Zaloguj się do konta

Atraktory do spinningu czy to działa

utworzono: 2009/05/12 14:53
Raptor1981

Lubie wędkarstwo spinningowe i temu się w znacznym stopniu oddaje łowiąc głównie szczupaki i okonie do lipca potem przesiadam się na suma z gruntu.
Zainteresowało mnie ostatnio stosowanie atraktorów do gum i innych sztucznych przynęnt. Czy to ma jakiś sens, czy faktycznie podnosi łowność naszych sztucznych wynalazków. Wiem wiem zaraz mnie zasypiecie odpowiedziami że podnosi skuteczność nawet do 60 % też to wszystko wyczytałem, ale jakie są wasze prywatne doświadczenia na ten temat. Jakich atraktorów (głównie o szczupakowe mi tutaj chodzi) stosowaliście bądź stosujecie nagminnie i wam się sprawdzają, czy są to atraktory w płynie w spray'u czy może jest to pasta z brokatem. Napiszcie mi proszę swoje wnioski i konkretne atraktory które się Wam sprawdziły.
Pozdrawiam Marcin. [2009-05-12 14:53]

szon21

Witam. Poruszyłeś dobry temat ponieważ ja obecnie zastanawiam sie czy wogóle zakupic taki atraktor i też chciałbym zaczerpnąć opini kogoś doświadczonego na temat czy wogóle warto używac atraktorów spiningowych. Niestety ja na ten temat nic nie mogę Ci podpowiedzieć. Jeśli czegoś się dowiesz to prosiłbym o krótką wiadomoścć czy warto ich używać i jakich. Pozdrawiam. [2009-05-14 13:00]

Raptor1981

Kilka lat temu kupiłem atraktor firmy TRAPER w spray'u, każdemu komu dałem do powąchania wszyscy odpowiadali jednoznacznie bez większego zastanowienia; przecież to jest zwykła Maggi (przyprawa do poprawienia smaku np. rosołu). Faktycznie zalatywało Maggi ale ja wierzyłem że jest to specjalna mieszanka firmy TRAPER tylko zbliżona zapachem do tej nieszczęsnej przyprawy w płynie. Kilka razy zdarzyło mi się że po kilkukrotnym rzucaniu spsikałem tym atraktorem i po rzucie miałem uderzenie i wyciągałem ładnego szczupaka. Przypadek ??? a może zbawienne działanie tegoż atraktora ???
Zastanawiam się nad zakupem takich atraktorów;

1. DRAGON Atraktor Magnum Spin Szczupak
2. ATRAKTOR SPINNINGOWY SZCZUPAK SPINPASTA KORMORAN

Opisy tych obu atraktorów są zachęcające ale jak wypadaja w terenie, miał lub ma ktoś z was któryś atraktor wymieniony powyżej albo zupełnie inny o którym nie słyszałem a zdecydowanie podnosi efekty łowne naszej sztucznej przynenty.
Pozdrawiam Marcin [2009-05-14 13:27]

tomczyslaw

Witam Panowie!

Dobry temat poruszyliście, mnie też interesują opinię fachowców na temat atraktorów na szczupaka.

Zakupiłem atraktor na szczupaka Nitro Gravy Szczupak Kormorana w płynie, ale nic nie mogę powiedzieć na temat jego skuteczności, gdyż przetestuję go dopiero w Niedzielę. zobaczymy co się będzie działo po jego zastosowaniu. Pozdrawiam

[2010-07-20 18:49]

Witam,spinning to jedyny rodzaj wędkarstwa jaki uprawiam od ponad 20 lat różnej maści atraktorów używam od lat kilkunastu.Nie są one złotym środkiem na brania co chwilę,w sytuacji gdy ryba żeruje różnicy nie ma,sięgam po nie gdy widzę że są odprowadzenia i ryby rezygnują z ataku.Szczupły,sandał czy też okoń nie mający chęci na atak pogoni za wabikiem,zapach zaś jest dodatkowym czynnikiem który pomoże mu w otwarciu paszczy.Wielokrotnie potwierdziły swoją skuteczność w takich sytuacjach,podczas żmudnego obławiania wybranych miejscówek przynęta robi ślad zapachowy który często naprowadza niejako drapieżcę.Zróbcie sobie zwykły prosty test,na czystej ,płytkiej wodzie pobawcie się z okonkami na mikrogumki,jedne posmarujcie inne zaś nie-ja tak się przekonałem.
[2010-07-20 19:49]

Tak Kolego Luxis ,to tak jak z kobietami jak się która perfumnie to zaraz ma lepsze branie
[2010-07-20 20:17]

:-) [2010-07-20 21:36]

rafal1978

powiem tak...
jest sporo atraktorów na rynku ja ukochałem sobie sprzęt marki Dragon.
i jak pewnie się domyślasz zaproponuje Ci atraktor tej firmy.
stosuje go na okonia i szczupaka.
sposób jaki go używam jest bardzo bardzo prosty:

1. albo jak pojawię się na łowisku smaruję gumę atraktorem i zaczynam śmigać...
2. albo kiedy widzę np. w przypadku okoni, że okoń startuję z pod pomostu ale przed samą gumą zawraca lub trąca ją i kończy atak

wiem wtedy, że czegoś mu brakuje do zakończenia brania wówczas smaruję gume i zaczynam czesać wodę.

Atraktor jest dodatkowym bodźcem który ma nam pomóc. JA jestem zadowolony z atraktorów firmy Dragon - i z pozostałej oferty tej firmy TEŻ!

Cena tych atraktorów jest przystępna i są w postaci - ja bym to nazwał - tłuszcze i dzięki temu mam pewność że dłużej pozostają na przynęcie i TAK JEST!

 
[2010-07-21 09:03]

The Piterson12345

niedługo to gume nasączona tym atraktorem bedziemy zarzucać na grunt hehe :) pozdrawiam
[2010-07-21 11:31]

jmakd

Dzisiaj zastosowałem atraktor Nitro czy coś podobnego pierwszy raz, kolega posmarował mi wachadłówkę i obłowiłem ładny kawałek wody, zero. Za mną szedł starszy gość i siadł mu szczupak ponad 60cm, tak sobie myślę że ja mu go zanęciłem. I co na to powiedzieć? [2010-11-02 13:58]

dziobak

niedługo to gume nasączona tym atraktorem bedziemy zarzucać na grunt hehe :) pozdrawiam


jakie niedlugo ?! zobacz biale robaki Barkley ... sa tez rybki i pijaweczki.. Sprzedaja to w sloikach w zalewie..  :) [2010-11-02 14:09]

kaban

Łowię na spinning blisko dwadzieścia lat i tylko raz zdarzyło mi się zauważyć wymierny efekt mego działania przy zastosowaniu atraktora(okonie).Wydaje mi się,że ważniejszy jest dobór właściwej przynęty i jej prowadzenia(nasze ryby już sporo widziały) niż wątpliwej skuteczności dodatki.Ilość zmiennych prowadzących do naszego sukcesu jest duża i wiele zależy od tego czy danego dnia dokonamy właściwego wyboru.
[2010-11-02 18:09]

dadex

"" niedługo to gume nasączona tym atraktorem bedziemy zarzucać na grunt hehe :) pozdrawiam


jakie niedlugo ?! zobacz biale robaki Barkley ... sa tez rybki i pijaweczki.. Sprzedaja to w sloikach w zalewie..  :)
  "

na najnowszej ofercie bardzo znanego sklepu wędkarskiego dostępne są przynęty  zamoczone  w słojach do połowu dorszy. Rynek się rozwija. Barkley jest jedna z czołowych firm produkujących  tego rodzaju przynęty. Sam stosowałem z powodzeniem sztuczną ochotkę do połowów podlodowych.




[2010-11-02 23:07]

mimi127

Kiedyś kupiłam mężowi atraktor sandaczowy firmy BAITMATE , miał całkiem przyjemny zapach anyżu i był bardzo efektywny [2011-09-18 11:32]

JOPEK1971

Moim zdaniem atraktor jest zbędny. [2011-09-18 11:39]

RalfiOlawa

Powiem Wam coś krótko.. nigdy nie używałem kupnego atraktora..
Wielokrotnie sprawdziło mi się za to co innego.. podebrałem żonce z kuchni przyprawę maggi oraz aromat waniliowy, migdałowy..
Tak któregoś dnia (a lubię testować przeróżne wynalazki) wziąłem mały słoiczek do jednego nalałem magiii a do drugiego aromat waniliowy.. Włożyłem do obydwu słoiczków twisterki chyba 5..6cm i tak sobie polezały 60min... w między czasie ciągle łowiłem na te same twisterki bez zapachu.., rezultat marny był ... Zacząłem najpierw namoczonym wanilią.. po 15 minutach uderzył szczupaczek.. fakt niewielki 45cm, ale mimo wszystko cos się zadziało.. potem jeszcze okonek... Przez kolejną godzinę łowiłem na twisterka z maggi.. rezultat był podobny 2 okonki.. Więc może to się wydac banalne.. ale po co przepłacać skoro zapachy mamy w zasiegu ręki w kuchni.. :) Wedkarstwo to także szukanie złotego środka.... Pozdrawiam [2016-10-24 22:08]

grisza-78

Kiedyś tu na  portalu, była wielka wojna, na temat atraktora "Apetyzer".
http://roberto.wedkuje.pl/blog/index.php?ID=5519
Powyżej link do pana, który jest chyba producentem atraktora. Poniżej link do artykułu z "Apetyzerem" w tle
APETYZER atraktor spinningowy [2016-10-25 21:48]

pawel-gawel

Od kilku lat stosuję atraktor Dragona sandacz-okoń. Nie zauważyłem większej ilości brań, jednakże brania te są inne. Kiedy okonie tylko trącają przynętę i skubia ogonki, smaruje gume atraktorem. Brania są pewniejsze a okonie głębiej pożerają przynętę. Z sandaczami z kolei odnioslem wrażenie że dłużej prytrzymuja przynętę w pysku przynętę, nie plują nią tak szybko i wtedy możemy sobie pozwolić na lekkie spóźnienie zacięcia. Zdecydowana skuteczność atraktora stwierdziłem przy połowie smoków na martwą rybke. Do pyszczka trupka wpuszczam troszkę atraktora który potem w wodzie  powoli się smuży. Mam zdecydowanie więcej brań od łowiących ze mną kolegów którzy nie stosują smarowideł. [2016-11-04 20:36]

darkonis

Testowałem atraktory dragona zarówno w spreju jaki te geściejsze ...Nie zauważyłem żadnej róznicy w braniach ...Jeden ze znajomych smarował martwa rybke pod węgorza podobnym atraktorem i twierdził że to się sprawdza.. Jak dla mnie wątpie... Łowiłem w tym jeziorze na martwa rybkę i zawsze coś się działo bez atraktora... Po prostu węgorz tam jest , ale on łowił tam sporadycznie to o tym nie wiedział i z bez rybnej wody jak się przerzucił na rybną to wydawalo mu się za pewne że lepiej biora bo używa atraktora.. [2017-07-01 22:40]