźć na kanałach telewizyjnych / oprócz stacji Seasons / . Jednak proszę zwrócić uwagę na fakt , że pokazany film ilustruje połów w jakimś zamkniętym zbiorniku / mniemam , że ala stawie hodowlanym / gdzie ryby są regularnie dokarmiane / zarówno przez wędkarzy , a głównie przez właścicieli sypiących z łodzi łopatami dla nich paszę - więc nie są one tak bojaźliwe jak w naturalnym zbiorniku / a głównie w rzece / . Nawet już absrtrahując od kwestii płochliwości / a jestem przekonany , że taka wyskakująca katapulta z pewnością robi wrażenie na rybce / to także uważam , że takie zatapianie przynęty w miksturze znajdującej się w koszyczku często musi powodować plątanie się zestawu . Zawsze będę zdania , że najprostsze , nieudziwnione zestawy są najskuteczniejsze , tym bardziej , że już o wiele wcześniej dla rzeszy "wynalazców" wprowadzono na rynek woreczki pva , czy specjalnie skonstruowane ciężarki do ich oblepiania zanętą - zasada jest ta sama , więc po co na siłe ulepszać już coś sprawdzonego ? 
P.S.  Inf. dla jednego z uczestników portalu - proszę obejrzeć jak prawidłowo powinny być ustawione kije do metody feederowej , a nie za każdą nadażającą się okazją promować swoją poronioną wizję wbijania wędek " na sztorc " / robi się to głównie podczas połowu z plaży - i ma to tam uzasadnienie - > trzeba ominąć fale przybojowe / Pozdrawiam !    [2013-03-30 15:46]

Arcymisiek

To ja trochę kolege oświecę, niemusze myślec jeszcze raz, działanie takiego koszyka znałem już wczśniej, firma kostal już dawno na swoim filmiku pokazywała działanie takiego koszyka , nie muszę oglądac czeskich filmów, i moim zdaniem w pewnych sytuacjach działanie tego koszyka może odstraszac rybki. Pozdrawiam.

Jasne! koszyczek wystrzeli...Buuumm!!! A wszystkie ryby uciekną w "krzaki".:)
Nikogo nie chcę na siłę przekonywać do tego koszyka,chodziłomi tylko o głebsze spojrzenie na jego zastosowanie,ponieważ uważam , ze idea jego zastosowania jest podobna jak w koszykach "metod',czyli : zanęta i przynęta są skupione na bardzo małej powiechni,co może ,a nawet w większości przypadków skutkuje braniem.
Ogólnie , to chciałem tylko przybliżyć jak to może wyglądać w praktyce.

Natomiast jeśli mówimy o zbiorniku na którym film jest kręcony , to gołym okiem widać , że woda kipi od ryb -tego nie da się ukryć.

[2013-03-30 16:14]

panterasrc

Witam. Do kolegi Ernesta . Jeśli mnie miałeś na myśli to nikomu nie polecam ustawiać feedera na sztorc , ja tak robię i nie przestanę bo na rzece taki sposób najlepiej mi się sprawdza . A moją pierwszą rybkę [okonia]złowiłem w 1968 roku ubiegłego wieku .
[2013-03-30 17:32]

Witam. Do kolegi Ernesta . Jeśli mnie miałeś na myśli to nikomu nie polecam ustawiać feedera na sztorc , ja tak robię i nie przestanę bo na rzece taki sposób najlepiej mi się sprawdza . A moją pierwszą rybkę [okonia]złowiłem w 1968 roku ubiegłego wieku .

Sorry , ale o kol. pierwszy raz słyszę :) - nie mniej jednak Cześć ! : Łowca Ernest wita Cię na wedkuje.pl :)

[2013-03-30 18:45]

Boolek

Ty ale jak to się używa ta sprężynka sama wyskakuje czy jak to jest?? [2013-03-30 19:02]

Arcymisiek

Ty ale jak to się używa ta sprężynka sama wyskakuje czy jak to jest??

Pogratulować bystrości.:)
[2013-03-30 19:42]

piotrtr3

Dlaczego miałby odstraszacz ryby ten koszyczek raczej nie.Samo  wrzucenie go do wody powoduje większy hałas niż te jego wystrzelenie. A jak ciągniesz rybę to ile hałasu  i co ? za chwilę następną.Tu chodzi oto czy chcemy to używać i czy w to wierzymy. [2013-03-30 22:19]

przemo1980

P.S.  Inf. dla jednego z uczestników portalu - proszę obejrzeć jak prawidłowo powinny być ustawione kije do metody feederowej , a nie za każdą nadażającą się okazją promować swoją poronioną wizję wbijania wędek " na sztorc " / robi się to głównie podczas połowu z plaży - i ma to tam uzasadnienie - > trzeba ominąć fale przybojowe / Pozdrawiam !   

Myślę że łowiąc w rzece z szybkim nurtem ustawienie wędki "na sztorc" tez ma swoje uzasadnienie to po pierwsze, a po drugie to nikt mi  nie zabroni , ani nie będzie narzucał jak mam ustawiać wędki.
Napisz lepiej w czym przeszkadza tak ustawiona wędka. Ja na tę chwilę widzę tylko jeden czynnik który mi osobiście może przeszkadzać przy tak ustawionej wędce, ale wtedy to siła wyższa i jak potrzeba to wędzisko idzie w dół.
[2013-03-30 22:23]

lukasz0912

Moim zdaniem zamiast tego koszyczka lepiej użyć koszyczka do methody. [2013-03-31 08:20]

Boolek

P.S.  Inf. dla jednego z uczestników portalu - proszę obejrzeć jak prawidłowo powinny być ustawione kije do metody feederowej , a nie za każdą nadażającą się okazją promować swoją poronioną wizję wbijania wędek " na sztorc " / robi się to głównie podczas połowu z plaży - i ma to tam uzasadnienie - > trzeba ominąć fale przybojowe / Pozdrawiam !   

Myślę że łowiąc w rzece z szybkim nurtem ustawienie wędki "na sztorc" tez ma swoje uzasadnienie to po pierwsze, a po drugie to nikt mi  nie zabroni , ani nie będzie narzucał jak mam ustawiać wędki.
Napisz lepiej w czym przeszkadza tak ustawiona wędka. Ja na tę chwilę widzę tylko jeden czynnik który mi osobiście może przeszkadzać przy tak ustawionej wędce, ale wtedy to siła wyższa i jak potrzeba to wędzisko idzie w dół

Może i nie będę miał racji ale gdy masz na sztorc będzie wiał wiatr i tak zwana dupa :D

[2013-03-31 08:45]

kedzio

Też ustawiam feedera lub pickera prawie na sztorc, niezależnie od tego, czy łowię na rzece, czy na stojącej kałuży. Tak lubię, tak mi wygodnie, tak postawione wędki nie zajmują miejsca na stanowisku, a jeśli wieje i żyłkę napina, to wtedy kładę kije poziomo. Ale nie ma to żadnego znaczenia jeśli chodzi o skuteczność połowu. I czy ktoś komuś zabroni tak łowić? Niech sobie każdy robi jak chce. A  co do strzelającego koszyczka, nie ma najmniejszego wpływu na stan ducha ryb. To jest tylko gadżet powodujący umieszczenie haka w tym samym miejscu co zanętę. Nic więcej i nic mniej. Plątać się nie plącze jeśli się odpowiednio umieści wewnątrz hak i część przyponu. A czy używać, czy nie używać, niech sobie każdy spróbuje. Ja nie używam, ale sąsiad, który ze mną wędkuje używa z powodzeniem. Ja jestem raczej tradycjonalistą, ale nie będę komuś odradzał czegoś, co może być skuteczne. Trzeba to zbadać samemu i tyle. [2013-03-31 11:33]

Na tak sporą liczbę speców metodycznych , może założylibyście jakąś swoją grupę i opracowalibyście jakiś przewodnik wędkarski ? - może nawet skoro taką popularnością podobnych znawców cieszy się program " Modelki na rybach " to może jakaś swoja produkcja ?/ - tym bardziej , że  na forum w ostatnim czasie pojawił się znany reżyser filmowy :)Powodzenia !   [2013-03-31 15:13]

waldiglogow

http://allegro.pl/automatyczny-splawik-samozacinajacy-20-taniej-i3131995426.html

jeszcze to oceńcie.jest jeszcze lepsze
[2013-03-31 19:49]

To przy stosowaniu tych wynalazków chyba wędkarz jest zbędny ? [2013-03-31 20:09]

kedzio

Na tak sporą liczbę speców metodycznych , może założylibyście jakąś swoją grupę i opracowalibyście jakiś przewodnik wędkarski ? - może nawet skoro taką popularnością podobnych znawców cieszy się program " Modelki na rybach " to może jakaś swoja produkcja ?/ - tym bardziej , że  na forum w ostatnim czasie pojawił się znany reżyser filmowy :)Powodzenia !  

Cóż za podziwu godna przenikliwość i mądrość. [2013-03-31 21:09]

przemo1980

Na tak sporą liczbę speców metodycznych , może założylibyście jakąś swoją grupę i opracowalibyście jakiś przewodnik wędkarski ? - może nawet skoro taką popularnością podobnych znawców cieszy się program " Modelki na rybach " to może jakaś swoja produkcja ?/ - tym bardziej , że  na forum w ostatnim czasie pojawił się znany reżyser filmowy :)Powodzenia !  

Ja myślę że skoro Ty wiesz wszystko,a nawet więcej to może pora żebyś to Ty nad czymś pomyślał, może jakiś nowy portal wędkarski, albo coś.
Tam będziesz sobie dobierał odpowiednich ludzi, wędkarzy z prawdziwego zdarzenia. Tylko co się może wydarzyć jak ktoś okaże się mądrzejszy od Ciebie ?
[2013-04-02 15:14]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia