Zaloguj się do konta

Atraktor Carpix

utworzono: 2015/02/20 19:00
nikodem977

Witam! Zakupiłem sobie ostatnio owy atraktor carpix za jedyne 15zł w decathlonie. :) Niedługo rozpocznie się sezon, zarybienie na jednym miejscowym stawie karpikami oraz zawody na innym także zaraz po zarybieniu. Najskuteczniejsza metoda to nic innego jak spławik lub lekki feeder. Zanęta najlepiej sypka, bo ryby nie są przyzwyczajone do grubego ziarna.
Ile carpixa wrzucacie do zanęty?
Dodajecie do zanęty suchej czy już namoczonej?
Z jaką zanętą polecicie go łączyć? (tu zalezy mi raczej na jakiejś tańszej zanęcie którą kupię za 5-9zł za kg)
Może sprawdzało się wam coś dużo lepiej od carpixa?
Zależy mi żeby karpie lepiej zwabić od ludzi łowiących obok. Większość to będą amatorzy stosujący tanie zanęty jak traper czy bodziu bruda bez specjalnych dodatków.
Wiadomo, technika, podanie zanęty oraz przynęty są wazniejsze, ale załóżmy, że nie różni się niczym od konkurencji.
[2015-02-20 19:00]

Jestem przeciwnikiem zarybiania karpiem, ale jak już ktoś się na to uparł, zostały wydane pieniądze, to po cholerę od razu wszystko wyławiać?  [2015-02-20 20:12]

pakul1206

U mnie jak zrybili karpiem plus to co jeszcze wyszło wiosną z prywatnego stawu walili w łeb tak do lipca zanim staw zdążył zarosnąc, potem już nie dało rady, są tacy co po 40 szt. wyjeli a tylu wędkarzy wcześnij na stawie nie widziałem , nie bylo gdzie kija wetknąć, mój wynik to 0 karpia ja tradycyjnie tak jak poprzednimi laty lin i lin ( z jednego chyba zjadłem). [2015-02-20 21:44]

Haryyy5

Kolejny przejaw geniuszu. Do braku zakazu połowu po zarybieniu już się wszyscy przyzwyczaili to teraz zawody na świeżo zarybionym zbiorniku. Może to ja jestem głupi ale nie rozumiem tego. What next ? świąteczne zawody w markecie w basenie z karpiami ? [2015-02-20 22:39]

nikodem977

Panowie, ale ja nie prosze o spam tylko o odpowiedzi. Po zarybieniu jest zakaz połowu przez 14dni i jest przestrzegany. Tak samo przed zawodami po zarybieniu nie można łowić 14dni. Ja mam zamiar wyłowić jak najwięcej karpii i wszystkie wypuścić. Pokłute szybko nie złapią no i ichtiofauna będzie bogatsza dłuższy czas. CATCH & RELESE 4 EVER!
[2015-02-20 23:10]

TarZanET

Powiadasz zawody. Przez ten czas który Ty będziesz holował jednego karpia ja na bacika wyciągnę 10 płotek i okonia. Nastawianie się na zawodach wyłącznie na jeden gatunek ryby jest błędem.
[2015-02-21 01:17]

JKarp

Panowie, ale ja nie prosze o spam tylko o odpowiedzi. Po zarybieniu jest zakaz połowu przez 14dni i jest przestrzegany. Tak samo przed zawodami po zarybieniu nie można łowić 14dni. Ja mam zamiar wyłowić jak najwięcej karpii i wszystkie wypuścić. Pokłute szybko nie złapią no i ichtiofauna będzie bogatsza dłuższy czas. CATCH & RELESE 4 EVER! 
Jak chcesz nastawić się na karpie to musisz być bardzo pewny tego co robisz. Jednak istnieje ryzyko polegające na tym, że karpie nie będą chciały brać a wtedy wypunktują Cię płotkami i innym drobiazgiem.  Musisz odpowiednio dobrać zanętę inaczej nici z Twojego planu bo nie połowisz ani karpi ani drobnicy. Nie wiem czy masz na tyle doświadczenia żeby tak zrobić. Jak dla mnie mija się z celem użycie czegoś Sensasa jako atraktanta i taniej zanęty.  Zanęta musi ciężka, gruba, z drobnym pelletem, z kukurydzą itd. A kiedy w ogóle są te zawody?
Mi osobiście kiedyś sprawdzał się ten zapach: http://karpik.sklep.pl/pl/p/SENSAS-ATTRACTIX-GROS-POISSONSCARP-75-ML-ATRAKTOR/3905 z tą zanętą: http://robaczekzoo.pl/product.php?id_product=2378
JK [2015-02-21 07:56]

Witam! Zakupiłem sobie ostatnio owy atraktor carpix za jedyne 15zł w decathlonie. :) Niedługo rozpocznie się sezon, zarybienie na jednym miejscowym stawie karpikami oraz zawody na innym także zaraz po zarybieniu. Najskuteczniejsza metoda to nic innego jak spławik lub lekki feeder. Zanęta najlepiej sypka, bo ryby nie są przyzwyczajone do grubego ziarna.
Ile carpixa wrzucacie do zanęty?
Dodajecie do zanęty suchej czy już namoczonej?
Z jaką zanętą polecicie go łączyć? (tu zalezy mi raczej na jakiejś tańszej zanęcie którą kupię za 5-9zł za kg)
Może sprawdzało się wam coś dużo lepiej od carpixa?
Zależy mi żeby karpie lepiej zwabić od ludzi łowiących obok. Większość to będą amatorzy stosujący tanie zanęty jak traper czy bodziu bruda bez specjalnych dodatków.
Wiadomo, technika, podanie zanęty oraz przynęty są wazniejsze, ale załóżmy, że nie różni się niczym od konkurencji.





Na opakowaniu pisze max doza paczka na 3-5 kg zanęty (ok 80-100 g na kilo zanęty)ale na wiosne stosuj połowe zalecanej dawki czyli  ok 50g na 1 kg zanęty .Ja stosuję zanęte STIL HPB  
Do wyboru zapachy miód ,wanilia,truskawka ,scopex.(polecam dwie pierwsze) atraktor dosypujesz do suchej zanęty ,dokładnie mieszasz,po czym nawilżasz .dodatkowo powinieneś przetrzeć przez sito w celu napowietrzenia zanęty .  ja dodaje do tego drobny 2-3 mm pelet.
oczywiście lepiej przetestować czy mieszanka się sprawdza u ciebie bo wiadomo co woda to skuteczne może być co innego.
[2015-02-21 10:21]

nikodem977

Powiadasz zawody. Przez ten czas który Ty będziesz holował jednego karpia ja na bacika wyciągnę 10 płotek i okonia. Nastawianie się na zawodach wyłącznie na jeden gatunek ryby jest błędem.

To akurat kolego są specyficzne zawody, w których wszyscy nastawiają się na karpie. Płotki owszem zdarzają się, ale słabo biorą akurat. Są zaliczane do punktacji końcowo rocznej, ale na nie zjeżdża się +/- 90 wędkarzy (ze względu na zarybienie- to dowodzi jakie mięsiarstwo jest u nas w kole). Na następnych zawodach jak jest 30 wędkarzy to już są urodziny sowy.
Przykładowo rok temu wygrał gość z wynikiem 18 karpii, a 2 lata temu złowił inny gość koło 30-stki karpi.

Reszcie dzięki za porady. Akurat zanęt stil nie lubię zbytnio. Walą mi jakoś taniochą. Mało wyprażone i jak widzę tam kawałki andruta to mnie ściska. Może ktoś mnie zjedzie za to ale tak moim oczom wygląda ta seria hpb duzy karp lesz lin czy jakoś tak to było.
Najlepiej u nas w wędkarskim dostępne są zanęty lorpio. Jest seria mega mix, extra, super, magnetic i gpx. Co ciekawe mega mix do tej pory najlepiej się sprawdził na moich wodach... 10 karpii jakieś 4 dni po zarybieniu (oczywiście 14 + 4 dni), gdzie inni się jarali 4-ma sztukami. Ja wtedy łowiłem jakieś 2 godziny...
Łączył ktoś to z Lorpio?
Jest też mvde i sensas ale nie chcę wywalać 20zł za mielone ziarna z aromatem. Może kiedyś jak będę miał grubszy portfel.  

[2015-02-21 11:15]

JKarp

Masz dobry wzrok skoro na fotkach widzisz coś tam ;-)Szkoda bo te zanęty są naprawdę dobre..
Lorpio Magnetic Halibut - tej używałem kilka lat temu jako podstawy do The Method. Całkiem przyjemna zanęta, dobrze się klei, dobrze przyjmuje inne zapachy i dopalacze.
Skoro wiesz co się sprawdza po co zadajesz pytania?
"Jest też mvde i sensas ale nie chcę wywalać 20zł za mielone ziarna z aromatem. Może kiedyś jak będę miał grubszy portfel."Lepsze są dobrze wyprażone i zmielone ziarna dobrze połączone z bazą niż baza połączona garstką ziaren ;-)
JK

[2015-02-21 11:31]

nikodem977

JK Karp. Ja kiedyś kupiłem kilka stilów, a nie na zdjęciach widzę. ;)
To co się sprawdza umiarkowanie to wiem, ale przydałoby się to jakoś dopalić. ;)
Co do mvde sensas to wiem że lepiej przygotowane, ale nie chce tyle hajsu na razie wywalać. Mam fajne, tanie źródło do mvde ale niestety tylko leszczówki i płociówki ma.

[2015-02-21 11:54]

 Akurat zanęt stil nie lubię zbytnio. Walą mi jakoś taniochą.





No jeśli zanęta po 6,8/kilo wali ci taniochą to kupuj te po 20/kilo twoja wola tylko w tej z napisem GP,super champion ,też są odpady piekarnicze. [2015-02-21 12:02]

nikodem977

Chodzi mi dokładnie o zanętę stil hpb duży karp leszcz lin. Centymetrowe andruty latają. Zwykła carp itp to nie wiem bo nie stosowałem. Lorpio seria super mi się bardzo podoba i w miarę budżetowa jest.
[2015-02-21 14:27]