Zaloguj się do konta

Atak szczupaka na człowieka.

utworzono: 2011/06/26 20:10
araszczupak

REGION. Został zaatakowany przez szczupaka

O tym, że szczupak może zaatakować, a jego atak może być bolesny przekonał się mieszkaniec Grajewa. W sobotnie popołudnie w czasie beztroskiej kąpieli w jeziorze został zaatakowany przez drapieżnika.

Do tego dziwnego ataku doszło w minioną sobotę w jeziorze ok godziny 16.00 tuż przed burzą, na głębokości około 130 centymetrów.

- Było bardzo ciepło i postanowiłem popływać. Po pewnym momencie zatrzymałem się chwileczkę aby odpocząć i w czasie jak zrobiłem krok poczułem, że coś mnie złapało za nogę. – mówi mieszkaniec Grajewa. Lewą nogę miałem uniesioną nad dnem gdy nagle poczułem ugryzienie. Szybko wyszedłem z wody i zobaczyłem, że stopę mam pociętą i zaczyna mocno krwawić. Zdziwiłem się, że ryba może zaatakować człowieka. – opowiada dalej czytelnik.

Odstęp pomiędzy zębami 0,5 centymetra i szerokość pozostawionego 5 cm śladu wskazuje na to, że to był szczupak w granicach kilograma – mówi ichtiolog z internetowego forum. Dolna szczęka szczupaka to zęby ostre jak szpili, które głęboko wpijają się w ofiarę, a przy szarpnięciu tną jak skalpel. Górnych zębów jest więcej i są dużo mniejsze. Pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem by szczupak zaatakował kąpiącego się człowieka. Spotykałem się z różnymi przypadkami ataku tego drapieżnika ale na wędkarzy i to podczas holu czy podbierania ryby - opisuje [2011-06-26 20:10]

Diablo

O tym, że szczupak może zaatakować, a jego atak może być bolesny przekonał się mieszkaniec Grajewa. W sobotnie popołudnie w czasie beztroskiej kąpieli w jeziorze został zaatakowany przez drapieżnika.

Do tego dziwnego ataku doszło w minioną sobotę w jeziorze ok godziny 16.00 tuż przed burzą, na głębokości około 130 centymetrów.

- Było bardzo ciepło i postanowiłem popływać. Po pewnym momencie zatrzymałem się chwileczkę aby odpocząć i w czasie jak zrobiłem krok poczułem, że coś mnie złapało za nogę. – mówi mieszkaniec Grajewa. Lewą nogę miałem uniesioną nad dnem gdy nagle poczułem ugryzienie. Szybko wyszedłem z wody i zobaczyłem, że stopę mam pociętą i zaczyna mocno krwawić. Zdziwiłem się, że ryba może zaatakować człowieka. – opowiada dalej czytelnik.

Odstęp pomiędzy zębami 0,5 centymetra i szerokość pozostawionego 5 cm śladu wskazuje na to, że to był szczupak w granicach kilograma – mówi ichtiolog z internetowego forum. Dolna szczęka szczupaka to zęby ostre jak szpili, które głęboko wpijają się w ofiarę, a przy szarpnięciu tną jak skalpel. Górnych zębów jest więcej i są dużo mniejsze. Pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem by szczupak zaatakował kąpiącego się człowieka. Spotykałem się z różnymi przypadkami ataku tego drapieżnika ale na wędkarzy i to podczas holu czy podbierania ryby - opisuje

Słyszałem już kilka takich opowieści ale nie chciałem im wierzyć
[2011-06-26 20:13]

laskaa1990

facet musil miec dobry aromat zeby zwabic szcupłego ;p [2011-06-26 20:38]

perwer

??? Na jakim jeziorze to było i z jakiej prasy to wziołeś?...Nie chce mi si wierzyc.. [2011-06-26 20:40]

perwer

facet musil miec dobry aromat zeby zwabic szcupłego ;p

ha ha wzioł na stara kejza....aromat pięciodniowych nie zmienianych skarpet

[2011-06-26 20:42]

Diablo

ha ha ha Panowie może dzień czy dwa przed łowieniem szczupaków powinniśmy nasze przynęty w skarpetkach trzymać. W sumie to nawet chyba żywce można trzymać w skarpetkach bo to w sumie taka siatka z miękkich nici :)
[2011-06-26 20:59]

tinca

Przypadki się zdarzają.Jakieś trzydzieści lat temu moja znajoma nabierała wiaderkiem wodę z niedużej rzeczki,no i w tym momencie szczupak złapał ją za palec.Kobiecina mało zawału nie dostała. [2011-06-26 21:45]

niutek40

To chyba pierwszy atak szczupaka na człowieka,    ale nie ma takiego który by się odważył   (a szkoda)  skosztować Mojej teściowej !!! .Ma taki jad w sobie , że  jej to  nic i Nikt nie ruszy   !!!!!!  [2011-06-26 22:01]

skierki

Czytałem kiedyś o podobnym zdarzeniu, ale jak się później okazało dotyczyło sandacza pilnującego ikry.
[2011-06-26 22:20]

Killer45

To w innych rejonach polski szczupaka czasem jest ciężko złapać, a tu proszę.... szczupłe same się garną do człowieka haha [2011-06-26 22:23]

perwer

To chyba pierwszy atak szczupaka na człowieka,    ale nie ma takiego który by się odważył   (a szkoda)  skosztować Mojej teściowej !!! .Ma taki jad w sobie , że  jej to  nic i Nikt nie ruszy   !!!!!! 

ha ha zabierz ją na wycieczke w rejony gdzie sa węgorze elektryczne.Niech wejdzie do wody i zrobi spacerek...powiedz jej że to jest bardzo relaksujące ,wręcz elektryzuje.....może pomoże..

[2011-06-26 22:24]

r972

??? Na jakim jeziorze to było i z jakiej prasy to wziołeś?...Nie chce mi si wierzyc..

Proszę was zajrzyjcie czasem do słownika jesteście polakami a nie piszecie po polsku."wziołeś" wziąłeś "wzioł" wziął !!tak samo mówi i czyta się wziąć a nie jak większość mówi "wziąść" [2011-06-26 22:34]

niutek40

To chyba pierwszy atak szczupaka na człowieka,    ale nie ma takiego który by się odważył   (a szkoda)  skosztować Mojej teściowej !!! .Ma taki jad w sobie , że  jej to  nic i Nikt nie ruszy   !!!!!! 

ha ha zabierz ją na wycieczke w rejony gdzie sa węgorze elektryczne.Niech wejdzie do wody i zrobi spacerek...powiedz jej że to jest bardzo relaksujące ,wręcz elektryzuje.....może pomoże..

Darku przy Niej to nawet choinka gaśnie !

[2011-06-26 22:39]

perwer

Nie trzeba kolego zaglądac,bo mam program gdzie błędy wyskakują na czerwono.Jestem Hanysem i pisze czasami bez zważania na błędy zgodnie z wymową.Nie jestem na lekcji dyktanda ,tylko na forum,jeśli będę (po mojemu beda i tak bym napisał) pisał do Ciebie na priva ,nie zrobie błędów.

Takimi malutkimi literkami,żeby każdy to pominoł --głupot nie ma co czytac....

[2011-06-26 22:43]

O ataku sandacza czy suma to już słyszałem ale nie szczupłego. Chociaż nie ukrywam że jest to prawdopodobne. Pytanie dlaczego zaatakował? Może faktycznie nóżki ciut waliły:)))
[2011-06-26 22:43]

Blitz

Mam jeszcze stary numer WW, gdzie była opisana historia dziecka które bawiło się na zbiorniku po żwirowni, bawili się na pontonie. Potem wg. relacji dzieci (moim zdaniem mogą być przerysowane) pojawił się cień (około metra) pod pontonem i potem uderzył w nogę dziecka która była za burtą. Dziecko mocno to przeżyło, założyli mu szwy, gips. Ktoś pamięta tę historię? Była na pewno, jak sprawdzę w swoich klaserkach prasy wędkarskiej to podam dokładny numer wydania. [2011-06-26 23:08]

Blitz

dodam że był to wg. relacji metrowy szczupak, ślady również nie budziły wątpliwości że szczupak.  [2011-06-26 23:09]

Kangur1979

r972...- jesteście Polakami a nie "polakami"...,faktycznie słownik się przyda...Przyganiał kocioł garnkowi.... ;) [2011-06-27 01:03]

pmizera87

Mam jeszcze stary numer WW, gdzie była opisana historia dziecka które bawiło się na zbiorniku po żwirowni, bawili się na pontonie. Potem wg. relacji dzieci (moim zdaniem mogą być przerysowane) pojawił się cień (około metra) pod pontonem i potem uderzył w nogę dziecka która była za burtą. Dziecko mocno to przeżyło, założyli mu szwy, gips. Ktoś pamięta tę historię? Była na pewno, jak sprawdzę w swoich klaserkach prasy wędkarskiej to podam dokładny numer wydania.

Pamiętam, było zdjęcie dzieciaka z nogą w gipsie i z wędką - później postanowił złowić tego szczupaka i się zemścić;-) [2011-06-27 09:21]

obcy91

Wszystko możliwe, tak jak to że dziś słońce jutro śnieg...
Niefortunnie stanął (stopą) oko w oko z pyskiem szczupaka, który może miał problemy z ciśnieniem jeżeli faktycznie było przed burzą, zresztą nie znam się :) .
[2011-06-27 09:58]

anatolo

Witam
To może nie jest związane z tą rybą w temacie ale też bardzo ciekawa historia
To ja ostatnio oglądałem program o węgorzach jak ludzi atakowały, i był tam taki przypadek że wylało jeziorko na drodze i mała dziewczynka poszła się tam bawić i za atakował ją węgorz i ciągnął ja do wody ale w porę ktoś usłyszał krzyki tej dziewczynki....

[2011-06-27 11:22]

kargul

Odstęp pomiędzy zębami 0,5 centymetra i szerokość pozostawionego 5 cm śladu wskazuje na to, że to był szczupak w granicach kilograma – mówi ichtiolog z internetowego forum. Dolna szczęka szczupaka to zęby ostre jak szpili, które głęboko wpijają się w ofiarę, a przy szarpnięciu tną jak skalpel. Górnych zębów jest więcej i są dużo mniejsze. Pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem by szczupak zaatakował kąpiącego się człowieka. Spotykałem się z różnymi przypadkami ataku tego drapieżnika ale na wędkarzy i to podczas holu czy podbierania ryby - opisuje

Słyszałem już kilka takich opowieści ale nie chciałem im wierzyć

a wczoraj mnie goniło stado płoci i 2 leszcze MASAKRA ale jakos żyje :-))))))))) pewnie wszedł szczupłemu w zęby jak ziewał i tyle heheheeheheh fajna historyjka [2011-06-27 11:34]

Woa-VooDoo

Znalazł szczupak fajną miejscówkę i nie chciał jej oddać , to tak jak z miejscowymi na niektórych jeziorach :D

[2011-06-27 16:06]

Ciekawy przypadek nie ma co...Czytałem kiedyś o szurniętym sandaczu z Hollandii(?),o sumie który chińskiego wieśniaka chciał z sandałów wyciągnąć na polu ryżowym,o polskim sumie z wisełki który to taranował żółty ponton na płyciżnie,ale żeby poczciwemu esoxowi tak klepki pogieło? niesamowite...Pewnie bydlęcie pomyliło palucha ofiary z jakąś płoteczką czy cuś,woda podczas kąpieli ruszona,zamulała,to i szczupak przymulił ...:)
[2011-06-27 19:04]

perwer

Ciekawy przypadek nie ma co...Czytałem kiedyś o szurniętym sandaczu z Hollandii(?),o sumie który chińskiego wieśniaka chciał z sandałów wyciągnąć na polu ryżowym,o polskim sumie z wisełki który to taranował żółty ponton na płyciżnie,ale żeby poczciwemu esoxowi tak klepki pogieło? niesamowite...Pewnie bydlęcie pomyliło palucha ofiary z jakąś płoteczką czy cuś,woda podczas kąpieli ruszona,zamulała,to i szczupak przymulił ...:)

mógł pomylić,a jak.Jesli pływał jakiś transwestyta  i miał paznokcie pomalowane na czerwono ,to szczupaczek pomyślał ze to dobra przynęta i ciach .....Strach pomyślec jakby chłopina pływał bez majtek z grzybem na wierzchu.
[2011-06-27 19:10]

tomasz26552

mógł pomylić,a jak.Jesli pływał jakiś transwestyta  i miał paznokcie pomalowane na czerwono ,to szczupaczek pomyślał ze to dobra przynęta i ciach .....Strach pomyślec jakby chłopina pływał bez majtek z grzybem na wierzchu.

No mógłby wziąść grzyba za gumę hehe
[2011-06-27 19:16]