Aspekty prawne/regulaminowe wędkowania w Bałtyku.

/ 2 odpowiedzi
Witam.

W listopadzie wybieram się do Ustki/Orzechowa i chciałbym odpocząć wędkując. Jako, że nigdy nie wędkowałem w Bałtyku mam kilka wątpliwości co do aspektów związanych z zakazami i nakazami w wędkarstwie rekreacyjnym (w interenecie jest sporo informacji na te temat, ale mam wątpliwości czy aktulanych):

1) Do wędkowanie rekreacyjnego uprawnienia mnie wniesienie opłaty na konto Urzędu Morskiego. Czy są jakieś inne opłaty za wędkowanie w Bałtyku z plaży?

2) W listopadzie obowiązuje sezon ochronny troci? Czy mogę spiningować z plaży w poszukiwaniu innych drapieżników (belona, okoń)?

3) Czy wędkując w poszukiwaniu dorsza mogę na przyponie stosować więcej niż jeden haczyk?

4) Czy mogę łowić z molo w Ustce? Czy obowiązują na nim takie same obostrzenia jak dla wędkowanie w porcie (zakaz spiningu i wędkowanie w godzinach od 7 do 17)?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie. Sz.

PS
Jeśli macie jakieś swoje sugestie co do samego łowienie również chętnie poczytam w tym temacie.
arasshater


1) Jest tylko jedna opłata za wędkowanie w Bałtyku: 7 zł/tydzień, 11 zł/m-c, 42 zł/rok. Nic więcej nie trzeba płacić, no chyba że za jakieś wejście na molo itp. Chociaż wybierasz się nad morze poza sezonem, więc wątpię.

2) Troć można poławiać w Bałtyku dopiero od 1 grudnia. Tutaj znajdziesz wymiary i okresy ochronne, a także inne przepisy: https://www.wladek.pl/wedkarstwo/okresy-ochronne-ryb-morskich.html albo: https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2019-1357-t-j,18211480.html.

3) i 4) Wszystko masz w linku, który Ci wkleiłem wyżej.

Spójrz również pod ten link:https://ppw.fishing/showthread.php?3290-Przepisy-morskie, znajdziesz tu informacje na temat wymiaru kar za nieprzestrzeganie przepisów morskich.

Ogólnie łowienie w morzu to zupełnie inny wymiar wędkarstwa, więc jak najbardziej polecam!
Pozdrawiam. (2019/09/13 22:56)

zieszy


Dziękuję za odpowiedź. W zasadzie wszystko mi się wyjaśniło.
Jeśli masz jakieś własne przemyślenia i sugestie dla początkującego to będę wdzięczny.
(2019/09/14 20:15)