Zaloguj się do konta

Atraktory na drapieżnika Wasze opinie

utworzono: 2011/11/20 00:24
fuki15

Witam zgodnie z tytułem mojego postu chciałbym dowiedzieć się czegokolwiek o tzw atraktorach na drapieżniki którymi spryskuje się naturalne bądź sztuczne przynęty .Przerzuciłem się na spinning w tym roku i od razu zwróciły moją uwagę właśnie te "zanęty" jeśli tak to można nazwać. Interesuje mnie wasze zdanie na ich temat, tj.czy zwiększają nasze szanse na rybę , podnoszą atrakcyjność przynęt, czy dają jakieś wymierne efekty podczas połowu a przede wszystkim jak wy je oceniacie szczególnie Ci wędkarze którzy już ich używali :) 
Bo czasem się zastanawiam czy to naprawdę przydatna rzecz w wędkarstwie czy po prostu kolejna ściema producentów żeby wydębić od nas pieniądze :) [2011-11-20 00:24]

Używałem tego badziewia na stawach hodowlanych z pstrągami i według mnie nie daje to żadnego efektu.
Zużyłem cały pojemnik. Testowałem wiele razy, na różnych przynętach, w różnych warunkach  i więcej juz nie dam się na to nabrać.
Ściema i tyle.
[2011-11-20 09:10]

uzywalem kilka razy tych wlasnie atraktorow z dragona i moim zdaniem nie zdaja egzaminu,nie poprawily czestotliwosci bran.
Tyle samo ryb mniej wiecej lapie z atraktorem ,jak i bez niego.
Wiec nie widze potrzeby stosowania tego.
Moze i nie sa one drogie ,ale szkoda nawet takiej kwoty wydawac,na cos ,co tylko teoretycznie ma zwiekszyc czestotliwosc bran.
Pozdrawiam
[2011-11-20 10:33]

marcorn

Używając tego typu specyfików, prowadzimy "nasmarowaną" przynętę kilkukrotnie po tej samej lini a nie obrzucając całe łowisku. Prowadząc jednym śladem ryba ma szansę namierzyć przynęte i pujść za jej śladem. Tyle teoria w praktyce różnie ;] [2011-11-21 12:19]

lobowk

Witam, stosowałem atraktory na drapieżniki , ale na żywe przynęty.
Skutek mizerny, albo zero.
[2012-01-05 17:02]